Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 4 123 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 48

Téma: Jaký CPU sc. 775?

Občasný diskutér
    Registrace
    Sep 2010

Zdravím,
    chtěl bych poprosit o radu/návrh, jaký koupit CPU sc. 775? Cenový strop je však 4.000.
    Děkuji.
    Odpovídat lze po přihlášení

Čestný člen Avatar uživatele johny__g
    Registrace
    Sep 2007

1) Jaká je základní deska?

2) K čemu má počítač sloužit?

3) Jedná se o nově skládaný počítač (v tom případě na s775 zapomeň) nebo upgrade starého? Jaký CPU máš teď?

Občasný diskutér
    Registrace
    Sep 2010

Citace Původně odesláno od johny__g Zobrazit příspěvek
    1) Jaká je základní deska?

2) K čemu má počítač sloužit?

3) Jedná se o nově skládaný počítač (v tom případě na s775 zapomeň) nebo upgrade starého? Jaký CPU máš teď?
    1) Deska je ASUS P5QL-VM EPU

2) Počítač má sloužit ke kancelářským aplikacím, ale ke hrám

3) Kdyby se jednalo o novou sestavu, určitě bych nešel do low-endu 775; jedná se o upgrade

*) Asi to je samozřejmé, ale chtěl bych nevýkonnější CPU do cenové hranice

Starousedlík SHW Avatar uživatele NHKG
    Registrace
    Mar 2008

1. Nejlepší, co deska podporuje jsou čtyřjádra Q9XX0. Vyber jsi podle ceny, ale počítej s cenou od 3000Kč. Díval bych se spíše po bazarovaných a tam ti přesnou cenu nikdo neřekne. Do 4000Kč seženeš nové maximálně Q9400.
    2. Tak hry nebo kancl??
    3. Jakou máš teda procesor?
    4. Hry jsou především o grafické kartě, její upgrade se často vyplatí víc, jakou máš teď?

CPU Support list tvojí desky: http://www.cpu-upgrade.com/mb-ASUS/P5QL-VM_EPU.html

Registrace
    Sep 2007

No dobrá, vrážet do starého počítače takové peníze za procesor (a ještě kvůli hrám) není dobrý nápad, ale když to chceš ..

Z dvoujáder, se za tu cenu dá pořídit E8400, s odřenýma ušima E8500. Pro srovnání, velmi podobné Pentium Dual-Core nestojí ani půlku. Výkonem zas tolik zaostávat nebude. Podle mě jediný CPU, který má smysl kupovat do mrtvé platformy.
    U 4 jader je tu Q8400, opět těsně Q9400.

Jestli 2 nebo 4 jádra záleží na tom, co hraješ. Jsou hry co 4 jádra využijí, jiné zas ne. Na kancl práci ti stačí Celeron, takže tím se ani nezabývám.

A na závěr, na herní výkon má největší vliv grafická karta, takže jestli ti jde o tohle, napiš ještě jakou máš. Možná se ukáže, že nový CPU ti moc nepomůže. BTW, prozradíš teda jaký procesor máš teď?

A asi bych se díval v bazaru (myslím teď CPU).

Občasný diskutér
    Registrace
    Sep 2010

Grafiku mám ATi 5770, 1GB, GDDR5, 128-bit

A procesor Intel Pentium Dual-Core E5200
    Naposledy upraveno uživatelem speedsnail: 29-11-2010 v 21:52 Důvod: doplněno info o procesoru

Banned
    Registrace
    Mar 2008

a toho nemůžeš přetaktovat???!!!!,zbytečně vyhozený peníze za jiný

Občasný diskutér
    Registrace
    Sep 2010

Citace Původně odesláno od lavjoy Zobrazit příspěvek
    a toho nemůžeš přetaktovat???!!!!,zbytečně vyhozený peníze za jiný
    Můžu ho přetaktovat, ale kdybych taktovat chtěl, už jsem to udělal Jde mi prostě o nový procesor.

Banned
    Registrace
    Mar 2008

Tak si projdi nějaké testy a pak se zamysli zda-li se ti to oplatí,ale jestli to prostě jen chceš bez toho aby to mělo hlavu a patu tak prosím.
    Když si trochu počteš přideš nato že 3.4 -3.6 cca není problém pro tento cpu a na této frekvenci se rovná i E8400,ve hrách bude možná rychlejší jak Q8200

Starousedlík SHW / Pilot TMF Avatar uživatele Georginek
    Registrace
    May 2006

Kup bazarovou E8200 nebo E8400.... Pretaktovat jde v pohode na 3,6 bez zvysovani napeti, 3.8-4.2 skoro kazdy kus po malem zvyseni.
    Vykon ve hrach oproti Q8200 je znacne vyzsi.... Jen par her vyuzije 4 jadra.
    A kdyz uz, tak je lepsi rychlejsi 2 jadro, nez pomalejsi 4 jadro
    A kdyz uz Quad, tak poradnej....Q9500 a vejs. Jenze tam je cena nekde jinde.....

Sam sem resil podobne, chtel sem misto E8500 nejakej Quad, ale na vykon by to melo minimalni vliv, akorat bych vyhodil penize...... Jeste rok, dva na om pojedu a pak si koupim i7 nebo neco novejsiho

Banned
    Registrace
    Mar 2008

Tak já kdybych měl jít do bazarového Q tak favorit je 6600 + pořádný chladič a dostat zněj stabilní max,ale jsou lidi kteří prostě mě z nepochopitelného důvodu taktovat nechtějí a pak je tedy lepší koupit vysoko taktované dvoujádro.Ale stejně si myslím že je to mrhání peněz-nu což nejsou moje.Být tebou investuji do lepšího zdroje,case,chlazení nebo i pěknou pohodlnou židli

Starousedlík SHW / Pilot TMF Avatar uživatele Georginek
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od lavjoy Zobrazit příspěvek
    Tak já kdybych měl jít do bazarového Q tak favorit je 6600 + pořádný chladič a dostat zněj stabilní max,ale jsou lidi kteří prostě mě z nepochopitelného důvodu taktovat nechtějí a pak je tedy lepší koupit vysoko taktované dvoujádro.Ale stejně si myslím že je to mrhání peněz-nu což nejsou moje.Být tebou investuji do lepšího zdroje,case,chlazení nebo i pěknou pohodlnou židli
    Jasny no, ale ne kazdej se do toho chce stourat, cist hafo clanku, otravovat se zkousenim a testovanim, boji se ze se to znici ( coz za 5K chapu)...

Kup si lepsi 2 jadro.... rok, dva na tom jed a pak si kup vse nove

Ale se zidli souhlasim. Ja bych svyho Pilota za 9K nevymenil ani za nic....

Občasný diskutér
    Registrace
    Sep 2010

Citace Původně odesláno od Georginek Zobrazit příspěvek
    Kup si lepsi 2 jadro.... rok, dva na tom jed a pak si kup vse nove
    Přesně to mám v plánu. Tak díky.

Starousedlík SHW Avatar uživatele 16cmfan
    Registrace
    Jul 2009

No neviem upgrade z 2-jadra na 2-jadro... Čo to prinesie za herný výkon naviac fakt neviem... večšia L2 cache a o niečo vyššia frekvencia na defeaut frekvenciách je diskutabilná... Hlavne že grafiku tam má mainstreamovú.. na akom monitore hraješ? A aké hry? Pochop, chceme Ti tu dobre poradiť... a za OC nič nedáš, ak už máš dobrý chladič....

Registrace
    Sep 2007

Citace Původně odesláno od P4V3L Zobrazit příspěvek
    Přesně to mám v plánu. Tak díky.
    Blbost. Jestli chceš víc výkonu ve hrách, pořiď spíš novou grafiku. Jen s novým procesorem si moc nepomůžeš. Jen vyhodíš peníze z okna.

Strana 1 z 4 123 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. jaky nas?
    Od ICEBOSS v sekci Sítě
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 28-09-2013, 00:44
  2. Jaky ntbk?
    Od Georginek v sekci Notebooky a netbooky
    Reakcí: 7
    Poslední příspěvek: 22-01-2011, 21:34
  3. Jaký ntb do 20 tis?