reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problém s nabíjením baterie NB Acer

aaladinek (5)|21.11.2010 17:03
Zdravím, mám problém s NB Acer TM 4200, přestala se nabíjet baterie, po vyndání baterky nejde NB spustit, dříve šel bez problémů na napájení spustit. Na baterii spustit jde, přívodní kabel funguje, proměřoval jsem ho. Nevíte čím to může být? Není tam třeba nějaká pojistka, která by se spálila nebo něco podobnýho?
xmarek (1676)|21.11.2010 18:50
Zdrojová část (tím nemám na mysli napájecí adaptér) byla vždy slabá u notebooků značky Acer. Kdysi mi kolega říkal, že to byla jedna z nejčastějších poruch notebooků Acer.

Možná máte pouze poškozený konektor napájení u notebook. Prověřil bych i tuto možnost, ale bez rozmontování notebooku to asi nepůjde.
astec (1823)|21.11.2010 19:07
[quote=aaladinek;418078]Zdravím, mám problém s NB Acer TM 4200, přestala se nabíjet baterie, po vyndání baterky nejde NB spustit, dříve šel bez problémů na napájení spustit. Na baterii spustit jde, přívodní kabel funguje, proměřoval jsem ho. Nevíte čím to může být? Není tam třeba nějaká pojistka, která by se spálila nebo něco podobnýho?[/quote]

Baterie ukazuje že se nabíjí, když je NTB pčipojen do sítě?
aaladinek (5)|21.11.2010 19:12
[quote=astec;418118]Baterie ukazuje že se nabíjí, když je NTB pčipojen do sítě?[/quote]
Když je NTB připojen do sítě tak to jde jen na baterii, neukazuje to že by se nabíjela, a až se vybije, tak se NB vypne. Chová se jako by jel jen z baterie.
astec (1823)|21.11.2010 19:46
[quote=aaladinek;418119]Když je NTB připojen do sítě tak to jde jen na baterii, neukazuje to že by se nabíjela, a až se vybije, tak se NB vypne. Chová se jako by jel jen z baterie.[/quote]

Předpokládám, že nabíjíš baterii v jiném NTB. Nabíjíš stejnou "šňůrou". Pokud jsem špatně pochopil, máš možnost zkusit nabíjet svoji baterii svojí "šňůrou"?

Proměření nabíjení, když nemá možnost zkusit postup viz výše. Podotýkám, není můj, ale takle jedou v jednom servise

konektor z NTB zatížit odporem 100 ohm/5W a změřit na něm napětí, pokud je kolem 19 V je adaptér v pořádku

Teď jjsou možné tyto poruchy: konektorová samice, nebo vypálený MB

U jednoho Aceru (vlastni zkusenost), jinak u Asusu (více) pomáhá update biosu