reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Software: upgrade na w7

Neregistrovaný (0)|25.11.2010 18:55
Tazatel: ner

Znění dotazu: Dobrý den, máte někdo zkušenosti s tímto upgradem:
http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=10514008C0V6327TF1

Jak to celé funguje? Je možné provést čistou instalaci s formátem disku, nebo jde jen upgrade?
Mám visty home premium, které jsem koupil už s notebookem.
Půjde to?

Nějaký návod?
matyyy (2527)|25.11.2010 19:05
myslím že se musí spustit instalace ve vistě a to co je na disku se během instalace přesune do windows.old
durib (1141)|25.11.2010 19:15
Je napsano- upgrade je mozny (jak psal nade mnou). Kazdopadne i cista instalace je mozna a pokud mas chvilku casu na zalohu, zvolil bych tento postup.
Verze s formatovanim:
0. Mas zalohovane VSECHNY potrebne data na externim mediu
1. Nabootujes z DVD
2. V pruvodci odstranis vsechny oddily a vytvoris si nove dle potreby (nevim, jak to maji vyrobci s OEM Vistama... mozna o ne pak jiz prijdes)
3. Nainstaluj
4. Hotovo

EDIT: ted jsem se dival pozorneji, nejak nechapu rozdil... asi pujde prece jenom ten upgrade. Muj prispevek ber s rezervou.
Neregistrovaný (0)|25.11.2010 20:22
Nechápu proč to má MS tak složité...
AgentWhite (35)|30.11.2010 10:48
Tohle už jsem na pár PC dělal. Upgrade můžeš provést i ze současné naistalované verze W co máš. Vřele doporučuji disk zformátovat a udělat znova celou instalaci. To znamená přes visty zformátuješ a naistaluješ čistou instalaci bez ovladačů. Naběhne systém vložíš DVD s W7 upg. spustí se ti průvodce upgradem, PC při tom musí být připojen k internetu. Po upgrade dáš drivery a je hotovo.