Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 43

Téma: Jaký extrémně tichý interní 3,5" HDD

Nováček
    Registrace
    Mar 2008

Potřeboval bych doporučit nějaký extrémně tichý interní 3,5"pevný disk k multimediálnímu centru. Bohužel když jsem do něho namontoval WD CAVIAR Green 15EARS, zdál se mi hrozně hlučný...Byly slyšet vibrace a vrnění, které se rozléhaly po celém obýváku. Pro jisté porovnání jsem do mého přístroje vyzkoušel i kolegovo z práce 3,5" disk Samsung rovněž 1.5TB, který tak hlučný už nebyl...
    Nevím, zda jsem zrovna natrefil na špatný kus ,každý 3,5" pevný disk nemusí být stejný, některý se povede více a některý méně, ale u této značky Western Digital bych to určitě neočekával...
    Domnívám se, že rychlost otáček vzhledem k mutimediálnímu centru postačuje 5400 ot/min. Ale důležitá je pro mě nízká hlučnost. Díky za radu a konkrétní osvědčené typy.
    Odpovídat lze po přihlášení

StD StD je offline
    Starousedlík SHW Avatar uživatele StD
    Registrace
    Feb 2007

Citace Původně odesláno od Donic Zobrazit příspěvek
    Potřeboval bych doporučit nějaký extrémně tichý interní 3,5"pevný disk k multimediálnímu centru. Bohužel když jsem do něho namontoval WD CAVIAR Green 15EARS, zdál se mi hrozně hlučný...Byly slyšet vibrace a vrnění, které se rozléhaly po celém obýváku. Pro jisté porovnání jsem do mého přístroje vyzkoušel i kolegovo z práce 3,5" disk Samsung rovněž 1.5TB, který tak hlučný už nebyl...
    Nevím, zda jsem zrovna natrefil na špatný kus ,každý 3,5" pevný disk nemusí být stejný, některý se povede více a některý méně, ale u této značky Western Digital bych to určitě neočekával...
    Domnívám se, že rychlost otáček vzhledem k mutimediálnímu centru postačuje 5400 ot/min. Ale důležitá je pro mě nízká hlučnost. Díky za radu a konkrétní osvědčené typy.
    No a co takhle použít pryžové (gumové) podložky jako silentbloky? Já žiju v jednom pokoji se 2 mašinama s celkem 12 diskama a běda, kdyby některý z nich začal vibrovat. Šel by ven (=na porážku).

Nováček
    Registrace
    Mar 2008

Citace Původně odesláno od StD Zobrazit příspěvek
    No a co takhle použít pryžové (gumové) podložky jako silentbloky? Já žiju v jednom pokoji se 2 mašinama s celkem 12 diskama a běda, kdyby některý z nich začal vibrovat. Šel by ven (=na porážku).
    Máš na mysli koupi např. nějakých gumových = alias antivibračních nožiček pod dané multifunkční centrum?
    Uvažoval o případné "anti-vibrační" podložce, ale zřejmě žádná se pro tento účel a typ multi-centra nedělá (napadlo mě max. zespoda nalepit nějakou samolepicí hmotu=pěnu pohlcující hluk a vibrace, která se používá na odhlučnění počítačových skříní,ale ani to nepomohlo...). S těmi anti-vibračními gumovýmui nožičkami moc zkušeností nemám...Prostě jak je přístroj na dřevěné skříňce, vznikají rezenance až běda

Starousedlík SHW Avatar uživatele Richmond
    Registrace
    May 2008

Šel bych s tím na reklamci. Mimochodem jak jsi to formátoval? 512k nebo 4096?

edit: jestli vibruje tak by neměl být problém s reklamací, já se s tím setkal i u blue...

Nováček
    Registrace
    Mar 2008

Citace Původně odesláno od Richmond Zobrazit příspěvek
    Šel bych s tím na reklamci. Mimochodem jak jsi to formátoval? 512k nebo 4096?

edit: jestli vibruje tak by neměl být problém s reklamací, já se s tím setkal i u blue...

Je mi to blbé, ale nevím na co jsem ten HDD formátoval...Nedělal jsem to totiž v počítači, ale přímo v tom multifunkčním centru = nabídlo mi to napoprvé po vložení HDD zformátování disku, já dal ano, chvilku to trvalo a hotovo...
    Jinak ten HDD WD mám pochopitelně v záruce, kupovaný u Softcomu, ale jeden člověk co dělá do počítačů mi íkal, že s tím v rámci reklamace dělají problémy a nechtějí HDD moc reklamovat kvůli hlučnosti (už proto, že každý má sluch jiný a pro někoho je hlučné to co pro jiného nikoliv). Takže problematické posuzování. Napsal jsem jim tam v pátek "informační" email, prozatím bez odpovědi.

StD StD je offline
    Registrace
    Feb 2007

...
    Žádné "nožičky", ale běžné gumové kroužky, co cpeš jako těsnění do vodovodní soustavy (baterie), různých průměrů podle potřeby, prodává se to v palcových rozměrech v železářství a potřebách pro domácnost... Pokud jsi to koupil jako HTPC, tak by to (teoreticky) mělo mít takto izolovanou klec na HDD, nebo ne?!

Nováček
    Registrace
    Mar 2008

Žádné "nožičky", ale běžné gumové kroužky, co cpeš jako těsnění do vodovodní soustavy (baterie), různých průměrů podle potřeby, prodává se to v palcových rozměrech v železářství a potřebách pro domácnost... Pokud jsi to koupil jako HTPC, tak by to (teoreticky) mělo mít takto izolovanou klec na HDD, nebo ne?!
    Ono to není HTPC, je to multifunkční centrum Dvico Tvix - http://www.tvix.co.kr/ENG/products/HDSlimS1.aspx

Je tam tak akorát místo, aby se tam samotný 3,5" HDD vešel (viz. Feature - obrázek, jak se HDD dává do takového slabého šuplíku a poté zasouvá do přístroje). Ten slabý šuplík se moc nedá považovat za izolovanou klec

StD StD je offline
    Registrace
    Feb 2007

Ono to není HTPC, je to multifunkční centrum Dvico Tvix - http://www.tvix.co.kr/ENG/products/HDSlimS1.aspx

Je tam tak akorát místo, aby se tam samotný 3,5" HDD vešel (viz. Feature - obrázek, jak se HDD dává do takového slabého šuplíku a poté zasouvá do přístroje). Ten slabý šuplík se moc nedá považovat za izolovanou klec
    No tak na tenhle krám ti mohu doporučit jen postavit to na pryžovou podložku pod myš zbavenou lesklého klouzavého povrchu. S tím nic víc nevymyslíš...

Nováček
    Registrace
    Mar 2008

No tak na tenhle krám ti mohu doporučit jen postavit to na pryžovou podložku pod myš zbavenou lesklého klouzavého povrchu. S tím nic víc nevymyslíš...
    Tak on to zase až takový "krám" nebude, v podstatě to přehraje téměř všechno včetně cca 48 GB Blu-Ray, který hodně přehrávačů nedokáže ani načíst...Jedině potřebuji dořešit tzv. spolupráci s nějakým pevným diskem a bezhlučnost...Pak budu určitě spokojený

StD StD je offline
    Registrace
    Feb 2007

Tak on to zase až takový "krám" nebude, v podstatě to přehraje téměř všechno včetně cca 48 GB Blu-Ray, který hodně přehrávačů nedokáže ani načíst...Jedině potřebuji dořešit tzv. spolupráci s nějakým pevným diskem a bezhlučnost...Pak budu určitě spokojený
    No to sice přehraje, ale totéž mi udělá i starý PC s minusovou zůstatkovou hodnotou a nepotřebuji řešit vibrace, ale vyobrazení a uskladnění. To je ta zásadní Nerudova otázka.

Nováček
    Registrace
    Mar 2008

Tak se ho zřejmě pokusím reklamovat, jak mi psal Richmond-moderátor...A když se to nepodaří, pak mi už bude zbývat jen nějaký 2,5" externí disk k tomu mému zařízení. Jsou určitě tišší, i když na úkor menší velikosti a vyšší ceny Ale tohle "startující letadlo" s rezonancemi se mi už nechce moc poslouchat...

StD StD je offline
    Registrace
    Feb 2007

Tak se ho zřejmě pokusím reklamovat, jak mi psal Richmond-moderátor...A když se to nepodaří, pak mi už bude zbývat jen nějaký 2,5" externí disk k tomu mému zařízení. Jsou určitě tišší, i když na úkor menší velikosti a vyšší ceny Ale tohle "startující letadlo" s rezonancemi se mi už nechce moc poslouchat...
    No nejlepčí to bude, když si ten zvuk nahraješ - třeba i jen telefonem - aby jsi měl něco v ruce a mohl postupovat podle rady pana "Richmonda-moderátora" (). Můžeš to pak dát i sem, rád si to poslechnu...

Nováček
    Registrace
    Mar 2008

Někde jsem vyčetl, že existují taky krabičky = redukce (nikoliv externí) mezi 2,5" a 3,5", tak by to možná šlo poté vložit do toho mého centra na místo daného 3,5" disku. Ale zatím jsem se s tím nesetkal. A dále že existují - sice o dost dražší, ale SSD disky, které patří mezí nejtišší...

StD StD je offline
    Registrace
    Feb 2007

Někde jsem vyčetl, že existují taky krabičky = redukce (nikoliv externí) mezi 2,5" a 3,5", tak by to možná šlo poté vložit do toho mého centra na místo daného 3,5" disku. Ale zatím jsem se s tím nesetkal. A dále že existují - sice o dost dražší, ale SSD disky, které patří mezí nejtišší...
    Mno, jestli ti půjde o kabely/redukce, tak nechoď ke kováříčkům ale sem a u SSD (Solid State Disk) nemá co rachtat, když se tam nic netočí, jen nano-indiáni neustále přebíhají vrstvami PnP tam a zpátky...

Nováček
    Registrace
    Mar 2008

A což třeba dát slušný Hitachi 2.5" Travelstar 5K750 750GB do redukce RaidSonic Icy Box IB-2535StS? Sice více peněz za menší kapacitu 2,5" disku, ale mohlo by to být tiché...

http://www.alza.cz/hitachi-2-5-trave...gb-d202203.htm

http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=74067

Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední

Podobná témata

1. 3,5" HDD SATA: jaký interní HDD na data
    Od out_of_space v sekci HDD, boxy, SSD
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 25-04-2012, 09:41
  2. Chlazení procesorů: Jaký tichý chladič na Q9550 ?
    Od niup v sekci Chlazení
    Reakcí: 16
    Poslední příspěvek: 11-01-2009, 15:27
  3. Reakcí: 14
    Poslední příspěvek: 31-10-2007, 12:56
  4. 3,5" HDD SATA: Jaky tichy HDD 500 ci 750GB?
    Od mmerlin v sekci HDD, boxy, SSD
    Reakcí: 6
    Poslední příspěvek: 31-08-2007, 04:47