reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

pc pouze píská

ciny (11)|16.12.2010 20:39
Zdravím, už si nevím rady co ještě vyzkoušet. Pracuji na pc a najednou z ničeho nic zamrzne, na nic nereagoval, musel sem pc natvrdo restartovat a od té doby pc nenaběhně. Větráky se sice točí, , je slyšet i disk, ale pc jen píská (krátce přerušovaně), na obrazovce nenaběhne vůbec nic.
Zkoušel jsem vyndat RAM, odpojit disk, zkusil jsem jinou grafiku, resetovat bios a stále nic. Prach tam taky žádný neni, je to asi před měsícem čištěný. Mohl by to být zdroj??? Napadá vás někoho ještě něco co by se mohlo zkusit?
DrZelenka (2491)|16.12.2010 20:48
Tezko ti rekneme jestli to je zdroj, kdyz ani nevime jaky mas.

Napis sestavu (hlavne desku - at vime co to piskani znamena).
Jandaskunk (2330)|16.12.2010 20:49
A co to je za desku? V manuálu (nebo někde na netu) by mělo být napsaný, co ta signalizace (pípání) značí.
kevin00 (10238)|16.12.2010 20:52
A co třeba napsat o jakou sestavu se jedná :idea
Odpoj vše nepotřebné ke startu počítače (HDD, rozšiřující karty, mechaniky, apod.), nech zapojen pouze CPU, grafickou kartu a jeden modul RAM ve slotu DIMM1.
Jaký je "pípací kód" - např.: krátké - dlouhé - krátké pípnutí.
ciny (11)|16.12.2010 20:58
já už teď už toho počítače nejsem, mám ho v kanceláři....Ale ja tam základní deska Soltek (označení teď bohužel nevim) , cpu Sempron, 2x 512MB RAM, gpu Nvidia (nějaká starší do AGP). Je to takový veterán asi 5let starý , ale na práci stačí :-)
john (877)|16.12.2010 21:23
kdyz nevis, tak zavolej technika, at se na to koukne,,,,, problem predej zamestnavateli, co je tobe do toho :stupid, jeste budes mit problem, kdyz se budes v PC "vrtat" :thumbdown