Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 2 z 2 PrvníPrvní 12
Zobrazené výsledky: 16 až 28 z 28

Téma: Nový monitor - Full HD, TV Tuner, PiP, 24"+, do 10.000Kč

Občasný diskutér
    Registrace
    Apr 2010

Ok, díky za fotky. Bohužel se nějak neorientuji, co patří k čemu :/ Ok, takže sepíšu pozměněné požadavky. BenQ model bohužel nebudu moci brát, nemá HDMI, které potřebuji.

Full HD
    24"+
    Non-TN panel
    Nelesklá obrazovka (maximálně pololesklá)
    HDMI
    Možnost připojení TV tuneru na DVB-T a PiP
    Cena i s TV tunerem do 8000Kč.

A teď..babo raď :-?
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele Richmond
    Registrace
    May 2008

Krajní = SPVA, je to uspořádáno tak jak jsem to postupně fotil

Oba ty BenQ mají HDMI. Nemají komponentní vstupy takže PIP jedině softwarově...

Občasný diskutér
    Registrace
    Apr 2010

Richmond: no, pak by mi tam vadila celkem ta odezva...píší tam v komentářech, že to dělá "duchy" při rychlých pohybech. Našel jsem teď na alza.cz tento monitor http://www.alza.cz/24-hp-zr24w-d201632.htm To je ten, jak jste mi doporučovali, ale za super cenu se mi zdá... :-?

Registrace
    May 2008

Citace Původně odesláno od Mychal-Wytek Zobrazit příspěvek
    ...za super cenu se mi zdá... :-?
    ...jako dobrý obchod (pokud stačí 6měs záruka)

edit: pokud pro něj pojedete tak si vezměte notes s testem na monitory a zkontrolujte vadné body, nenechte se odbýt - na kase mají sice Eizo Test, ale ochotou moc neoplývali (a navíc DSUB) ikdyž jsem byl na celé prodejně sám

edit2: jinak ta odezva je prostě u všech PVA/IPS monitorů pomalejší nicméně pokud nehrajete opravdu rychlé hry (Quake Live @125fps) tak nemáte prakticky šanci to postřehnout. Já osobně bych tenhle HP řadil na úroveň DELLu 2209WA na které se ten Quake dá hrát (ačkoliv ne na hyper-ultra-profi úrovni kde záleží na pikosekundách), obraz se nemaže a barvy jsou úplně někde jinde než na TNkách
    Naposledy upraveno uživatelem Richmond: 06-12-2010 v 23:38

Starousedlík SHW / Pilot TMF Avatar uživatele Georginek
    Registrace
    May 2006

Jestli nehrajes hry, tak Ti muze bejt odezva ukradena. Stejne je to jen marketingovej tah.

Ten monitor je za super cenu, protoze je z bazaru, tj ze ho nekdo reklamoval, byl opraven a prodava se jen s 6 mesicni zarukou.

Sakra, pozde.. to je tak kdyz pisu z postele..

Občasný diskutér
    Registrace
    Apr 2010

Asi do toho půjdu No - teď ještě vybrat ten tuner...ten PiP se dá řešit softwarově? Jak?

edit: grr - kde je hdmi?! Právě jsem koupi redukci z Mini DisplayPort na HDMI a tento monitor ho zase nemá. Achjo. Co s tím?
    Naposledy upraveno uživatelem Mychal-Wytek: 07-12-2010 v 00:41

Občasný diskutér
    Registrace
    Apr 2010

No tak se mi začíná nelíbit. Při nízkém podsvícení má prý dost nerovnoměrné podsvícení, slabá černá, nemá HDMI.Není v této cenové kategorii nějaký podobný?

Starousedlík SHW Avatar uživatele zsdx
    Registrace
    Nov 2009

Citace Původně odesláno od Mychal-Wytek Zobrazit příspěvek
    No tak se mi začíná nelíbit. Při nízkém podsvícení má prý dost nerovnoměrné podsvícení, slabá černá, nemá HDMI.
    Tak vis co? Vyraz do Pr.ahy do pr.odejny a vyzkousej si ho /jak ti dobre radi Rich/...
    Nicmene pokud je absence HDMI takovy problem, usetri si cestu. Ale ma to Display port, jak ted koukam.

Občasný diskutér
    Registrace
    Apr 2010

zsdx: bohužel tuto možnost nemám...pouze přes net. Nemohli byste zkusit sestavit prosím nějaký žebříček monitorů, který byste mi doporučovali podle těch požadavků? Díky moc

Občasný diskutér
    Registrace
    Apr 2010

tak co, odpoví mi prosím někdo? je to tady nějaký mrtvý, asi založím téma s novými požadavky...

Registrace
    May 2008

Podívej, řeknu to na rovinu - to co požaduješ mají monitory nad 10k (ten můj Ťamťung stál tenkrát 14-15k bez), prakticky jedinou volbou by mohlo být buďto HP LP2475w nebo nějaký podobně vybavený NEC (poslední hodně slušně vybavený včetně DO byl tuším 240UXi, ale byl tak za 14k). Pokud chceš alespoň něco vidět tak jedině s non-TN obrazovkou, ostatní je nesmyl. To, že je ten BenQ hůře podsvícený neznamená že bude i ten tvůj kousek (proto tě taky chci nahnat do tý prodejny abys to viděl naživo), ale radši se s tím smiř, protože je to za trochu jinou cenu. Prakticky stačí zkontrolovat rohy (na body, většinou si třeba černých hned nevšimneš, na prostředku ano). Podsvícení tam budeš kontrolovat ovšem horko-těžko, monitor se taky musí nějakou tu chvíli zahřejvat (30min) a předpokládám, že tam nepůjdeš s vlastní sondou (to by jsi s největší pravděpodobností o TN vůbec nepřemýšlel )

edit: a vůbec, měl by ses opravdu vydat někam, kde uvidíš TN vs SPVA/SIPS vedle sebe - možná, že budeš kroutit hlavou nad tím, jak jsi mohl vůbec chtít TNko (tohle jsem udělal já kamarádovi, který mi lezl na nervy tím, jak vychvaloval něco co vůbec nikdy nevyužije (odezvu) a vůbec neměl páru v čem je rozdíl - kupodivu při letmém pohledu mu na pochopení stačilo pár vteřin)
    Naposledy upraveno uživatelem Richmond: 11-12-2010 v 22:41

Občasný diskutér
    Registrace
    Apr 2010

No tak ok, asi do toho půjdu...bohužel budu muset vyhodit tu moji redukci, ale to nevadí...

Nevíte, kde nejblíž Tišnova (u Brna) bych to mohl porovnat? Díky za rady.

edit: kdo pozdě chodí, sám sobě škodí...Alza.cz už ten monitor zlevněný neprodává
    Naposledy upraveno uživatelem Mychal-Wytek: 12-12-2010 v 13:44

Občasný diskutér
    Registrace
    Apr 2010

Asi píšu pozdě, ale aspoň něco Koupil jsem HP LP2475w za 6500Kč ještě s 6 měsíční zárukou, bez škrábanečku. Designově se dokonce perfektně hodí k Macbooku Pro, až jsem koukal a obraz je skvělý Myslím, že perfektní koupě...

Strana 2 z 2 PrvníPrvní 12

Podobná témata

1. LCD: Novy 27" monitor do 6000Kč
    Od ICE_D v sekci Monitory
    Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 26-11-2013, 00:24
  2. Reakcí: 0
    Poslední příspěvek: 16-09-2012, 15:22
  3. Reakcí: 11
    Poslední příspěvek: 11-12-2010, 12:19
  4. LCD: Nový monitor 16:9 alebo 16:10 na 22"