reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Víkendová diskuze: Pohybové ovladače her

husky14 (4214)|10.12.2010 09:25
Je před námi konec týdne, proto Vás tímto zveme na naši víkendovou diskuzi s tématem:

Pohybové ovladače her

Výrobci herních konzolí mají na trhu pohybové ovladače. Nintendo a Sony staví na fyzickém ovladači, Microsoft jde se svým Kinectem ještě dál. Zkusili jste už, nebo uvažujete o pořízení? Je tohle budoucnost, jsou tam slabiny? Zapojte se s ostatními do diskuze!

Do diskuze se mohou zapojit i neregistrovaní uživatelé. Pro napsání příspěvku stačí stisknout tlačítko "Odpověď", které se nachází u levého okraje této stránky (nad a pod výpisem jednotlivých příspěvků).
Ivo Mašek (507)|10.12.2010 10:02
Viděl jsem to v reklamních šotech. Já ti nevím, ale abych v 50 letech věku skákal před monitorem a dělal "opičky" - člověče, připadal bych si jako idiot :D . Mladým to třeba nepřijde - nevím., ale jestli toto je vývoj kupředu, ........ no bude tu na tom světě ještě veselo. Polovina obyvatelstva bude šilhat z 3D a ještě si pak budou poskakovat a hopsat před monitorem :D
16cmfan (2153)|10.12.2010 10:19
Jo, mám podobný názor, radšej nech sa sústredia na vývoj poriadných hier... a nech výjde PS4 a Xbox720.. pretože dosť brzdia v niektorých oblastiach vývoj hier na PC a to už nie len po stránke GK a enginu ale už to ku*ví aj koncepciu hier ako takých(hlavne ovládanie, user-friendly herné mechanizmy - proste blbuvzdorné všetko dokonca už aj blbuvzdorné blbosti):o
NHKG (1136)|10.12.2010 10:28
Mi to přijde super, když se sejde více děcek u jednoho PC (konzole). Můžou se zabavit a skákat proti dalším lidem může být zábava. Ale hrát to sám bude asi spíše otrava. Něco podobného jako Guitar heroe, taky bych to sám nikdy nehrál, ale na bytové akci jsme si párkrát zablbli.

Ale nevěřím, že to bude přesné jako klávesnice a myš (případně volant nebo joystick). Hrát hru jako dement s miliardou asistentů (například automatické zaměřování u stříleček), kdy prakticky stačí mačkat jeden čudlík a mozek mít vypnutý odmítám. Navíc u X-Boxu by mi chyběla zpětná vazba, jenom tak dělat Kung-Fu do vzduchu a nevědět jak jsem přesný? :stupid

@Bigfan: Vykašli se na grafiku a hrej starší hry, ty jsou nejlepší.
16cmfan (2153)|10.12.2010 10:34
[quote=NHKG;421974]

@Bigfan: Vykašli se na grafiku a hrej starší hry, ty jsou nejlepší.[/quote]

Nj, všetky dobré hry už mám za sebou, jedine Morrowinda som nehral... to by ma nebavilo...
johny__g (6387)|10.12.2010 10:52
Myslím, že se to rozšíří méně než svého času joysticky, volanty, kniply a jiné věci určené pouze k ovládání her.
Ale jedna věc by na tom mohla být dobrá - třeba to někoho donutí zvednout svůj vypasený pupek z křesla a trochu se u počítače hýbat.
Ivo Mašek (507)|10.12.2010 12:20
Si radši zajdu zaběhat do lesa, který mám za rohem. A ten běh ukončím ve vzdálenější lesní hospůdce, kde se odměním :D
shann (5)|10.12.2010 14:26
Pohybové ovladače Vás sice zvednou ze židle, ale jejich největší slabinou jsou hry samotné. Jde zpravidla o jednoduché hříčky vhodné pro děti nebo např. na nějakou party. Na tohle dojelo Wii, že i když se těch konzolí prodalo velké množství, moc her se na ně neprodalo/neprodává. Pokud někdo implementuje 'rozumné' ovládání (jestli to vůbec jde) do hard-core her typu Gears of war atd.. milerád si PS Move nebo Kinect ovládání pořídím.. :-)
tequilla (1015)|10.12.2010 14:27
Až bude kinect v zahraničí za zajímavý peníz a až bude pro kinect dostupná za zajímavý peníz i hra s golfem, tak si udělám radost :).
Smeli (2302)|10.12.2010 14:40
Osobně mi to moc k užitku nepříjde, tedy, co se hraní týče, ale jak sleduju co vše zatím dokáží lidé s Kinectem a řekněme, že jsme zatím jen na začátku... Možná MS konečně kápnul na něco, z čeho může být opravdu slušný užitek do budoucna. Viz.:




ČR (0)|10.12.2010 20:45
Funguju na plátně. Tyto mechanismy jsou určitě pokrok. Možná přikoupím k PS3, ale nadšen nejsem. Výrobci by neměli dát na kozole, ale dělat si hry, jak chtějí. Nový díl má mít novou grafiku! Všecko stagnuje, děs. Těšme se na Crysis 2, Mass Effect 3, na nové Cod, třeba jim dojde, že už to chce zlepšit vizuální stránku hry. Budoucnost to je na hraní pohybových / sportovních her. Na Fps bude lepší být v kontaktu s nějakým plastem v ruce.
durib (1141)|10.12.2010 21:49
[quote=tequilla;422018]Až bude kinect v zahraničí za zajímavý peníz a až bude pro kinect dostupná za zajímavý peníz i hra s golfem, tak si udělám radost :).[/quote]
Takove "hry" uz jsou a velmi dobre (palis fyzicky, ale hriste je virtualni). Zajdi si do nejake golfove areny.
Jak se ale divam na odezvu a nepresnost Kinectu, moc s tim delat nejde. Ani si poradne zahrat :D:
Po dvou hodinach prace bych chcipl. Pocitac je na praci a zabava ceka venku.
tik-tak (45)|10.12.2010 23:04
Poznam 50-nikov čo si kúpili drahý volant s radiacou pákou a kopou nezmyslom k tomu , a hrajú si na Truckoch. Prevážajú sa po svete v imaginárnom kamione. Alebo bláznov s drahým kniplom a lietajú si po Pacifiku. Mám pocit že Kinect pre PC by bol trhák. Konzoly sú podla mňa jednoúčelové zariadenie na zábavu. Nič iné ! Tie ich zázračné ovládače nedajú na PC len a len z obchodných dovodov.
Konzolu pre Kinect nekúpim čo aj keby som hneď na to mal !
:-)
RolandBelan (2)|11.12.2010 10:25
Je to zaujímavý smer vývoja ale počkám si až to dospeje k rekrekajute (STAR TREK). Potom to bude to pravé.
Neregistrovaný (0)|11.12.2010 10:51
Hlavny benefit je rozhybat spekovatych americanov. Dnes im netreba vytiahnut paty z domu ani pre nakup novej hry ;). A casom samozrejme vzniknu lepsie vymakanejsie graficke kusky len k 3D behacke typu call of duty to bude chciet este vymysliet nejaky sposob pohybu (neda sa bezat stale donekonecna rovno v obyvacke alebo sa zvrtnut a utekat od televizora). Ale videl som napriklad klasickeho Maria, plosinovku a hra vyzerala obstojne nato ze niekto upravil kinect doma na kolene a sam nebol zvyknuty na ovladanie to bola bomba a hlavne riadny telocvik :)
Ivo Mašek (507)|11.12.2010 20:28
[quote]Poznam 50-nikov čo si kúpili drahý volant s radiacou pákou a kopou nezmyslom k tomu , a hrajú si na Truckoch[/quote]
Jo, to znám. Ale už i tak si připadám jako blbec :D . Ode mě se už vyžaduje seriozní a normální chování pána v letech.
Ovšem kdyby mě někdo filmoval, jak hopsám a různě se kroutím před monitorem, tak asi Chocholoušek by to jistil :D