reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

9800GT GREEN vs 9800GT

Devouver (304)|28.11.2010 18:45
Jaký je výkonnostní rozdíl(cca.) mezi těmito dvouma kartama? Až na to že GREEN edice má místo 700MHz na jádře 550MHz? Jaký je rozdíl ve výkonu? NA netu sem nikde nenašel a německy neumím.
Jinak potřeboval bych poradit jakou GK na hry do 1800 do PC.
Sestavu enbudu uvádět, je to zbytečné za takovou cenu karty bude jeho výkon PC stačit.

EDIT:
Ještě jsem našel podobné karty GTS250 DEEP GREEN a GTS250

EDIT2:
Cena 9800GT GREEN sem našel za 1442,-
Cena GTS250 DEEP GREEN za 1681,-
Cena GTS250 GREEN 1800,-
Rozdíly jsou jen v taktech?

EDIT3:
Pak jsem našel ještě HD4670 za 1481,-
HD5670 za 1599,-
NHKG (1136)|28.11.2010 18:51
Standardní frekvence 9800GT je 600MHz, pokud pojede na 550MHz, bude pomalejší, ale maximálně o 10% oproti standardní verzi. 700MHz bude nějaká přetktovaná karta (a možná taky 9800GTX) a oproti té už bude 9800GT na 550MHz hodně ztrácet.
GTS250 je víceméně stejná (trošku lepší než) jako 9800GTX a obě tyto karty jsou výkonnější než 9800GT. Jakou chceš kupovat kartu, bazar nebo novou?

EDIT: Osobně bych vzal HD5670, je trošku slabší jak GTS250 DEEP GREEN, ale má lepší spotřebu a bude pravděpodobně i tišší. Jaký máš zdroj, nemusel by tu GTS250 utáhnout. Jinak to DEEP GREEN znamená podtaktovanou verzi, která je proti standardní slabší a snaží se to zamaskovat jako ekologická verze. Zkus trošku googlit, najdeš spoustu testů grafických karet, podle kterých odhadneš jejich výkon.
Devouver (304)|28.11.2010 19:08
[quote=NHKG;419570]Standardní frekvence 9800GT je 600MHz, pokud pojede na 550MHz, bude pomalejší, ale maximálně o 10% oproti standardní verzi. Jakou chceš kupovat kartu, bazar nebo novou?
Osobně bych vzal HD5670. Zkus trošku googlit, najdeš spoustu testů grafických karet, podle kterých odhadneš jejich výkon.[/quote]

Takže tam nejsou žádný stream procesory deaktivovaný? 50MHz není nic co by se dalo dotaktovat, takže pohoda.
Karta bude nová, bazar se cena pohybuje stejně nebo výš.
Googlil jsem hodně, a narazil jsem jenom na testy standartních edicí. Nejsem v GK tak zběhlý, tudíž nevím jestli těch 50MHz ovlivní o 5% výkon či o 20%.


Takže GTS250 Deep green bude nejvýkonější. Zdroj má nějaký noname 600W.

EDIT: No na hluk myslím nedá, všecko bude tišší než ta jeho karta co má teď :D Ati Radeon X1800
NHKG (1136)|28.11.2010 19:21
Nemělo by tam nic být deaktivovaného. Navíc slušný prodejce vypíše všechny parametry, takže si to můžeš sám porovnat (nebo zkusit stránky výrobce) s kartou v nějaké recenzi. S tím dotaktováním bych si nebyl tak jistý, některé green karty nemají přídavné konektory napájení a to by při vyšších taktech nemuselo stíhat, chladič může být hodně slabý, můžou být použity vadné jádra co nezvládají standardní takty a nebo prostě můžeš mít smůlu jako já. Moje grafická karta i po minimálním přetaktování není stabilní.

Pro odhad výkonu stejných karet s různými takty ber přímou úměru, když bude mít o 10% nižší (vyšší) takty, tak bude mít přibližně i o 5÷10% nižší (vyšší) výkon. (k 5% se to bude blížit u přetaktovaných karet, k 10% u podtaktovaných karet).
Devouver (304)|28.11.2010 19:31
[quote=NHKG;419579]Nemělo by tam nic být deaktivovaného. Navíc slušný prodejce vypíše všechny parametry, takže si to můžeš sám porovnat (nebo zkusit stránky výrobce) s kartou v nějaké recenzi. S tím dotaktováním bych si nebyl tak jistý, některé green karty nemají přídavné konektory napájení a to by při vyšších taktech nemuselo stíhat, chladič může být hodně slabý, můžou být použity vadné jádra co nezvládají standardní takty a nebo prostě můžeš mít smůlu jako já. Moje grafická karta i po minimálním přetaktování není stabilní.

Pro odhad výkonu stejných karet s různými takty ber přímou úměru, když bude mít o 10% nižší (vyšší) takty, tak bude mít přibližně i o 5÷10% nižší (vyšší) výkon. (k 5% se to bude blížit u přetaktovaných karet, k 10% u podtaktovaných karet).[/quote]

Ok.
Vemu mu teda tu GTS250 ta má přídavné konektory (2x 6-pin). Podle teplot mu to dotaktuju, jestli to půjde. Každopádně sem anšel test tady těchto GREEN karet proti ostatním řešením a nemá cenu kupovat 9800GT, když GTS250 DEEP GREEN je o něco výkonější. On nehledí na spotřebu ani na hluk, ale chce za co nejmíň peněz, nejvíc muziky.