reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Askey Tview99 - obraz a zvuk

kopo55 (2)|25.4.2007 10:05
Ahoj,
mám problém při přehrávání TV na téhle kartě. Nainstaloval jsem jí v pohodě, normálně běhá, v tom není problém. Problém je při přehrávání TV. Používám DScaler a zkoušel jsem to i na aplikaci od výrobce.
Tuner najde obraz ale zvuk je jenom šum nebo hodně slabý zvuk s šumem. Laboroval jsem s tím a naprosto čistý zvuk každé tv stanice je o několik mhz výš než obraz, ale samozřejmě bez obrazu. Ve stručnosti:
frekvence obrazu např. ČT1: 956 MHz
frekvence zvuku např. ČT1: 1000MHz (jen jako příklad)

Co s tím? kde může být chyba? Zkoušel jsem různé normy, frekvence a nemůžu s tím hnout.

Ta karta má tuner Phlilips MI1216MK2, bt878 chip.

Poradíte?
Děkuji
Ivo Mašek (507)|25.4.2007 11:43
A máš zadanou normu PAL_BG, nebo PAL_DK? (nebo např. Czech_PAL) - někde v nastavení by se tě to na tohle mělo zeptat.
kopo55 (2)|25.4.2007 15:15
Zkoušel jsem nastavení pro tuner:
PAL D
Pal B
a všechny další paly, ale buď se nechytlo vůbec nic nebo to zase bylo posunutý.

Taky mě napadlo že to bude normou, ale asi ne....

A ještě jsem všude nastavil ČR.....
Ivo Mašek (507)|26.4.2007 07:36
A nemáš v PC nějaký kodek-packy? Nebo Nortona verzi 4, nebo 5?
Lord de Wolf (1)|14.5.2007 16:38
Zdravím, mám úplně stejný problém... Mám kartu Askey TView99 a je tam tunere Philips MI1216 MK3. Model je to CHP061 (čip 878KHF). A dělá mi to přesně co Tobě. Obraz je v poho, ale zvuk není(jen šum) a když to posunu výš, tak je zvuk v poho, ale obraz nikde. Používám taky DCcaler a prubnul jsem i ten originál. Ale dělá to furt to samý. Jestli se ti to už podařilo nějak opravit, tak prosim poraď. Díky