reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Dell 17 palcu rozpite barvy po pripojeni na com

kirby16 (105)|26.11.2010 20:11
Chtel bych se zeptat, zda se da zachranit monitor, ktery byl omylem pripojen na com port misto na vga. Rozpily se barvy (kolujici duha po obrazovce) a nyni uz se nezobrazi vubec nic. Je mozne ze je spaleny displej nebo jen chyba v elektronice? Dekuji
Richmond (8084)|26.11.2010 20:29
Jistě, že se dá zachránit. Třeba tím, že se podíváš na konektory před zapojením nebo když víš že si trdlo tak si nechám připojit monitor někým technicky zdatnějším. BTW dobře ti tak, že je po něm - za blbost se platí! ;)
kirby16 (105)|26.11.2010 20:42
[quote=Richmond;419270]Jistě, že se dá zachránit. Třeba tím, že se podíváš na konektory před zapojením nebo když víš že si trdlo tak si nechám připojit monitor někým technicky zdatnějším. BTW dobře ti tak, že je po něm - za blbost se platí! ;)[/quote]

techniky zdatenjsim, jasne. prosim jsem se vas o pitome kecy ??!! radsi drzte hubu.
NHKG (1136)|26.11.2010 20:48
[quote=kirby16;419274]techniky zdatenjsim, jasne. prosim jsem se vas o pitome kecy ??!! radsi drzte hubu.[/quote]

Co se ti na tom nezdá? Pokud se ti povedlo zapojit monitor na com, tak jsi buď technický analfabet, naprostý cvok nebo si to dělal kompletně ožralý. Rich měl vyjímečně pravdu. Zkus jiný kabel a pokud to nejede tak vyhodit, protože 17 palců monitor už dneska nemá žádnou cenu.
jrx (1880)|26.11.2010 20:49
Takhle na dálku monitory opravovat neumím, takže těžko můžu říct, co odešlo. To může být takřka cokoli. A záleží na tom vlastně? Pokud monitor již nedisponuje zárukou, zbývá snad jen servis, kde budou vědět víc, až to uvidí a otevřou. Ale jsem si jistý, že výjde lépe rovnou pořídit nový monitor. Jinak richmond má pravdu, netřeba ho urážet, COM a VGA jsou naprosto odlišné porty, to tam snad ani narvat jít nemohlo.
Georginek (2957)|26.11.2010 20:50
No, jako kdyz neumis zapojit monitor..... a pak se rozcilujes.A jeste to strcis do jiny diry...

Me by teda ani nenapadlo, ze je to mozny.....

Obavam se, ze s monitorem je Amen a oprava se zcela jiste nevyplati... :rolleyes:
astec (1823)|26.11.2010 21:23
No se mi to stalo to same. Ale je to dlouho a byl to EGA monitor..
Vga konektor ma moc cudliku :D
9-pinout.gif vga_port01.jpg ega.jpg
johny__g (6387)|26.11.2010 22:44
[quote=astec;419295]No se mi to stalo to same. Ale je to dlouho a byl to EGA monitor..
Vga konektor ma moc cudliku :D[/quote]

Nehledě na to, že standardní COM port je samec, konektor k monitoru také. Možná někde kirby četl o registrovaném partnerství, a asi si myslel, že by to fungovalo i u elektroniky? :notsure

@kirby16 Jestli se ti to fakt podařilo připojit, tak jsi asi zrušil celý konektor, piny budou ohlé. Takže jedině nový kabel, nebo zkusit pinzetou narovnat. Jestli jsi tohle už zkoušel, zbývá jedině cesta do sběrného dvora.
kevin00 (10238)|26.11.2010 22:53
[quote=johny__g;419306]Jestli jsi tohle už zkoušel, zbývá jedině cesta do sběrného dvora.[/quote]

Případně kontaktovat někoho, kdo se problematikou opravy monitorů zabývá a poprosit ho, zda-li by mu monitor neopravil. Výměna kabelu není nic komplikovaného, otázkou zůstává co je v monitoru zničeno dále. Autorizovaný servis se určitě nevyplatí, pouze "domácí kutil".
Tosuja (107)|27.11.2010 17:17
Zbytecna namaha - vyhod to. Standardni napeti v COMu je +-12V, coz je nekolikanasobne vic, nez jsou napeti pouzivane u grafik. Takze mne neprekvapuje, ze to elektronika neustala. Takze zbyva si jednu lisknout a poucit se z toho :-)
standahalir (21)|31.12.2010 16:35
já se do tohoto musím zapojit. podle mě to jsou jenom profesionálové a ťito se nebudou zabývat opravou já jsem měl tento přípd a nikdo nedokázal poradit až jeden pán s prahy. je třeba to rozebrat a prohlídnout elektroniku ,určitě tam najdeš aspoň tři nafouklé kondíky které jdou docala snadno vyměnit. s pozdravem standa bez urážek.napiš na můj Emajl a poradím.
Standahalir@seznam. cz