reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Nechápu proč nejde

Ankost (3)|25.11.2010 18:05
Zdravím. Můj milí počítač mi nechce naskočit... stávalo se mi to už dýl ale dycky po dvou třech dnech naskočil a zase šel zapnout normálně. Probíhá to tak že když zapnu pc a je vše ok tak mi blikne vypalovačka i dvd... A pc naskočí windows se spustí. Ale teď ho zapnu, rozsvítí se vypalovačka a tím to končí... nic nenaběhne. Když to nevypnu na tvrdo tak hučí větráčky vypalovačka svítí ale systém nenaskočí.. Dycky musím počkat tak 4-5 dní a pak zase naskočí. Po 1 dni v zaplém stavu sám spadne opět do prázdné obrazovky a nedá se stím hnout jinak než to vypnout na tvrdo... nevíte co stím?...
johny__g (6387)|25.11.2010 18:14
Tak tohle vím naprosto přesně - je to rozbitý.

Může to dělat zdroj nebo vadná základní deska, to jsou nejpravděpodobnější možnosti. Ale nedá se vyloučit že je to i něco jiného. Začal bych zdrojem - výměna za jiný, prohlédnout desku a stav kondenzátorů.

A jestli se ti podaří napsat i konfiguraci počítače (přesnou a úplnou), můžem se bavit dál.
Ankost (3)|25.11.2010 18:19
No je to starej šunt.. má 30gb harddisk 512 ram 1Ghz procesor a grafika 16mb... Mě de jenom o to že tam mám uložené všechny moje obrázky a návrhy které potřebuji... Ale nikdy nemám jistotu jestli se zapne... Koupil sem si nedavno novej.. a potřebuju si svoje výtvory přetáhnout do nového pc..
DrZelenka (2491)|25.11.2010 18:26
[quote=Ankost;419044]No je to starej šunt.. má 30gb harddisk 512 ram 1Ghz procesor a grafika 16mb... Mě de jenom o to že tam mám uložené všechny moje obrázky a návrhy které potřebuji... Ale nikdy nemám jistotu jestli se zapne... Koupil sem si nedavno novej.. a potřebuju si svoje výtvory přetáhnout do nového pc..[/quote]

Bylo receno at napises presnou a uplnou sestavu. Tohle je jako bys napsal, ze mas auto s benzinovym motorem a 5 sedackama - velmi neurcite.

Jestli mas novy PC a tento blbne, tak bych ho zahodil, protoze nema smysl do nej vrazet penize (nevim co to je, ale podle kapacity HDD a frekvence CPU je velmi stary a temer bezcenny). Vytahni z nej HDD, zapoj do noveho PC a jednoduse prekopiruj data.
robky (3195)|25.11.2010 18:26
Tak to by asi stačilo vybrať disk, zapojiť ho do nového pc a odzálohovať/skopírovať z neho potrebné veci ....:slug
Ankost (3)|25.11.2010 20:47
No zkoušel sem to...jenomže harddisk v tomhle šuntu do toho new nepasuje... Ten novej má uplně jiný zástrčky na hard... Nechápu jenom to že když to nechám těch cca 5 dní v klídku tak mi zase jede...Jo a stou sestavou...to teda netuším. Já to koupil tak jak to je a tím to pro mě končilo... Takže nevím co myslíte
DrZelenka (2491)|25.11.2010 22:28
[quote=Ankost;419068]No zkoušel sem to...jenomže harddisk v tomhle šuntu do toho new nepasuje... Ten novej má uplně jiný zástrčky na hard... Nechápu jenom to že když to nechám těch cca 5 dní v klídku tak mi zase jede...Jo a stou sestavou...to teda netuším. Já to koupil tak jak to je a tím to pro mě končilo... Takže nevím co myslíte[/quote]

Jako, ze novej pocitac nema ani 1 ATA konektor? To me prijde hodne divny. O jaky PC se jedna PRESNE?
zsdx (2098)|26.11.2010 09:36
[quote=DrZelenka;419100]Jako, ze novej pocitac nema ani 1 ATA konektor? To me prijde hodne divny. O jaky PC se jedna PRESNE?[/quote]

Co je na tom divneho, desky pro LGA1156 PATA porty moc neoplyvaji ;) napr. MSI H55M-P31 ci MSI H55M-E32. Je treba vybirat, MSI H55M-E33 ho ma.. Holt setri se.
DrZelenka (2491)|26.11.2010 11:58
[quote=zsdx;419141]Co je na tom divneho, desky pro LGA1156 PATA porty moc neoplyvaji ;) napr. MSI H55M-P31 ci MSI H55M-E32. Je treba vybirat, MSI H55M-E33 ho ma.. Holt setri se.[/quote]

2 ze 3 s ATA ... to jeste jde. Jen jsem predpokladal, ze vzhledem ke znalostem Ankosta a urovni nasich prodejcu mu prodaj neco co ma mozna i socket 775 a jeste to budou opevovat co to je za delo (zazil jsem to, kdyz si znamej koupil kancl PC za 20 000 co huci jak vysavac... hlavne, ze to je od "profika")
johny__g (6387)|26.11.2010 12:06
[quote=Ankost;419068]No zkoušel sem to...jenomže harddisk v tomhle šuntu do toho new nepasuje... Ten novej má uplně jiný zástrčky na hard... Nechápu jenom to že když to nechám těch cca 5 dní v klídku tak mi zase jede...Jo a stou sestavou...to teda netuším. Já to koupil tak jak to je a tím to pro mě končilo... Takže nevím co myslíte[/quote]

A co třeba přímo na základní desce novýho PC přečíst co to je za model, nebo sem dám fotku, to zvládneš? Nebo je třeba výpis komponent na faktuře, pokud ti to neprodal rákosník v průjezdu ... :rolleyes:

Jinak ten starý PC raději už netrap, jestli tam máš důležitá data a odcházející zdroj, můžeš taky o ně přijít.
zsdx (2098)|26.11.2010 12:49
[quote=DrZelenka;419169]2 ze 3 s ATA ... to jeste jde.[/quote]

Jestli jsem se neuklepl, je to obracene - 2 ze 3 BEZ PATA ...