reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Víkendová diskuze: IT certifikace

husky14 (4214)|17.12.2010 09:30
Je před námi konec týdne, proto Vás tímto zveme na naši víkendovou diskuzi s tématem:

IT certifikace

Existuje celá řada možností, jako jsou například Microsoft certifikace, CISCO certifikáty, Oracle certifikace, nebo třeba procesní ITIL a velké množství Security certifikací. Vlastníte nějaké certifikáty z IT oblasti, nebo uvažujete o jejich pořízení? Máte nějaké zkušenosti z praxe, ve kterých se tyto certifikace hodily, nebo máte naopak pocit, že Vám zatím moc nepomohly? Zapojte se s ostatními do diskuze!

Do diskuze se mohou zapojit i neregistrovaní uživatelé. Pro napsání příspěvku stačí stisknout tlačítko "Odpověď", které se nachází u levého okraje této stránky (nad a pod výpisem jednotlivých příspěvků).
Ivo Mašek (507)|17.12.2010 10:46
Mám certifikát na programování v ORCAD.DAT., mám certifikát od ZAT_Příbram (InTouche a řídící systémy "DIAMO") a mám certifikát pro řídící systémy od výrobce B&R.
Tady v zaměstnání to potřebuji a hodí se to., ale vzhledem k tomu, že se jedná o úzkou specializaci, tak nevím, jak bych to upotřebil jinde. Dveře by to samozřejmě otevřelo, .....ovšem co dál - to nevím.
xIndian (14)|17.12.2010 12:25
Já jsem začal dělat CISCO a zatím musím říct, že je to pro mě rozhodně přínosné. Jelikož se hodlám v budoucnu zabývat síťařinou, tak si myslím, že tento kurz mi dá solidní základy...
lubosn (7)|17.12.2010 14:17
[quote=xIndian;423356]Já jsem začal dělat CISCO a zatím musím říct, že je to pro mě rozhodně přínosné. Jelikož se hodlám v budoucnu zabývat síťařinou, tak si myslím, že tento kurz mi dá solidní základy...[/quote]

Mám Cisco CCNA a musím poznamenať ,že je to dobré v nadnarodnych spolocnostiach mať aj aspon Bc ale lepsie je ovládať aspon dva svetove jazyky na fluent urovni byt pokrocilív PC/word,excel,outlock/ a mať to ako konicek tak sa zamestnate takmer vsade
xIndian (14)|17.12.2010 15:56
[quote=lubosn;423383]Mám Cisco CCNA a musím poznamenať ,že je to dobré v nadnarodnych spolocnostiach mať aj aspon Bc ale lepsie je ovládať aspon dva svetove jazyky na fluent urovni byt pokrocilív PC/word,excel,outlock/ a mať to ako konicek tak sa zamestnate takmer vsade[/quote]

Jj, dělám taky CCNA. Bc. mám (doufám, že brzy bude i Ing.), jazyk by se taky nějaký našel a ty Office myslím taky ovládám slušně :) Koníček to jednoznačně je, tak doufám, že práci seženu...;)
xmarek (1676)|17.12.2010 18:30
Tyto certifikáty jsou pro mě důležité:
- Oracle Certified Associate, Java SE 5/SE 6
- Oracle Certified Professional, Java SE 6/SE 5 Programmer
- Oracle Certified Master, Java SE 6 Developer
- Oracle Certified Professional, Java EE 5 Web Component Developer
- Oracle Certified Professional, Java EE 5 Business Component Developer
- Oracle Certified Professional, Java EE 5 Web Services Developer
- Oracle Certified Master, Java EE 5 Enterprise Architect

A meta?
- Oracle Certified Master, Java EE 5 Enterprise Architect

Jinak co týče mě, tak se mi doma povalují nějaké ty certifikáty. Pro mě je to osobně pouze cár papíru, který nemá (alespoň) pro mě valnou cenu. Důležitější jsou znalosti a schopnost implementovat své myšlenky (nebo potřeby zákazníka). V okamžiku kdy ho udělám, tak ho hodím do šupliku a tím to pro mě končí. Prověřuji si tím své znalosti, ale nestavím na nich svou kariéru. ;)
hawkeye9898 (818)|17.12.2010 21:43
ja mam zatial len jeden
Certifikovany tester od spolocnosti - COPO – SSK vspolupráci z CZECH and SLOVAK TESTING BOERD

ci sa mi zide netusim kedze flek aspon zatial nemenim,tak netusim ako to vnimaju ine firmy
Doctor01 (400)|18.12.2010 07:05
Ahoj

Co ja vim, tak treba certifikaty Cisco se snad rozdavaji na vysoke jak na bezicim pasu.
Tezko rict do jake miry jsou jejich vlastnici schopni sitari.
Dale pak znam par lidi co si udelali nejakou tu certifikaci (tyka se to hlavne widli) stylem
- naucim se na test a hotovka - takze tady je taky pochybnost o kvalite znalosti cloveka nasnade.
Ono prijde mi, ze roky praxe jsou ponekud o necem jinem nez jen vlastnit tyto papiry.
Je to spise takovy doplnek. Uzitecne jsou certifikace treba na Oracle apod.
(tady to stezi neokecas a stejne je vsude potreba nejaka delsi-viceleta praxe)
Jinak ruznych papiru mam plnou pr..l - vsechny jsou delane prubezne a primo souviseji s mou praci.
VolfLu (5)|18.12.2010 12:09
Nazdar,

osobně jsem na VŠ absolvoval CISCO kurzy a získal certifikáty (dále i widle). Kuryz byly velmi přínosné, ale do roku jsem stejně velkou část zapomněl :confused:. V životopise se sice tyto certifikáty krásně vyjímají, ale praxe je praxe.
Při hledání práce absolvování kurzů a zvládání jazyků velmi pomůže a můžete tak bez problémů získat místo jako pracovník helpdesku nadnárodních společností (IBM, AT&T, apod), ale většinou je to 3 směnná řehole a na druhý level se postupuje přibližně až po roce :(.
Absolvovat tyto kurzy je přínostné tedy především pro lidi, kteří se tímto oborem budou zabývat a je to pro ně také koníček a získané znalosti co nejdříve uplatní v praxi. Ale pokud chcete ověřit na co máte, rozhodně kurzy doporučuji. ;)