Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Zobrazené výsledky: 1 až 9 z 9

Téma: Notebook v ceně 12 500 - 15 000 Kč

Nováček
    Registrace
    Apr 2008

Primární požadavky: různorodé -

Preferovaní výrobci: Dell HP Lenovo Toshiba

Další komentář: Dobrý deň.

Chcel by som sa spýtať, ktorý z nich by ste mi odporúčajúci a prečo ?

http://www.talkive.sk/index.php?page...d=100&vmcchk=1

http://www.sysnet.sk/pocitace/nakup/...tp-sl510-tops/

Som skôr naklonený tomu Lenovu, ale zase to HP je výkonnejšie.

Ďakujem
    Odpovídat lze po přihlášení

Pravidelný diskutér
    Registrace
    May 2006

Limitom je fakt maximálne 15.000 Kč (teda cca 18.000 Sk = 600€)?
    Bolo by dobré napísať na čo bude ten NB používaný.

Edit:
    HP:
    - 3GB RAM, na zväčšenie na 4GB nie je voľný slot, je potrebné pôvodnú 1GB vybrať
    - novší CPU
    - 3x USB
    - OS W7 je v cene

Lenovo:
    - 2GB RAM, na zvačšenie na 4GB nie je potrebné nič vyberať
    - VGA má zdielanú RAM z 2GB RAM, takže pre OS zostane menej než u HP
    - staršie (relativne) CPU
    - bez OS
    - 3x USB (na alza.sk uvádzajú 4x)
    Naposledy upraveno uživatelem MiBa: 28-11-2010 v 21:12

Nováček
    Registrace
    Apr 2008

Citace Původně odesláno od MiBa Zobrazit příspěvek
    Limitom je fakt maximálne 15.000 Kč (teda cca 18.000 Sk = 600€)?
    Bolo by dobré napísať na čo bude ten NB používaný.

Edit:
    HP:
    - 3GB RAM, na zväčšenie na 4GB nie je voľný slot, je potrebné pôvodnú 1GB vybrať
    - novší CPU
    - 3x USB
    - OS W7 je v cene

Lenovo:
    - 2GB RAM, na zvačšenie na 4GB nie je potrebné nič vyberať
    - VGA má zdielanú RAM z 2GB RAM, takže pre OS zostane menej než u HP
    - staršie (relativne) CPU
    - bez OS
    - 3x USB (na alza.sk uvádzajú 4x)
    Ahoj.

No ja ten book potrebujem do školy, nejaké to programovanie Visual C + ďalšie aplikácie. Skôr mi ide o to, že budem ho prenášať, cestovať s ním, či to HP prežije cesty (ak sa s ním náhodou niekde buchnem). Čo sa spoľahlivosti týka, som skôr naklonený tomu Lenovu, ale ak sa pozerám do budúcnosti tak je skôr lepšie to HP(hlavne CPU). Chcem aby to bolo spoľahlivé a aby ak je to možné, prežilo to záruku a fungovalo čo najdlhšie.

Nováček
    Registrace
    Apr 2008

Citace Původně odesláno od stewo Zobrazit příspěvek
    Ahoj.

No ja ten book potrebujem do školy, nejaké to programovanie Visual C + ďalšie aplikácie. Skôr mi ide o to, že budem ho prenášať, cestovať s ním, či to HP prežije cesty (ak sa s ním náhodou niekde buchnem). Čo sa spoľahlivosti týka, som skôr naklonený tomu Lenovu, ale ak sa pozerám do budúcnosti tak je skôr lepšie to HP(hlavne CPU). Chcem aby to bolo spoľahlivé a aby ak je to možné, prežilo to záruku a fungovalo čo najdlhšie.
    Ešte čo sa týka tej RAM? no zatiaľ som mal bok, ktorý mal 2GB a stačilo mi to, myslí, že som to ani nikdy nevyužil úplne, ale zase do búcnosti-prídu nové aplikácie atď.
    Inak nemám žiadne osobné skúsenosti s iX procesormi - podľa testov je to ako v čom o cca 1/3 výkonnejšie. Od toho HP ma odrádza spoľahlivosť, Lenovo by malo byť spoľahlivejšie.

Starousedlík SHW Avatar uživatele Richmond
    Registrace
    May 2008

Já dával nedávno HP 6555b nebo tak nějak. Bylo to ale AMD X3 + ATI nicméně požadavek byl na kancl + sem-tam doprava v rámci třídy a jako jedinej měl normální displej (1600x900) možná by se do tý ceny vešel

edit: hmmm, tak nevešel ani ten slabší http://www.alza.cz/hp-probook-6555b-d198729.htm
    Naposledy upraveno uživatelem Richmond: 28-11-2010 v 23:27

Nováček
    Registrace
    Apr 2008

Citace Původně odesláno od Richmond Zobrazit příspěvek
    Já dával nedávno HP 6555b nebo tak nějak. Bylo to ale AMD X3 + ATI nicméně požadavek byl na kancl + sem-tam doprava v rámci třídy a jako jedinej měl normální displej (1600x900) možná by se do tý ceny vešel

edit: hmmm, tak nevešel ani ten slabší http://www.alza.cz/hp-probook-6555b-d198729.htm
    No toto je o niečo drahšie. A AMD CPU som sa chcel vyhnúť, neviem ako je to s tými novými, ale tie staršie sa strašne hriali.

Nováček
    Registrace
    Apr 2008

Možno ma tak ešte napadá ako je to s rýchlosťami tých HDD 5400 vs 7200. Ja som mal na starom PC len 4200. Vraj je to dosť veľký rozdiel (ak sa nepozerám na testy na internete). Vie to niekto posúdiť ? V tomto prípade by to bolo + pre to HP.

Starousedlík SHW Avatar uživatele Richmond
    Registrace
    May 2008

Citace Původně odesláno od stewo Zobrazit příspěvek
    No toto je o niečo drahšie. A AMD CPU som sa chcel vyhnúť, neviem ako je to s tými novými, ale tie staršie sa strašne hriali.
    Tohle moc nehřálo (ono to ani není nijak extra výkonný), ale má to slušný lcd na kterej se ledacos vejde a je to kovový (kromě spodku) takže by to nějaký buchnutí mělo vydržet, klávesnici s numerikou atd. Zatím je v provozu týden a podle všeho nehučí jako Pro booky z minulýho roku

Nováček
    Registrace
    Apr 2008

Citace Původně odesláno od Richmond Zobrazit příspěvek
    Tohle moc nehřálo (ono to ani není nijak extra výkonný), ale má to slušný lcd na kterej se ledacos vejde a je to kovový (kromě spodku) takže by to nějaký buchnutí mělo vydržet, klávesnici s numerikou atd. Zatím je v provozu týden a podle všeho nehučí jako Pro booky z minulýho roku
    No ProBook som mal a išiel 4x na reklamačku =/, hučal trošku viac, to je pravda.

Podobná témata

1. Notebook v ceně 22 500 - 25 000 Kč
    Od devil84 v sekci Notebooky
    Reakcí: 11
    Poslední příspěvek: 26-08-2013, 09:50
  2. Notebook v ceně 7 500 - 10 000 Kč
    Od typek.cz v sekci Notebooky
    Reakcí: 12
    Poslední příspěvek: 04-03-2011, 16:26
  3. Notebook v ceně nad 30 000 Kč
    Od khedeja v sekci Notebooky