Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Zobrazené výsledky: 1 až 13 z 13

Téma: Upgrade PC v ceně 12 500 - 15 000 Kč

Nováček
    Registrace
    Dec 2010

Co chci upgradovat: Co bude potřeba

Aktuální konfigurace: INTEL Core 2 Duo E8200 - 2,66GHz (přetaktováno 3,22GHz), ASUS P5K PRO, ASUS EN8800GT TOP/HTDP, 512MB DDR3 (2000MHz), 4GB (KIT 2x2GB) DDR2 800MHz , dva HDD (160Gb a 200 GB), zdroj Cooler Master 500W, skříň nějaká Eurocase, typ si bohužel nepamatuji

Další komentář: Počítač by měl být hlavně na hry (i nové a budoucí) a práci ve Wordu a Powerpointu.

Uvažuji o dvou možnostech:
    a) Sestavit si úplně nový počítač v ceně kolem 17 tisíc (v tom případě by mě zajímalo, za kolik by šla prodat mnou zmíněná sestava)
    b) upgradovat tento

Jde mi o to, jaká varianta bude lepší pro budoucnost

A žádost číslo dvě: chtěl bych si koupit nový monitor. Měl by mít 22-24 placů (1680x1050) a relativně slušnou odezvu. Cena do 5 000 Kč.

Pokud mi poradáte v obou možnostech, budu více než potěšen
    Naposledy upraveno uživatelem Atterdag: 15-12-2010 v 13:59 Důvod: DoplNění
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele NHKG
    Registrace
    Mar 2008

Je vůbec potřeba nové PC? V jakých hrách tohle PC nestíhá? A to ostatní zvládne i mnohem horší PC než máš teď.
    Monitory TN se moc v odezvě neliší a ostatní mají vyšší cenu i odezvu (a lepší obraz). Nějaký si vyber, za 5000Kč seženeš i 1920x1080.

Nováček
    Registrace
    May 2010

Těch 5000 za monitor je zahrnuto v původních 17000, nebo máš na pc+monitor celkem 22000kč?

Nováček
    Registrace
    Dec 2010

Ano, Zhruba 17000 za nový + monitor za 5k nebo upgrade + nový monitor.
    Někde jsem četl, že LCDčko s velkým rozlišením někomu nemusí dělat dobře na oči... myslím, že mi těch 1680 bude bohatě stačit.

Starousedlík SHW Avatar uživatele Jandaskunk
    Registrace
    Mar 2009

Citace Původně odesláno od Atterdag Zobrazit příspěvek
    Někde jsem četl, že LCDčko s velkým rozlišením někomu nemusí dělat dobře na oči... myslím, že mi těch 1680 bude bohatě stačit.
    S těma očima je to tak, že se teď rozmohly 21,5" LCD s rozlišením 1920x1080, kde je to rozlišení na tu úhlopříčku už příliš jemné a často to tahá oči...(pak taky "tahá" oči přílišná ostrost a hlavně přílišný jas).

Jinak bych stejně být tebou vzal za tu cenu LG W2220P, pokud vyloženě nechceš FullHD rozlišení. S odezvou je v pohodě a je to e-IPS panel, který je obrazově na tom mnohem lépe než TN panely - to se týká hlavně úhlů, kdy u TN se mění barvy každým pohybem hlavy (nemusíš ani hýbat hlavou, stačí jednolitá barva na větší plochu a najednou ta barva má více odstínů) a u eIPS se můžeš koukat klidně i zezdola.

Banned
    Registrace
    Mar 2008

Nevíš co s penězy?
    Monitor je dobrá volba,možná bych uvažoval být tebou nad GK a to HD6850/70 nebo GTX460 1GB.No a v neposlední řadě pěknou skříňku,mě se třeba líbí HAF 912 plus.A možná i nový rychlý disk http://www.alfacomp.cz/php/product.p...007H1TZ1YT116S

Nováček
    Registrace
    Dec 2010

Citace Původně odesláno od Jandaskunk Zobrazit příspěvek
    S těma očima je to tak, že se teď rozmohly 21,5" LCD s rozlišením 1920x1080, kde je to rozlišení na tu úhlopříčku už příliš jemné a často to tahá oči...(pak taky "tahá" oči přílišná ostrost a hlavně přílišný jas).

Jinak bych stejně být tebou vzal za tu cenu LG W2220P, pokud vyloženě nechceš FullHD rozlišení. S odezvou je v pohodě a je to e-IPS panel, který je obrazově na tom mnohem lépe než TN panely - to se týká hlavně úhlů, kdy u TN se mění barvy každým pohybem hlavy (nemusíš ani hýbat hlavou, stačí jednolitá barva na větší plochu a najednou ta barva má více odstínů) a u eIPS se můžeš koukat klidně i zezdola.
    Děkuji za typ, nakonec asi vezmu 24" Samsung P2450H s tím HD rozlišením, snad neudělám blbost. Na to LGčko jsem se díval taky, ale říkal jsem si, že jsem zvyklý na LCDčko od Samsungu... mám už 5 let 17ku od Samsungu SyncMaster 730, tak se Samsungu odevzdám i podruhé

Nováček
    Registrace
    Dec 2010

Citace Původně odesláno od lavjoy Zobrazit příspěvek
    Nevíš co s penězy?
    Monitor je dobrá volba,možná bych uvažoval být tebou nad GK a to HD6850/70 nebo GTX460 1GB.No a v neposlední řadě pěknou skříňku,mě se třeba líbí HAF 912 plus.A možná i nový rychlý disk http://www.alfacomp.cz/php/product.p...007H1TZ1YT116S
    Nová grafika by se mi líbila, ale bojím se, jestli by mi ji nezpomaloval zbytek počítače (DDR2 paměti, SataII HDD). Skříň bych asi kupoval novou jen v případě, kdy bych se rozhodl pro celý nový počítač. Dokázal by někdo posoudit, zda ta nová karta bude znát, i když ostatní komponenty budou starší? Možná taky není špatný nápad koupit teď tu 460ku a na začátku přísštího roku koupit nějaký ten nový procesor od Intelu s motherboardem a novým HDD

Starousedlík SHW Avatar uživatele Jandaskunk
    Registrace
    Mar 2009

Děkuji za typ, nakonec asi vezmu 24" Samsung P2450H s tím HD rozlišením, snad neudělám blbost. Na to LGčko jsem se díval taky, ale říkal jsem si, že jsem zvyklý na LCDčko od Samsungu... mám už 5 let 17ku od Samsungu SyncMaster 730, tak se Samsungu odevzdám i podruhé
    Říkal jsi sám, že by ti 1680x1050 stačilo, podle mě až nad hlavu. Sám mám doma Samsung 2243BW a samsung už bych podruhé nebral, špatné zkušenosti uživatelů, ten můj bzučí při jasu nižším než 80 a má to takhle většina levných TN monitorů. Hlavně bych už nebral znova TN, IPSko je prostě něco jiného. Nemluvě o polohovatelnosti, kterou ten P2450H nemá, na dnešní dobu už je dost drahý navíc.

EDIT:
    Nová grafika by se mi líbila, ale bojím se, jestli by mi ji nezpomaloval zbytek počítače (DDR2 paměti, SataII HDD). Skříň bych asi kupoval novou jen v případě, kdy bych se rozhodl pro celý nový počítač. Dokázal by někdo posoudit, zda ta nová karta bude znát, i když ostatní komponenty budou starší? Možná taky není špatný nápad koupit teď tu 460ku a na začátku přísštího roku koupit nějaký ten nový procesor od Intelu s motherboardem a novým HDD
    Jestli plánuješ koupit celý nový PC na intelu příští rok, tak bych to pak koupil najednou i s grafikou, do tý doby v pohodě vystačíš s tím co máš a pak to koupíš najednou, mimo jiné se může ještě ta 460ka zlevnit (nebo taky zdražit, ale to jedině že by dolar měl nějaký velký výkyv), přijdou nové grafiky atd.
    Naposledy upraveno uživatelem Jandaskunk: 16-12-2010 v 00:54

Banned
    Registrace
    Mar 2008

Pokd bude brát monitor ted tak může i grafiku rovnou,nebo počkat třeba na GTX560,ale jestli bude za podobný peníz ví bůh
    Naposledy upraveno uživatelem lavjoy: 16-12-2010 v 11:19

Nováček
    Registrace
    May 2010

No, když už 24" a 1920x1080, do 5000kč tak jedině tento: http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=71817

Mám s ním ty nejlepší zkušenosti a z toho co jsem (zatím) viděl je to nejlepší TN panel.
    Někdo může namítat že je to jen TN ale poměr cena/výkon má úžasný

Nováček
    Registrace
    Dec 2010

Děkuji za tipy, s grafikou ještě počkám, ta GTX 560 vypadá pěkně

Banned
    Registrace
    Mar 2008

Děkuji za tipy, s grafikou ještě počkám, ta GTX 560 vypadá pěkně
    To jo no,pokud opravdu bude výkonem k 470tce tak ji zřejmě vytlačí z trhu.Určitě bude jádro odladěnější,lepší provozní vlastnosti atd...Proto si myslím že se nechá taky zaplatit jako každá dobrá nová karta a tak možná nebude ani důvod zlevňovat 460tku nebot kolem 4 tisíc je to pořád jedna z nej grafik.A když ano tak slevní minimálně.Sám jsem zvědavý na GTS 550,taky bych rád zahrál něco na plný koule (two worlds II,gothic 4),ale mít prašulky ted tak beru 460tku

Podobná témata

1. Upgrade PC v ceně 10 000 - 12 500 Kč
    Od Nixonson v sekci PC - upgrade
    Reakcí: 13
    Poslední příspěvek: 21-09-2014, 19:21
  2. Upgrade PC v ceně 12 500 - 15 000 Kč
    Od Ondrasss v sekci PC - upgrade
    Reakcí: 13
    Poslední příspěvek: 15-04-2013, 16:09
  3. Upgrade PC v ceně 12 500 - 15 000 Kč
    Od bulhy v sekci PC - upgrade