reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Pomoc-ztráta souboru s přístupy

Lukáš 85 (132)|9.12.2010 22:09
Ahoj..Rovnou na začátku říkám, že jsem pako. Stala se mi nehoda. Ztratil se mi v pc textový soubor s veškerými daty týkajícími se přístupů- jména profilů, přihlašovací hesla a údaje. :runaway Tento soubor je pro mne velice důležitý. Popíšu co se asi stalo. Mám v pc 2 pevné disky, každý má 2 oddíly. Provozoval jsem 2 operační systémy a to Win XP Prof. a Win 7 RC. Každý systém na jiném disku, při zapnutí pc volba systému. Rozhodl jsem se Win 7 RC odstranit a namísto nich nainstalovat Win Vista 64 bit. Vše úspěšně. Avšak problém se ukázal, když jsem chtěl otevřít onen textový soubor s přístupy- jeho zástupce ani původní soubor nenalezen-respektive jejich umístění. Hledal jsem pomocí průzkumníků obou systémů i Total comanderem. Vědomě jsem je nemazal. Prosím poraďte co dělat. Existuje např. nějaký průzkumník, co vyhledá soubory bez ohledu na jejich umístění či vlastnosti? Je to v háji, ale opravdu to potřebuju...
DrZelenka (2491)|9.12.2010 22:15
Zakladni vec - OKAMZITE prestan pouzivat disk na kterem ten soubor byl. Pokud byl pouze naformatovan disk (rychle) a na misto kde byl dany soubor nebylo jeste nic nahrano, tak je slusna sance na zachranu.

Zkus si vygooglit programy na zachranu dat, pri trose stesti by nemel byt problem ho obnovit. Pripadne nekdo kdo ma se zachranou zkusenosti napise i konkretni program.
Doctor01 (400)|10.12.2010 07:26
Ahoj

Ano, presne tak.
Nejde o to, ze bys neco mazal - tys to rovnou prepsal tim novym systemem.
Jinak tak nejak predpokladam, ze jsi mel ten textak na plose, co?
Tady bych se obaval, ze uz asi skutecne nebude existovat (ono pokud nereknes jinak,
tak se system nainstaluje ze zacatku disku a a visty jsou jeste vetsi jak xp).
Jde tedy o to, kde jsi ho mel pred tim. Pokud na te druhe casti disku, je sance podstatne vetsi.
Nezbyva nez zkusit .... (viz zelenka)
Zoidik (1405)|10.12.2010 07:56
Mám podobnou zkušenost. HDD rozdělen na 3 oddíly a podařilo se mi je sloučit a několikrát přeformátovat instalací Windows98. Mám jeden relativně šikovný SW na obnovu dat. Problém ale je, že pokud je disk rozdělen na více sektorů, že softik zlvádne obnovit pouze tu poslední s cca 98% úspěšností. U oddílů na začátku disku je to procento opačné. Pokud jsi ten soubor měl na druhém oddíle, můžu ti ho z domu poslat, ale bylo by to až kolem 17 hodiny. Pokud jsi ho měl na prvním, bohužel nemohu sloužit.
zsdx (2098)|10.12.2010 10:40
[quote=Lukáš 85;421920]Hledal jsem pomocí průzkumníků obou systémů i Total comanderem. Vědomě jsem je nemazal. Prosím poraďte co dělat. Existuje např. nějaký průzkumník, co vyhledá soubory bez ohledu na jejich umístění či vlastnosti? Je to v háji, ale opravdu to potřebuju...[/quote]

Zalezi, jak jsi instaloval tu Vistu - hlavne jestli jsi formatoval - ono totiz klidne muzes mit adresar Windows.old, kde je vse z tech Win7.
Jinak Totalcmd umi vyhledavat velice dobre, zapni si skryte soubory a pak ho nech hledat vsechny txt soubory na vsech discich a s velikosti mensi nez nekolik kB, muzes to omezit i casove /kdy zhruba jsi do nej neco naposledy zapisoval/ a i dle obsahu!
Lukáš 85 (132)|10.12.2010 14:38
Měl jsem Win7 na oddíle I ( existoval I/Program Files atd. ) a na tomtéž oddíle jsem měl pár drobností jako svoji složku ( životopis, tabulky atd.), vše kromě systému jsem vyjmul a vložil na druhý oddíl téhož disku. Následně systém Win 7 smazal a proběhla nějaká rychlo defragmentace. Poté jsem na prázdný oddíl nainstalovat Win Vista a vložil původní další složky.Bojužel mi z neznámého důvodu Visty vytvořily namísto I/ Program Files C/program Files:mistake ( teď mám tedy v PC 2- jeden pro XP a druhý pro Visty ). Když jsem následně zkoušel otevřít soubor Přístupy.txt či Zástupce-Přístupy.txt, které se jeví jako ok, hodí mi to chybu , že soubor nenalezen, má ve vlastnostech neexistující složku ( umístění ). Když ho průzkumníkem i Comanderem hledám, tak je najdu, ale kvůli zmíněné chybě nejdou otevřít. A když ( v Comanderu ) tak jsou to klikiháky nebo jen kostičky. Napadlo mě je úmyslně smazat, poté nástrojem Recuva obnovit do vybraného umístění...:idea
zsdx (2098)|10.12.2010 15:08
[quote=Lukáš 85;422020]Měl jsem Win7 na oddíle I ( existoval I/Program Files atd. ) a na tomtéž oddíle jsem měl pár drobností jako svoji složku ( životopis, tabulky atd.), vše kromě systému jsem vyjmul a vložil na druhý oddíl téhož disku. Následně systém Win 7 smazal a proběhla nějaká rychlo defragmentace. Poté jsem na prázdný oddíl nainstalovat Win Vista a vložil původní další složky.Bojužel mi z neznámého důvodu Visty vytvořily namísto I/ Program Files C/program Files:mistake ( teď mám tedy v PC 2- jeden pro XP a druhý pro Visty ). Když jsem následně zkoušel otevřít soubor Přístupy.txt či Zástupce-Přístupy.txt, které se jeví jako ok, hodí mi to chybu , že soubor nenalezen, má ve vlastnostech neexistující složku ( umístění ). Když ho průzkumníkem i Comanderem hledám, tak je najdu, ale kvůli zmíněné chybě nejdou otevřít. A když ( v Comanderu ) tak jsou to klikiháky nebo jen kostičky. Napadlo mě je úmyslně smazat, poté nástrojem Recuva obnovit do vybraného umístění...:idea[/quote]

1. Takze ten soubor jsi mel ve zvlastni slozce primo na I/neco a tu jsi zkopiroval jinam?
2. Byl to 'cisty text' nebo jsi to upravoval ve Wordu? (kosticky chapu u .lnk souboru, ale ne u .txt)
3. najdes ho v tom 'zaloznim' umisteni'? (bod 1.) resp. co vsechno najde Totalcmd?
Lukáš 85 (132)|10.12.2010 18:42
Původní umístění souboru si už bohužel nepamatuju, vytvořil jsem si jeho zástupce a hodil na plochu ve Win XP. Když jsem si zapnul Win 7, vytvořil jsem si na ploše zástupce plochy systému Win XP a touto cestou jsem se k danému souboru dostával. V poslední době jsem však Win 7 nepoužíval, jen XP a tedy zástupce přístupů. Byl to jen textový dokument .txt , needitoval jsem ho v ničem jiném. Měl jsem zde cca 20 přihlašovacích jmen spolu s hesly. Nyní k tomu co v obouch systémech našel program Total Comander ( výsledky jsou totožné) :
d:\Documents and Settings\Administrator\Plocha\Zástupce - Přístupy (2).lnk
d:\Documents and Settings\Administrator\Plocha\Zástupce - Přístupy.lnk
Pro vysvětlenou- d: je pro Win Vista c: u Win XP
Program RECUVA provádí hloubkovou kontrolu...až bode mít výsledky ozvu se...Díky
zsdx (2098)|11.12.2010 13:36
[quote=Lukáš 85;422061]Byl to jen textový dokument .txt , needitoval jsem ho v ničem jiném. Měl jsem zde cca 20 přihlašovacích jmen spolu s hesly. Nyní k tomu co v obouch systémech našel program Total Comander ( výsledky jsou totožné) :
d:\Documents and Settings\Administrator\Plocha\Zástupce - Přístupy (2).lnk
d:\Documents and Settings\Administrator\Plocha\Zástupce - Přístupy.lnk
Pro vysvětlenou- d: je pro Win Vista c: u Win XP
Program RECUVA provádí hloubkovou kontrolu...až bode mít výsledky ozvu se...Díky[/quote]

Cili editovano v Notepadu, ok.
Posli sem ty zastupce (.lnk soubory) nebo se do nich F3 v TCmd podivej, je tam 'jakztakz citelna' cesta k puvodnimu souboru...