reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problém se zapínáním

Saerdna (15)|15.12.2010 17:34
Ahoj, mám problém při zapínání počítače. Někdy jde spustit naprosto normálně, ale občas při zmáčknutí tlačítka absolutně nereaguje. Někdy se zase tváří, že by se spouštět chtěl, roztočí se větrák, ale za půl sekundy to skončí a počítač se vypne. Když už se zapnutí občas povede, počítač běží naprosto bez problémů. Máte představu, čím by to mohlo být? Je to staré Pentium 4 a napadá mě baterka k biosu, ale já tomu houby rozumím.
Sunshine (103)|15.12.2010 17:57
Může to být zdroj, nebo RAM. Kdyžtak napiš sestavu včetně značky zdroje. Neslyšíš při zapínání, když se nezapne pípání speakeru? Nebo můžou být na desce LED diody na diagnostiku. Pro jistotu dej BIOS na defaultní nastavení. A otestuj RAM přes GoldMemory ať se vyloučí alespoň jedna možnost.
Jinak vadnou baterku vyloučíš tím, že po startu OS budeš mít hodiny v pořádku. ;)
r34ktor (7477)|15.12.2010 23:50
Zdroj se opravdu jeví nejpravděpodobněji. Na zkoušku si někde sežeň jiný.

Dalším kandidátem je základní deska. Zkontroluj stav kondenzátorů, zejména v napájecí části (okolo patice procesoru).
Devouver (304)|19.12.2010 21:41
Taky se klaním ke zdroji, ještě by nebylo na škodu zkontrolovat vnitřek jestli vše doléhá jak má.
Něco podobného e mě stalo taky, po pár dnech odešel zdroj komplet.