reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Sdileni na netu

homi (180)|22.11.2010 12:15
Drive nez zacnu instalovat/testovat chtel bych se poptat, ktera z techto sluzeb (napr. live mesh,dropbox,sugarsync atd.) umi zaheslovane odkazy. Tedy chtel bych ulozit nekolik dokumentu (ne velka videa) na web, a pak poslat znamym napr. mailem pojmenovane odkazy (napr. uzaverka: http://www.neco.cz\uzaverka.doc). Ovsem tyto odkazy by nebyly volne pristupne, ale jen pres heslo (ktere bych v mailu samozrejme poslal taky). Umi to nektera z techto sluzeb?
Zoidik (1405)|22.11.2010 14:18
A co třeba dát danému dokumentu heslo bez nějž by to nešlo otevřít? Nebo ho zabalit do heslovaného archivu? Potom můžeš využít kteroukoliv dostupnou službu, která na internetu je.
homi (180)|23.11.2010 10:11
Takze to zadny neumi?

Zaheslovat soubor: Muzes mi poradit program, kt. to umi? Tedy, aby po stazeni nebo odkliknuti na webu, pozadoval heslo a po jeho zadani soubor otevrel? Po zaheslovani by mel mit soubor stejnou koncovku (jedna se o ruzne dokumenty office,txt, pdf, naskenovane jpg, tiff..., webove html ci mht atd.

Pouziti archivu nevyhovuje, nevim, jake komprimacni programy uzivatele maji (jsou to pc laici, cast z nich ani neznam), samorozbalovaci exe nejde pouzit, otevreni techto souboru blokuje antivir.

No asi to vyresim pres nejake FTP se zaheslovanym pristupem...
Zoidik (1405)|23.11.2010 10:31
Jestli to nějaká služba umí nebo ne to nevím. Ale pokud používáš Total Comander a máš nainstalovaný třeba 7Zip nebo nějaký takový archivátor, tak umí ten archív zaheslovat a než otevřeš nebo vykopíruješ daný soubor tak musíš zadat heslo. Pokud by se jednalo o word, excel, tak při ukládání Uložit jako->Nástroje->Obecné možnosti (ve verzi 2007, ve starší to může být trochu jinak) a teď tam dáš heslo pro otevření nebo pro úpravy, případně oboje. Co se týče jpg, tif, txt.... tak mi přijde nejvhodnější použít chráněný archív protože sami se zaheslovat neumí (pokud teda použiji klasické malování ve windows na obrázek nebo texťák).
zsdx (2098)|23.11.2010 12:43
[quote=homi;418553]No asi to vyresim pres nejake FTP se zaheslovanym pristupem...[/quote]

Tak vidis, co tady vymyslis, kdyz reseni znas ;)
Druha moznost je normalni webhosting /klidne free/ a pristup dle .htaccess
homi (180)|23.11.2010 14:52
No myslel jsem, ze to bude pres tyto sluzby elegantnejsi a jeste jim udelam reklamu.

Ale hlavne reseni pres FTP/Webhosting narocnejsi, protoze jde o vice nez desitku ruznych skupin s ruznym opravnenim. Reseni pres hesla by se mi libilo vic

Kolega o prispevek vys evidentne nechape, o co mi jde.
zsdx (2098)|23.11.2010 20:13
Ale i na sdilecich sluzbach to lze - pomoci desitky premium uctu :thumbdown