Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Zobrazené výsledky: 1 až 7 z 7

Téma: Upgrade PC v ceně 5 000 - 7 500 Kč

Nováček
    Registrace
    Aug 2007

Co chci upgradovat: procesor, základní deska, paměti, chladič?

Aktuální konfigurace: Procesor: Intel E6550 @ 2,8 Ghz; Základní deska: Gigabyte GA-P35-DS4 (chipset P35); Chladič procesoru: Arctic-Cooling Freezer 7 Pro; Paměti: 2x Kingston 2 GB (Kit 2x1) 800 Mhz, CL5; Grafická karta: Sapphire HD 5870; Zdroj: Corsair TX650 650W; OS Windows 7 64 bit

Další komentář: Uvažuju o investici do mého pc. Moje myšlenka je taková: prodat některé starší komponenty dokud mají ještě alespoň nějakou hodnotu a následně nákup něčeho nového. O investici do grafiky a zdroje neuvažuju. Moje otázka je tedy jasná, je mé uvažování v pořádku, nebo byste mi moji sestavu v současné podobě ani nedoporučovali za nějaké přemrštěné ceny uprgradovat? Přikupovat například operační paměti bych řekl že je vyhazování peněz, přemýšlím o nějakém komplexnějším řešení. Na PC si občas zahraju nějakou 3rd person akci, docela dost Football Managera 2011, ale jinak převážně dělám v AutoCADu 2011 a hlavně Civilu 3D 2011, což je pro můj stávající pc už docela oříšek. Určitě nechci investovat zbytečně, ale nějaké úspory mám a navíc se blíží ježíšek Takže od tohoto topicu očekávám že mi řeknete své názory a poradíte do jakých komponent a jak investovat. Předem díky všem za názory a rady
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele NHKG
    Registrace
    Mar 2008

Nepíšeš nic o skříni, disku a mechanice tak budu předpokládat, že je má a nepotřebuješ další. Nechal jsem v návrhu pro jistotu jeden větráček, pokud v stávající skříni nemáš outtake, nebo už jsou hlučné. Nevím jak je náročný ten Civil, klidně může PC nestíhat kvůli nevhodné grafické kartě (Quadro u některých 3D programů dělá zázraky) a nebo pamětí (když tak můžeš koupit ty kity 2). Na práci mi přijde intel lepší, takže návrh dole:

http://www.alfacomp.cz/php/basket.ph...010EI1010Y2S01

Starousedlík SHW Avatar uživatele Jandaskunk
    Registrace
    Mar 2009

Návrh - trochu jsem přetáhl rozpočet, ale počítám s tím, že prodáš své stávající komponenty, takže ve výsledku to bude stát míň.

Procesor i5-760, vzhledem k AutoCAD a Civilu 3D, kde se určitě silný procesor hodí, akorát zrovna u AutoCADu je myslim škoda, že nemáš grafiku nvidia, která by se tam myslim využila (ale v tomto nemám přehled, takže možná jen plácám ), k tomu odpovídající desku (vybíral jsem i vzhledem k tomu, že by jsi mohl taktovat) a 4GB RAM je dneska standart (nevim zas, jak moc jsou tvé programy náročné na RAM, tak pak případně není problém dokoupit další 4GB).

Zdroj a grafika je na sestavu až až, počítám, že tvůj stávající procesor musel grafiku omezovat. Možná bych zauvažoval o nějakém lepším chladiči, pokud bys chtěl taktovat - např. Gelid Tranquillo je už velice slušný chladič.

EDIT:

Nováček
    Registrace
    Aug 2007

Přesně tak o skříni, disku a mechanice sem nepsal, protože ty jsou podle mého názoru dostačující. Problémy s kapacitou, ani teplotami nemám. Je mi jasné, že když se rozhodnu pro upgrade, je třeba ho provézt u všech zmiňovaných komponent. Ještě stále malinko váhám, zda daná investice bude odpovídat nárustu výkonu. Další varianta je počkat ještě několik měsíců a pak prodat celý pc a koupit nový... Opravdu jsem na váškách pro kterou variantu se přiklonit...

Registrace
    Mar 2009

Ten zdroj a ta karta jsou dostatečně výkonný a nový dneska a ten procesor a velikost RAM je k tomu zcela neodpovídající, podle mě není využit výkon té karty při hrách...

Nováček
    Registrace
    Aug 2007

Karta byla kupována před cca půl rokem při reklamaci karty staré k ostatním starším komponentům. Je jasné že pokud chci pořádně využít kartu, bez odpovídajícího procesu to prostě nepůjde... S tím souvisí nákup desky a pamětí...

Registrace
    Mar 2009

Tak pak nevidím problém nakoupit to tak...ten Core i5-760 má oproti tvému stávajícímu procesoru mnohem vyšší výkon ve všem, hlavně pak v těch modelovacích programech (pokud nevyužijí GK,což bych řekl že ne) a taktovat se dá dosti slušně (samozřejmě s odpovídajícím chladičem).

Podobná témata

1. Upgrade PC v ceně 10 000 - 12 500 Kč
    Od Nixonson v sekci PC - upgrade
    Reakcí: 13
    Poslední příspěvek: 21-09-2014, 19:21
  2. Upgrade PC v ceně 12 500 - 15 000 Kč
    Od Ondrasss v sekci PC - upgrade
    Reakcí: 13
    Poslední příspěvek: 15-04-2013, 16:09
  3. Upgrade PC v ceně 12 500 - 15 000 Kč
    Od bulhy v sekci PC - upgrade