reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problem s grafikou ve hrach

lamicek0076 (6)|24.11.2010 23:20
zdravim, prosim poradte mi nekdo..

Mam problem ve 3D hrach kdyz se bohybuji a rychle hybu mysi tak se mi obraz tak jako trochu seka - boli z toho oci. Nevim cim to muze byt, ale neni to ze by pocitac nestihal mam ve hre 100 FPS a ani se to nehne (jedna se o hru Counter Strike, ale dela to podle me ve vsech hrach, a asi i u filmu kdyz je tam nejaky rychly pohyb - u tech her je prakticky jedno v jakem je to rozliseni dela to vsude).

Problem zacal tim kdyz jsem si koupil novy monitor LCD 22palcu Samsung P2250 (do te doby jsem mel CRT monitor a vse slapalo bez problemu), operacni system mam windows XP SP2, grafickou kartu nvidia GeForce 9600 GT. Nainstaloval jsem si i nejnovejsi ovladace na grafickou kartu verzi 260.99. a dela to stale, mam vypnutou vertikalni synchronizaci a to take nepomaha. Vyzkousel jsem prakticky uz cokoli, tak prosim kdyby nekdo vedel cim by to mohlo byt jestli nejakym nastavenim nebo cim, tak prosim poradte. Napadlo me jestli to nemuze byt treba staryma kodekama, ale prijde mi ze ty u her nemaji moc vliv, ze se jedna spis o filmy.

Predem dekuji za pripadne odpovedi...
Devouver (304)|25.11.2010 00:10
Máte správně anstavenou obnovovací frekvenci? osobně mám zkušenost že Wokna mají někdy tendenci "Poddimenzovat" frekvenci monitoru a nastaví ji špatně. u LCD by mělo být 50-60Hz u CRT 60-75Hz. A nebo máte špatný monitor s pomalou odezvou. Nědělá to jakoby duchy?
Gouranga (699)|25.11.2010 00:56
[quote=lamicek0076;418922]zdravim, prosim poradte mi nekdo..

Mam problem ve 3D hrach kdyz se bohybuji a rychle hybu mysi tak se mi obraz tak jako trochu seka - boli z toho oci. Nevim cim to muze byt, ale neni to ze by pocitac nestihal mam ve hre 100 FPS a ani se to nehne (jedna se o hru Counter Strike, ale dela to podle me ve vsech hrach, a asi i u filmu kdyz je tam nejaky rychly pohyb - u tech her je prakticky jedno v jakem je to rozliseni dela to vsude).

Problem zacal tim kdyz jsem si koupil novy monitor LCD 22palcu Samsung P2250 (do te doby jsem mel CRT monitor a vse slapalo bez problemu), operacni system mam windows XP SP2, grafickou kartu nvidia GeForce 9600 GT. Nainstaloval jsem si i nejnovejsi ovladace na grafickou kartu verzi 260.99. a dela to stale, mam vypnutou vertikalni synchronizaci a to take nepomaha. Vyzkousel jsem prakticky uz cokoli, tak prosim kdyby nekdo vedel cim by to mohlo byt jestli nejakym nastavenim nebo cim, tak prosim poradte. Napadlo me jestli to nemuze byt treba staryma kodekama, ale prijde mi ze ty u her nemaji moc vliv, ze se jedna spis o filmy.

Predem dekuji za pripadne odpovedi...[/quote]
jestli tim sekanim mas na mysli to, ze se obraz spis trha, tak je to vSync - vertikalni synchronizace - bezna zalezitost lcd monitoru, kdyz je framerate ve hre vyssi nez obnovovani frekvence monitoru.
reseni:
1) nastavit vsync ve hrach (naky ji maj, jiny ne)
2) vynutit vsync v ovladacich grafiky
3) myslim ze counter strike ma nakej konzovlovej prikaz jako fpsmax, ci co a to nastavit na 60 (popripade jinou hodnotu, co ma tvuj monitor)
lamicek0076 (6)|25.11.2010 18:26
dekuji za odpovedi. Zkusil jsem co jste psali... takze jsem zapnul vertikalni synchronizaci a nastavil pocet framu ve hre jako ma Hz monitor. A je to podstatne lepsi.. kazdopadne na mem starem CRT monitoru hra byla opravdu plynulejsi... no snad to bude ok az to poradne vyzkousim... kazdopadne dekuji za odpovedi - pomohlo mi to.