reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Pořídili byste si notebook na hry?

husky14 (4214)|28.11.2010 23:56
  • Ano, již ho vlastním
  • Ano, pořídil(a)
  • Ne

Poznámka: Pro hlasování je anketa k dispozici na homepage magazínu Svět hardware v pravém sloupci.
Richmond (8084)|28.11.2010 23:59
Ano, ale takový aby na něm mělo hraní smysl, baterky se dají dokoupit ke každému takže se dá zvládnout klidně 10 piv než zalezete do stanu :D
NHKG (1136)|29.11.2010 00:01
Ne. Na moderní hry nemůže nikdo rozumný koupit notebook. Ale na notebooku se dají hrát hry. Když nemám možnost použít stolní PC, hraju na notebooku staré dosové hry, u těch není potřeba žádný výkon. :D
Richmond (8084)|29.11.2010 00:24
Hele hele nech toho, cejtím flejm :D To je jako kdybych tvrdil, že nikdo rozumný nemůže hrát staré hry ;)
kevin00 (10238)|29.11.2010 00:29
  • Ne
V rozumné cenové relaci (+/- 15.000 Kč) se žádný takový nevyrábí a utrácet peníze za "obrubník" který má malou výdrž a požitek z hraní je stejně mizerný nemá smysl. Kdo si chce pořádně zahrát poohlédne se po klasickém počítači a ne po notebooku.
czhunter (775)|29.11.2010 00:37
Ne, na hry bych si pořídil herní konzoli.

"Herní notebook" bych si nekoupil ani na nic jiného, obvykle se pod tímto názvem skrývá to nejškaredější, nejhlučnější, nejžhavější a nejporuchovější, co byl výrobce schopen vyvinout.

Někdy na tom svém hry hraju (co HW dovolí, takže tak do roku vzniku 2005), ale kvůli tomu sem si ho nekoupil.
Richmond (8084)|29.11.2010 00:37
[quote=kevin00;419656]V rozumné cenové relaci (+/- 15.000 Kč) se žádný takový nevyrábí...[/quote]
Nj, ale za 15k se nevyrábí žádný rozumný notebook, natož pak herní :rolleyes: To si zase někdo zvykl na letáky z lidlu nebo oukeje - všechna tahle verbež má použitelný lcd leda tak net, nemluvě o pseudonotesech alá netbook, který jsou navíc ještě líný

edit: každá umí něco, ta velká mrcha (15") dá pár levelů v Mafii 2 na baterky ;) Mnohem důležitější je si správně vybrat co na čem chci dělat...
IMG_1161.jpg IMG_1162.jpg
kevin00 (10238)|29.11.2010 01:10
[quote=Richmond;419659]Nj, ale za 15k se nevyrábí žádný rozumný notebook, natož pak herní :rolleyes: To si zase někdo zvykl na letáky z lidlu nebo oukeje[/quote]

Co to plácáš zase za zhovadilosti :runaway V této cenové relaci se dá bez problémů vybrat notebook určený pro office/net/video a rozhodně ho nemusím kupovat v lidlu či oukeji. Víc od něj nepotřebuji. A pokud si chci zahrát (dobře zahrát) pořídím si počítač a ne "obrubník".
Georginek (2957)|29.11.2010 01:17
Ne. Slusnej notas, se slusnym diplejem, vydrzi a vykonem na hry je 35+... Notas na hry pod touhle cenou je holy nesmysl a vyhazovani penez.
Richmond (8084)|29.11.2010 01:29
[quote=kevin00;419661]... počítač a ne "obrubník".[/quote]
Jo a dlouhej prodlužovák :D
Definuj obrubník, pak si zvaž to tvý přiblbý hápéčko bez os (za patnáct) a pak zjistíš, že se nijak diametálně neliší (hmotností)... ;) Jako kdybys to napsal jako Georginek tak to pochopim... Mj standardem je u těhle notesů kvalitní myš, odpovídající zvukovka nebo baťoh kdybys byl chabrus na ruce...
kevin00 (10238)|29.11.2010 01:41
[quote=Richmond;419665]Jo a dlouhej prodlužovák :D
Definuj obrubník, pak si zvaž to tvý přiblbý hápéčko bez os (za patnáct) a pak zjistíš, že se nijak diametálně neliší (hmotností)... ;) Jako kdybys to napsal jako Georginek tak to pochopim... Mj standardem je u těhle notesů kvalitní myš, odpovídající zvukovka nebo baťoh kdybys byl chabrus na ruce...[/quote]

Nemám potřebu sedět v parku a machrovat s Mafií na notebooku, takže žádný prodlužovák nepotřebuji. Jestli ty ano, je mi Tě upřímně líto.
Mj HP byl s OS, nebylo za 15k a byla k němu taška na notebook, ty chytrolíne :D
Richmond (8084)|29.11.2010 02:14
Jenom jestli nekecáš ;) Váhově je to hodně podobný, co? Takže bych příště nechal obrubník obrubníkem. Sám dobře víš co asi tak dneska koupíš za 15k za krasavce a že je to spíš ta spodní hranice použitelnosti. Už v prvním příspěvku jsem jednoznačně naznačil kam bych asi tak s 15" (fullHD) jel - ono když si chceš prohlídnout třeba fotky tak by mě byl ten prťavej víš k čemu ikdyž by vydržel 50h v provozu. Jak říkám - každá krabička umí něco takže když budu chtít jít dělat frajera do parku tak si vemu něco do kapsy a s dotykáčem protože s těma otevřenýma notesama se nedá dost dobře chodit aniž bys vypadal jako debil ;)

edit: a vůbec, zamachruj si s Mafií taky - úplně tě to uspokojí :D Aha, ono to nějak to HP 6xx nedává co? Leda že bys to pořádně nataktoval :D
kevin00 (10238)|29.11.2010 02:23
[quote=Richmond;419672]Jenom jestli nekecáš ;)[/quote]

Tak googli lopato - HP550 FU412EA-AKB :D

edit: Já na ntb nepařím a ani mě to netrápí, takže mě fakt nebere jestli ntb dá Mafii nebo ne. Kvůli tomu jsem si notebook rozhodně nekupoval ;)
Richmond (8084)|29.11.2010 02:45
[quote=kevin00;419674]Tak googli lopato[/quote]
Tohle oslovení jsem si vysloužil za co? Stejně tak si příště odpusť chytrolína apod.

Každopádně jak je vidět tak notesy kolem 15k jsou jak jsem řekl tím absolutním použitelným minimem (HP550 = zrecyklovaný 67xx) s nudloidním lcd, které je vhodné tak do 13"...

edit: jinak kevine, doporučuju ti alespoň jeden "herní" si vlastnoručně osahat, možná přijdeš na to, za co se platí (a k mému podivu se i modely za 50k prodávají ačkoliv bych čekal ležáka)

PS: otázka zní "Koupili byste..." a ne "Koupili jste si..."
kevin00 (10238)|29.11.2010 03:12
Jestli jsi to nepochopil, očividně asi ne, anketa je od toho, aby každý řekl svůj názor. Ten jsem vyslovil. Pro mě je "herní notebook" holý nesmysl a rozhodně bych si jej nekoupil. Stále nechápu, proč se mi snažíš vnucovat své rádoby chytré řeči. Jestli onanuješ nad Mafii na ntb onanuj, nevnucuj to jiným ;)
Richmond (8084)|29.11.2010 03:14
Dokonce nad Mafií DVĚ :D

Někdo tě tu korigovat musí když tu od boku střílíš kraviny typu "obrubník" ;) Ono to totiž u tebe vždycky končí sušenkou "je to zbytečnost" :D Vůbec si nedokážeš ani připustit, že by něco mohlo existovat v parametrech blízkých klasickýmu notesu...
cml11 (112)|29.11.2010 09:18
Ne nepořídil. Notebook je fajn jako mobilní kancelář. Takže preference jsou výkon dostačující na kancelářské aplikace a net, matný displej, maximální výdrž na baterie. Pořizovat si notebook na hry, je jako chtít přestěhovat byt na kole s kárkou. Silně nepraktické, ale proti gustu...
athens (724)|29.11.2010 09:48
  • Ne
Určitě ne. Za ty peníze bych si raději koupil stolní PC
16cmfan (2153)|29.11.2010 09:58
Kucí, nechajte to... Husky nám to tu zavrie :D

K otázke: Nie a to ani zadarmo... ak by som aj pominul finančnú stránku... a mal by som 100l na NB, tak by premňa nebolo žiadnym zážitkom pozerať na LCD NB, s priblblou klávesnicou atp. a argument, že si ktomu môžem pripojiť externý monitor/klávesnicu tie neobstojí, pretože to už môžem hrať rovno na desktopu.. no a hry zo sebou taktiež nikde neťahám... keď už niekde idem, tak nie hrať hry, NB max na net/filmy... Herný NB je dobrý jedine tak na Lanparty podľa mňa...
Zoidik (1405)|29.11.2010 11:19
Ne, nepořídil. Od notebooku osobně spíše očekávám výdrž na baterie než super výkon. Kdyby se dalo zkombinovat velký výpočetní výkon s velkou výdrží baterií za rozumný peníz proč ne, ale tohle je zatim hudba budoucnosti.
Sommer (384)|29.11.2010 11:25
Ne, nekoupil. Za ty peníze co by to stálo raději stolní PC a ještě by mi něco zbylo. Snad bych o koupi uvažoval v případě, že bych byl nucen třeba hodně cestovat a nechtěl se hraní vzdát :)
Neregistrovaný (0)|29.11.2010 14:22
Chybí mě tu možnost: Ano, již ho vlastním, ale víckrát bych to neudělal
kevin00 (10238)|29.11.2010 14:37
[quote=Richmond;419680]Někdo tě tu korigovat musí když tu od boku střílíš kraviny typu "obrubník" ;) Ono to totiž u tebe vždycky končí sušenkou "je to zbytečnost" :D Vůbec si nedokážeš ani připustit, že by něco mohlo existovat v parametrech blízkých klasickýmu notesu...[/quote]

Tvl ty jsi exot :D Koho ty chceš korigovat ... už to nehul ... to jsou bomby po ránu :D Anketa se ptá na názor jednotlivých uživatelů, nikde tam není napsáno Richmonde hraj si na chytrolína a vnucuj všem svůj názor. Kup si co chceš, klidně "herní notebook", fakt je mi to víš kde. Stále mi však uniká proč to vnucuješ druhým. Ostatně jak koukám, tak si jediný, kdo věří na pohádky o herních notebookách :D
Honza23 (490)|29.11.2010 15:00
Jednu dobu jsem si taky říkal, že bych si pořídil nějaký herní notebook, ale za ty peníze to opravdu nestojí.Vzhledem k tomu, že rád hraju na vysoké detaily s vysokým rozlišením, tak by pro mě stejně žádný adekvatní notebook nebyl, a i kdyby byl, tak bych si raději za polovinu postavil stolní PC a zbytek investoval do nějakého lepšího HPčka.
Neříkám občas si nezahrát nějakou starší hru, ale stolní PC bude vždycky na hry lepší.
Richmond (8084)|29.11.2010 15:08
[quote=kevin00;419745]Ostatně jak koukám, tak si jediný, kdo věří na pohádky o herních notebookách :D[/quote]
Nevypadá to, že jsem jediný ;)
To že jsou drahý nepopírám - ovšem když někdo dělá elektrikáře v setuze tak mu přijde drahý všechno nad 15k
kevin00 (10238)|29.11.2010 15:18
[quote=Richmond;419758]To že jsou drahý nepopírám - ovšem když někdo dělá elektrikáře v setuze tak mu přijde drahý všechno nad 15k[/quote]

No tu dlouho nebylo :D Nejsi Pitomcovo jednovaječné dvojče, inteligenci by jsi na to měl :D Víš, je rozdíl smysluplně investovat a zbytečně vyhazovat ... na to by jsi ovšem musel používat tu "kouli" co máš na krku ... opravdu ji nemáš jen na to, aby jsi měl čím lít pivo do krku a nepršelo Ti do břicha :D
BTW Můžeš mi prosím osvětlit jak někdo může dělat v Setuze, když Setuza neexistuje :D
Richmond (8084)|29.11.2010 15:30
[quote=kevin00;419761] Víš, je rozdíl smysluplně investovat a zbytečně vyhazovat ...[/quote]
Někdo považuje investici do quadcore za rozumnou investici někdo za zbytečnost, to samé platí pro displej s větším rozlišením, grafiku, velký disk aby s sebou nemusel tahat externí zařízení atd. To že se na tom dá hrát novější hra beru jako plus ;)
kevin00 (10238)|29.11.2010 15:35
[quote=Richmond;419763]Někdo považuje investici do quadcore za rozumnou investici někdo za zbytečnost, to samé platí pro displej s větším rozlišením, grafiku, velký disk aby s sebou nemusel tahat externí zařízení atd. To že se na tom dá hrát novější hra beru jako plus ;)[/quote]

Tak a jsme u toho, je to podle toho, co kdo od toho očekává a na co to potřebuje. Takže někomu, kdo na ntb dělá kancelář je "herní" (který stejně není moc herní, ale budiž) notebook k ničemu a investice do něj zbytečná ... že Ti to ale trvalo ;)
Richmond (8084)|29.11.2010 15:42
[quote=kevin00;419767]Tak a jsme u toho, je to podle toho, co kdo od toho očekává a na co to potřebuje. Takže někomu, kdo na ntb dělá kancelář je "herní" (který stejně není moc herní, ale budiž) notebook k ničemu a investice do něj zbytečná ... že Ti to ale trvalo ;)[/quote]
Mě to trvalo? :D
BTW co si představuješ pod pojmem "kancelář"? Já třeba excel, takže bych prioritu věnoval lcd s větším rozlišením než nudloidních a dnes tak oblíbených 1366x768 (v kategorii do 15k dnes prakticky nic jiného není) a klávesnici s num blockem. Ukaž mi takových "běžných" kancl notesů třeba 10 když jsou na každým rohu ;)
johny__g (6387)|29.11.2010 15:45
Pánové Kevin a Richmond budou pokračovat na skládce, případně si roztrhají občanky někde osobně. Děkuji.
Jandaskunk (2330)|29.11.2010 21:36
Ne, nepořídil. Na hraní mám desktop a notebook momentálně nepotřebuji vůbec. A kdybych někdy potřeboval, tak to rozhodně nebude na hraní, na to bych neměl ani prachy, a kdybych měl, tak by mě přišly jako vyhozený, protože stále si můžu zahrát doma na PC, které má mnohem lepší ergonomii a vyjde levnějc a taky se dá upgradovat (víceméně)...
wthulmann (238)|29.11.2010 22:05
noooo, záludná otázka. V životě bych si nekoupil notebook proto, abych na něm hrál hry. Nicméně můj pracovní PC i pracovní notebook jsou her velmi schopny.

ALE rozhodně bych si do budoucna/přiště koupil "herní netbook" - tzn aby zvládal náročnější flash. Ano, přiznám se, tam bych specifikace podřídil tomu, abych mohl hrát flashovky. Nic víc mě nenaštve víc, než současná situace: mám někde chvilku prostoj, vezmu netbook že si zarelaxuji, vlezu na armorgames / newgrounds a atom nezvládá ani tu nejjednodušší hříčku... takže si ji pak pustím doma na desktopu a čas utíká a utíká, protože je to návykové a nic mě nenutí to vypnout
AndrewCZ (278)|29.11.2010 23:13
  • Ne
Na hraní používám desktop.
Vladimir (67)|30.11.2010 03:29
Nie.
Desktop bude asi* vždy lepší na hranie ako notebook.
Notebooky stavane na hry sú príliš ťažké na časté prenášanie, príliš sa zahrievajú, vydržia minimum na batériu a hlavne nedajú sa upgradovať ako desktop. Čiže notebook na hry je po dvoch rokoch zastaralý a dá sa akurát použiť ako núdzová náhrada desktopu.

*možno sa v budúcnosti vynájdu počítače co nebudú produkovať stratové teplo, budú maličké a vydržia na batériu týždeň :)
mech13 (5526)|30.11.2010 08:06
Ve smyslu otazky, jak asi byla zamyslena v zadnem pripade ne (nejaky blbiny v DX9+), ale z meho uhlu pohledu bezproblemu - stejne jako NHKG - DOSBox:)
Aytech (475)|30.11.2010 08:37
Asi ne.
Notebook je dobra alternativa stolnimu PC, pokud checes mobilitu, vlezt s tim na pohovku, vzit s sebou do vlaku, apod. Herni uz tak mobilni nejsou, ale vykonem jsou nekde jinde oproti desktopu za stejnou cenu.
Kirk1 (850)|30.11.2010 18:23
Nie
Určite nie na hry na hry jedine krásny desktop :thumb
xmarek (1676)|30.11.2010 21:31
Jelikož hry nehraji, odpověď zní: ne.
Od notebooku očekávám víc než schopnost zahrát tu či onu hru. Vždycky mě zajímaly parametry jako použité materiály, servis, možnost dokovat apod. Takže notebook si pořizuji jako náhradu stolního počítače. ;)
BishoQ (56)|21.7.2011 12:44
Ne, nikdy..
Už od cca 8 let hrám pouze na velkym :) Na notebooku pouze pracuji, to co potřebuji do školy..
Richmond (8084)|21.7.2011 12:47
Prosím Tě zkus se někdy zamyslet nad přínosností Tvých příspěvků, zejména pokud odpovídáš na rok a více staré téma :rolleyes: :)

edit: jestli Tě něco trápí, tak se jdi vybrečet na Skládku, ju?