reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Víkendová diskuze: Jste spokojeni se svým zaměstnáním?

husky14 (4214)|3.12.2010 10:03
Je před námi konec týdne, proto Vás tímto zveme na naši víkendovou diskuzi s tématem:

Jste spokojeni se svým zaměstnáním?

Zrovna v dnešní krizové době si moc vybírat nemůžeme, přesto jak jste spokojeni se svým současným zaměstnáním? Věnujete se oboru, který vás zajímá, nebo pracujete spíše z donucení? Čím byste se chtěli živit, co by vás bavilo? Zapojte se s ostatními do diskuze!

Do diskuze se mohou zapojit i neregistrovaní uživatelé. Pro napsání příspěvku stačí stisknout tlačítko "Odpověď", které se nachází u levého okraje této stránky (nad a pod výpisem jednotlivých příspěvků).
tik-tak (45)|3.12.2010 17:33
Pracujem, aby som prežil , ja aj moja rodina,finančne to nieje kto vie čo , no lepšie ako sedieť doma.
Kto dnes robí to čo ho uspokojuje a baví po každej stránke ? Asi málo kto.Človek otočí každé euro aj
10x kým ho vydá. Že by v budúcnosti bolo lepšie ? Pozdravujem týmto nášho direktora :-( .....
durib (1141)|3.12.2010 17:55
Aby to zde nedopadlo jako v USA s Facebookem- status: "sef je hovado" = vyhazov :D
Prace, kterou zatim delam me vice-mene bavi, robim to (zatim) dobrovolne. Ale chtel bych zkusit treba Rallye ;)
ICEBOSS (3435)|3.12.2010 18:18
[quote=tik-tak;420569]Pracujem, aby som prežil , ja aj moja rodina,finančne to nieje kto vie čo , no lepšie ako sedieť doma.
Kto dnes robí to čo ho uspokojuje a baví po každej stránke ? Asi málo kto.Človek otočí každé euro aj
10x kým ho vydá. Že by v budúcnosti bolo lepšie ? Pozdravujem týmto nášho direktora :-( .....[/quote]
Podepsano. Snazim se vydrzet s nervama, abych se tam nekam dostal, nekdy je to vsechno na palici.
sumida (3)|3.12.2010 18:23
Ano, jsem
Ivo Mašek (507)|3.12.2010 20:14
Jsem spokojen. Kdybych si stěžoval, znamenalo by to, že to už bych se chtěl doslova a do písmene válet :D (... ale už bych chtěl důchod, to jako jo)
czhunter (775)|3.12.2010 20:28
Nepracuju a zatím mi to vyhovuje, dokud nedojdou peníze ... ale to bude ještě pár měsíců trvat :D
Sommer (384)|3.12.2010 20:30
Jsem spokojen. I přes to, že navíc ještě studuji, mám dostatek volného času. Nemůžu si stěžovat :)
NHKG (1136)|3.12.2010 20:35
Mě práce nebaví. Já blbec se v prváku na vysoké vysral na IT a přešel na elektro. Tímto zdravím pana Runcajze z VŠB, kvůli kterému jsem IT opustil. Uvažuju, že bych zkusil poslat životopis na Tieto a přešel na IT, protože elektrika není pro mě. V Tietu dělá tam spousta kámošů, kteří jsou v IT na tom hůř než já, bohužel bych si asi platově pohoršil. Jediné co mě v práci nesere je kupodivu šéf.
kevin00 (10238)|3.12.2010 20:37
Dnešní situace okolo zaměstnání je více jak "zajímavá". Vesměs si stěžovat není kde, neboť zaměstnavatel většinou odvětí strohé "za branou je dalších deset" a sehnat zaměstnání není také nejjednodušší, čímž je zaměstnanec donucen dělat věci, které nejsou "v popisu jeho práce", jen aby si práci udržel. Placení přesčasů se mění ve výběr volna, nějaké benefity jako jsou např. stravenky, balená voda či základní povinnost vybavení pracovními pomůckami pomalu upadají a zaměstnanec pracuje opravdu jen protože musí, bez jakékoliv motivace, což se podepíše na kvalitě odvedené práce. A to vše při stagnující mzdě či minimálně se zvedající. Tak si pokládám otázku, kdo by mohl být spokojen s takovouto situací ? Asi téměř nikdo :thumbdown
flanker (1579)|3.12.2010 21:04
není to až tak špatné, bývalo hůř :)...když jsem do této firmy před lety nastoupil, začátek byl pro mě jako nováčka finančně bídný a člověk se musel snažit...Časem jsem se dostal na jiný odbor a vyšší pozici a došlo k lehkému zlepšení. Pak byla bohužel krize a každý zaměstnavatel z toho "těžil" :(...naštěstí se vše urovnalo, pracuji ve stejném oddělení na jiné pozici a dá se to :). Někdy je to volnější, jindy zas mám práce nad hlavu. Jako celek ale určitě ANO:thumb
ČR (0)|3.12.2010 22:01
Dnešek ani zítřek nemá co dělat s rokem 2010, ale s tímto státem. Rodiče mě sem přivedli, tak žiji, ale narodit se sem je smůla pár lidí. Plat 23 000hrubého podle statistik je spíše nevídaným luxusem, 60% populace má něco přes polovinu. Také záleží na prioritách. Pražáci z drahých bytů by mohli stavět drahé domy na moravských vesnicích, že. Pokud někdo začíná od nuly, tak tady stojí na místě. Doktor má 14 000 čistého, až se z toho začne připosrá.at, tak mu daj 20 000, pokud nemá vlastní kliniku. Naši politici jsou také socky, ale větší socky z řad obyvatelstva pořád nadávaj, že by si to měli snížit. Nástupní platy jsou všude totálně katastrofální. V západní Evropě bývají běžné daně kolem 50%. V Německu tak máme průměr 75 000 hrubého a kolem 37-40 000 čistého. Rozdíly západ/východ jako v ČR i jinde. Normální rodina tedy má aspoň 60 000-80 000 čistého. Při paritě kupní síly to tak slavné není, ale úroveň je celkově neporovnatelná. Tady mají luxusní rodiny 40 000 čistého. 1/3 lidí chce emigrovat, 1/3 lidí žije v panelácích, skvěle se tu máme. Ze západních platů se dá něco sětřit pro další generace, tady lidé raději přestávají mít děti. Do 2050 budeme na 7mil. populace, ta třetinka nám někam vypadne. Výchova dítěte vyjde na 1,5 mil kč za 20 let! Většině lidem se to tudiž asi nevyplatí. Toto je jeden ze zoufalých států, kde se lidské osudy rozcházejí a mnoho lidí emigruje a začíná jinde, protože dobrého fleka nebo štěstí v podnikání logicky každý mít nemůže. VŠ Vzdělání tu nevyjde na 4mil kč jako v USA, to máme výhodu, ale konkrétně v tomto státě je to většinou jen o prestiži a znalostech, nemluvě o nenaplněném dětství většiny adolescentních alkoholiků. Hromada lidí dnes někam emigruje nebo dojíždí do zahraničí. Zvyšuje to akorát nervozitu v okolí. Já o práci v ČR neuvažuji. Absolventi si říkají o nízké platy, šefové říkají, že za bránou je deset dalších. Na většinu lidí zde nic zajímavějšího než smrt nečeká. Já nežiji pro peníze, žiji v souladu s tím, že život je dar, tak by jsme toho měli užít. Jestli mě tu něco ale totálně jebe, tak je to nepokora zástupců dělnické třídy. Pořád sem musí někoho přivádět a ničit další životy.
czhunter (775)|3.12.2010 22:29
[quote=ČR;420613]Ze západních platů se dá něco sětřit pro další generace[/quote]Řekni to do očí Portugalcům, Španělům, Irům ...
[quote=ČR;420613]mnoho lidí emigruje a začíná jinde ... Hromada lidí dnes někam emigruje nebo dojíždí do zahraničí.[/quote]Víc lidí do ČR přichází než odchází, takže to asi tak špatný nebude. Ale pokud bys odešel ty, tak by tu bylo o jednoho škarohlída míň a i to by ČR pomohlo.
xmarek (1676)|3.12.2010 23:23
Ano. Ale v mým případě stojí otázka v jiné rovině. Jste spokojení sami ze sebou? Ne. Bohužel jsem si vybral obor u kterého každým dnem přemýšlím jestli na to mám. Ale bojuji. Co se týče práce, tak dělám přesně to co jsem si vybral, takže si stěžovat nemůžu. A peníze? Nějak se začínám smiřovat s osudem, že celý život budu mít kulové, takže si začínám žít život podle svého. Je v tom jistá míra sobectví, ale já vždycky říkám, že si nechci hrát na spasitele světa a ani ním být nechci.
ICEBOSS (3435)|4.12.2010 09:20
[quote=czhunter;420615]Řekni to do očí Portugalcům, Španělům, Irům ...
Víc lidí do ČR přichází než odchází, takže to asi tak špatný nebude. Ale pokud bys odešel ty, tak by tu bylo o jednoho škarohlída míň a i to by ČR pomohlo.[/quote]

Ano, prichazi sem ukrajinci, indove, rusove, slovaci a polaci a jedno specificke chranene etnikum... to je fakt neco, co nase republika potrebuje. Naopak kazdy, kdo umi alespon nejaky jazyk uvazuje o tom, jak se dostat v podstate kamkoliv jinam vice na zapad.

Irsko nekomentuju, nikdy jsem iry nemel rad, stejne jako holandany. Kdy uz lidem dojde, ze trvaly rust, stejne jako trvale zlepsovani efektivnosti ma sve meze a je stridano obdobimi poklesu. Proste lepe uz bylo, ted bude zase chvili hur. Zvlast kdyz z platu jednoho cecha zaplatis v indii 10 indu.
czhunter (775)|4.12.2010 10:39
[quote=ICEBOSS;420657]Ano, prichazi sem ...[/quote]To je přeci úplně KDO sem přichází, důležité je, PROČ sem přichází - protože věří, že se tu budou mít lépe než tam, kde jsou, takže na tom asi nejsme nejhůř.

A mimochodem většina lidí co od nás odchází taky nejsou žádná elita a pro zápaďáky zapadají přesně do toho výčtu, co jsi napsal. Polský gastarbeiter, ukrajinský gastarbeiter, český gastarbeiter ... to je i pod rozlišovací schopnost Němců, natož vzdálenějších národů.
Suprak (408)|4.12.2010 11:52
Studuji IT. Budu se modlit, abych po dokončení střední našel práci. Vysoká je nákladná, takže budu muset pracovat, abych si ji mohl dovolit a sám sebe nějak uživil.
Noxik (0)|4.12.2010 12:00
Souhlasim s tik-tak. Do prace chodim proto, ze me to zivi. Bohuzel nepatrim k te mensine, ktera pracuje proto, ze je to bavi a ne z existencnich duvodu. Kdybych na to mel, delal bych neco co by me bavilo a v cem bych videl smysl. Ono s temy emigranty to neni tak jednoduchy - vetsinou je prijmou jen na chvili kdyz je prace, ale nedaji jim obcanstvi a porad jsou jen lidmi druhe kategorie.
odb (505)|4.12.2010 18:25
Praca ma bavi, nie vzdy to je super ale to patri k tomu. Niekedy ma sef vytoci, niekedy zakaznik ale pracujem vo vybornom kolektive a to to vsetko vynahradi. Na to, co robim, nezarabam adekvatne ale bez problemov mi to staci. Peniaze niesu u mna na prvom mieste, lebo kvalita zivota nieje zavisla len od nich.
ČR (0)|4.12.2010 20:20
[quote=czhunter;420669]To je přeci úplně KDO sem přichází, důležité je, PROČ sem přichází - protože věří, že se tu budou mít lépe než tam, kde jsou, takže na tom asi nejsme nejhůř.

A mimochodem většina lidí co od nás odchází taky nejsou žádná elita a pro zápaďáky zapadají přesně do toho výčtu, co jsi napsal. Polský gastarbeiter, ukrajinský gastarbeiter, český gastarbeiter ... to je i pod rozlišovací schopnost Němců, natož vzdálenějších národů.[/quote]

Nejsme na tom nejhůř, ale je to mini státeček, kde jsou blbé podmínky. Ve srovnání se západem trapné. Znám jeden pár, oba VŠ, jsou učitelé, přesto raději po pár letech práce v našem školství jeli umývat nádobí do Británie. Za nájem 30 000, ale i tak se to vyplatí. Můžeš masturbovat nad svým postavením v pochybné republice nebo se sebrat a za dvojnásobný plat někde utírat hajz.y. Já raději tu druhou možnost.
czhunter (775)|4.12.2010 20:32
[quote=ČR;420766]Můžeš masturbovat nad svým postavením v pochybné republice nebo se sebrat a za dvojnásobný plat někde utírat hajz.y. Já raději tu druhou možnost.[/quote]Já budu radši špičkový (no, spíš pouze nadprůměrný) vědec v ČR s nízkým platem, než utírat hajzly* v GB, takže hádám, že jsem spíš pro tu první.

Peněz je na světě víc než lidí, a každý den se tisknou další, ale těch zlatých kupónů je jen pět a nikdy už nebudou další, Karlíku.



*doufám, že se toto slovo nemusí cenzurovat
DrZelenka (2491)|6.12.2010 15:17
Studuju vysokou a dostaval jsem kapesny s tim, ze vystaci +- na to, abych se dostal do skoly a dal si obed v jidelne, zbytek brigady. Bohuzel matka uz neni schopna (z urcitych duvodu) dat mi vubec nejaky prachy a tata nema plat na to, aby zivil celej barak, segru a moji vysokou.

Takze me zbyva bud brigada ve fabrice (8h sedet a delat jednu vec dokola, kazdej den - sice slusny prachy, ale delam tam hodne nerad), nebo doufat, ze se mi podari nejak si privydelat opravama a stavbou PC (coz pro znamy delam uz nejakou dobu, zivnostnak uz mam taky zarizenej a hlavne me to bavi). V 10 000 meste je holt malo brigad (pokud nechci makat za kasou za 40 na hodinu max.)
wolf007 (653)|8.12.2010 11:57
svoje zamestnani mam docela rad,akorat me mrzi ze nekteri lide koukaji z patra na lidi co pracuji v oboru jako ja,uz jsem jsem se setkal z nazorem ze jsme jen odpad spolecnosti a jen banda debilu co buzeruje lidi,pracuji u b.a
Zoidik (1405)|8.12.2010 12:56
Práci rád mám, ale ke spokojenosti chybí hodně

Upřimě řečeno, spokojení jsou jenom blbci a lepší už to nebude protože to lepší už bylo. Tím je řečeno myslím vše.
Kon!k (0)|30.12.2010 21:20
začínal jsem po vyučení na 5 tis měsíčně tenkrát to bylo 12kč na hodinu pak jsem dělal truhlařinu " nic moc jen dělej dělej za 12 tis pak sem šel radši do stavební firmy pomáhat 15-25 tisíc měsíčně po okoukání řemesla jsem a posouzení okolních firem který pro nás dělaly (prasečinu) kterou jsme pak museli opravovat mě tato práce přiměla jít na živnost a provádět jen kvalitu a né kvantitu práce " niní mám firmičku přibral jsem kolegu na dohlížení na stavbě ted dělám jen papíry faktury rozpočty a když není co jdu makat s ostatníma sype to pěkně hubou zem nedřu beru to tak že někdo se má huř jediný co vím že vživotě už nepujdu do fabriky nebo jako zaměstnanec " tento stát živnostníkum podává ruce a co dělám ? pěkně mu za ní škubu at to dělá co nejvíc