reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Grafická karta ATI Radeon X800XT, 256 MB DDR3 problém

kutilka006 (2)|1.12.2010 12:20
Zdravím všechny, jelikož mi vybouchnul pc, dostala jsem nějaké součástky a chtěla si je dát dohromady. Problém začal s připojením grafické karty, kde se mi neukáží nic jiného, než barevné pruhy (viz foto níže). To už jí mohu rovnou vyhodit nebo se tento problém dá nějak vyřešit. Díky

http://thumbsnap.com/i/ioOtdRiM.jpg
NHKG (1136)|1.12.2010 12:41
1. Obrázek mi nefunguje.
2. Zkoušela jsi jiný kabel a kartu v jiném počítači s jiným monitorem?
3. Jediná možnost "opravy" co mě napadá, je zkusit upéct kartu v troubě. Na googlu určitě najdeš návod.

EDIT: Obrázky jdou nahrát přímo sem do fóra, pokud možno toho využívej.
kutilka006 (2)|1.12.2010 12:46
[quote=NHKG;420113]1. Obrázek mi nefunguje.
2. Zkoušela jsi jiný kabel a kartu v jiném počítači s jiným monitorem?
3. Jediná možnost "opravy" co mě napadá, je zkusit upéct kartu v troubě. Na googlu určitě najdeš návod.[/quote]

1. obrázek aktualizován
2. neměla jsem prozatím možnost kartu vyzkoušet
3. podívám se po tom a vyzkouším

Díky.
athens (724)|1.12.2010 12:48
A co znaméná "vybouchl". Které součástky jsi dostala "nové" a které zůstali funkční. Napiš současnou sestavu.
TomasOxx (230)|1.12.2010 12:48
Takovehle obrazky mi delaly karty co byly pripecene taktovanim, nebo vadnym ventilatorem. Jinak, zkontrolovat zda je dobre dana, nema zasvineny nejaky kontakt, pripadne pridavne napajeni zda ma a je zapojene. Zkusit v jinem PC..

Jeste trosku bokem, kdyby byla jen pripecena, treba taktovanim a sla by aspon na chvili rozjet pri nizkych teplotach (ted je na to dobre pocasi :) ), tak je tu sance upravy biosu karty, snizeni vykonu a sance na funkcnost, ale to jen kdyby... a je to trosku slozitejsi provest :)
Richmond (8084)|1.12.2010 14:57
Pokud jsou kopnutý "shadery" nebo některý pixel pipeline (prostě část čipu) tak je úplně jedno jestli je teplota pokojová nebo sibiřská - ty chyby to bude vykazovat pořád nehledě na to, že tohle rozhodně nevypadá jen na "kopnutí" protože nelítá pár pixelů/nedělá to šrafované trojúhelníky ;)