reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

INTEL Quad Core i5-760 2.80GHz nebo AMD Phenom II X4 910e?

Alfajk (99)|26.11.2010 15:41
snad jsem to dobře zařadil,zajímalo by mě,který z nich je podle vás lepší ? ten druhej může být i AMD Phenom II X4 965 Black Edition

co koukám po počítačích v "letákách" od globusu/intersparu atd,tak maj všude intel(ne že bych to zrovna od nich kupoval),ale zajímalo by mě proč,když cenově jsou oba téměř stejně drahý
NHKG (1136)|26.11.2010 16:16
Intel i5-760 je dražší, dražší jsou i základní desky na něj, ale je výkonnější. U AMD se vyplatí u levnějších sestav a spíše Phenom X4 945 (nebo levné Athlony X3 či X4).

To co mají v Globusu a podobně vůbec neber v potaz, dají tam nejhorší grafickou kartu na trhu a klidně k tomu napíšou "výkonná herní sestava". Cena v letácích vůbec neodpovídá cenám komponent, často jsou ty ceny přestřelené a vždy jsou ty sestavy z hypermarketu špatně navržené tak, aby PC aspoň jedna komponenta brzdila.
johny__g (6387)|26.11.2010 16:20
Porovnáváš neporovnatelné. X4 910e je procesor, u kterého se klade důraz na nízkou spotřebu (to e na konci), výkon je až na druhém místě.
X4 965 BE vs. i5 - tady je to vyrovnanější, trochu navrch má Intel. Ve hrách je to celkem jedno. A proč dávají do Tesco sestav Intely? Vyšší marže? Navíc to jsou sestavy pro BFU, kteří chcou aby jejich nové supermegadělo bylo hlavně HD, pak win7, ještě aby tam byla aspoň 1 GB grafika (pokud náhodou natrefí na 2 GB za takovou super cenu, následuje orgasmus) a nakonec někde slyšeli že Intel je nej. Tak proto.