reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Nastavení práv pro druhý uživatelský účet

pavel.34 (33)|1.12.2010 17:13
Ahoj, můžete te mě poradit jak na nastavení práv pro druhý uživatelský účet?? Mám W7 a chtěl bych, aby na druhém účtu byl přístup jen na internet a ne na hardisk. Jde to nastavit? Hledal jsem na netu, ale většinou je návod na xp.Dík
DrZelenka (2491)|1.12.2010 17:25
[quote=pavel.34;420181]Ahoj, můžete te mě poradit jak na nastavení práv pro druhý uživatelský účet?? Mám W7 a chtěl bych, aby na druhém účtu byl přístup jen na internet a ne na hardisk. Jde to nastavit? Hledal jsem na netu, ale většinou je návod na xp.Dík[/quote]

Pokudvim, tak pristup ke slozkam (cteni, zapis, ...) jednotlivyma uctama se nastavuje primo u danych slozek a ne u uzivatelskeho uctu, ale nikdy jsem to nezkousel (jen jsem si s tim hral v ramci site a povolovani zapisu)
Dojigiri (1629)|2.12.2010 14:22
Pokud je to W7 home, tak oprávnění lze měnit pouze pomocí příkazu CACLS (protože se oprávnění nezobrazujou ve vlastnostech složky a souboru). Z příkazové řádky, samozřejmě spuštěné "jako správce".

Ve vyšších verzích W7 to lze ve vlastnostech složky, ale pouze pokud není zapnutý zjednodušený sdílení.
Doctor01 (400)|2.12.2010 17:06
Ahoj

Nevim, nad cim tak moc premysite.
Jednoduse klikni pravym tlacitkem na danej disk v pruzkumniku,
vyber properties, vyber zalozku security a nastav/zrus potrebna
prava pro jednotlive uzivatele.
DrZelenka (2491)|2.12.2010 19:48
[quote=Dojigiri;420376]Pokud je to W7 home, tak oprávnění lze měnit pouze pomocí příkazu CACLS (protože se oprávnění nezobrazujou ve vlastnostech složky a souboru). Z příkazové řádky, samozřejmě spuštěné "jako správce".

Ve vyšších verzích W7 to lze ve vlastnostech složky, ale pouze pokud není zapnutý zjednodušený sdílení.[/quote]

Koukal jsem na ntb a opravdu to jde i ve W7HP zpusobem, ktery napsal Doctor1. Nejen ve vyssich.
Dojigiri (1629)|3.12.2010 12:54
Tak to je změna k lepšímu :thumb to jsem nevěděl.