reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Artefakty v 3D zobrazení

Honzátor (27)|17.12.2010 18:44
Čaute, mám takový problém po spuštění nějaké nainstalované hry na PC se mi při hraní zobrazují ¨¨geometrické obrazce¨¨(nevím přesně jak se tomu říká) nevím přesně co to je např.jedu v nějakém autě a najednou se mi palubní deska jakoby zdeformmuje, nebo prostě hned při zapnutí hry prostě není možno nic vidět např půl nějakého herního oběktu(dům) je někde jinde , nebo se mi to nacpe přimo před oči monitoru no a to
je na nic
jinak hra se neseká.
Předem dík.
lexxxa (714)|17.12.2010 18:51
[quote=Honzátor;423417]Čaute, mám takový problém po spuštění nějaké nainstalované hry na PC se mi při hraní zobrazují ¨¨geometrické obrazce¨¨(nevím přesně jak se tomu říká) nevím přesně co to je např.jedu v nějakém autě a najednou se mi palubní deska jakoby zdeformmuje, nebo prostě hned při zapnutí hry prostě není možno nic vidět např půl nějakého herního oběktu(dům) je někde jinde , nebo se mi to nacpe přimo před oči monitoru no a to
je na nic
jinak hra se neseká.
Předem dík.[/quote]

že by špatnej crack?:notsure

kazdopadne by stalo za to napsat o jake pc jde,pouzity procesor,grafika,zdroj,ram a podobne,urcite by to urychlilo vyreseni tveho problemu;)
Honzátor (27)|17.12.2010 19:36
[quote=lexxxa;423421]že by špatnej crack?:notsure

kazdopadne by stalo za to napsat o jake pc jde,pouzity procesor,grafika,zdroj,ram a podobne,urcite by to urychlilo vyreseni tveho problemu;)[/quote]
WIDOWS XP PROFESSIONLA XP
PROCESOR 2.26GHz CELERON
GRAFIKA ATI 9550
1.5 GB RAM
kevin00 (10238)|17.12.2010 20:01
Děje se tak u všech her nebo jen u některých (jaké jsi zkoušel) ? Co jiné 3D aplikace/testy ... ty běží v pořádku ? Pusť si FurMark a otestuj grafickou kartu (Extreme Burning Test & Log Temperature), sleduj teplotu graf. karty a zda-li se netvoří nějaké artefakty. Ovladače grafické karty máš nainstalované ?
Honzátor (27)|17.12.2010 21:45
[quote=kevin00;423437]Děje se tak u všech her nebo jen u některých (jaké jsi zkoušel) ? Co jiné 3D aplikace/testy ... ty běží v pořádku ? Pusť si FurMark a otestuj grafickou kartu (Extreme Burning Test & Log Temperature), sleduj teplotu graf. karty a zda-li se netvoří nějaké artefakty. Ovladače grafické karty máš nainstalované ?[/quote]
Jen na některých jde.(např GTA,MAFIA,atd.)nejde(např.Tractor zetor 2009 atd)jo testy jsou v poho jen jsem si všiml že test ktrý je na DXDIAG ta rotujícík kostka s logem XDIRECT se otáčí rychlejí moooc rychle minule se otáčela pomaleji tak nevím.Teplota je v poho.Jo ovladače jsou nainstalované všechny.
kevin00 (10238)|17.12.2010 22:04
Teplota v poho je kolik stupňů ? Jak dlouho jsi ve FurMarku testoval ? Asi moc dlouho ne ;) Nech min 1 hodinu běžet.

Jestli Ti nefunguje GTA IV či Mafia II na této sestavě, tak to se vůbec nedivím.

Minimální konfigurace GTA IV:
Procesor: Intel Core 2 Duo 1.8Ghz alebo AMD Athlon X2 64 2.4Ghz
RAM: 1,5GB
HDD: 16GB
Grafika: Nvidia 7900 256MB alebo ATI X1900 256MB
OS: Windows Vista SP1 alebo Windows XP SP3

Minimální požadavky Mafia II:
Operační systém: Windows XP (SP2 a novější) / Windows Vista / Windows 7
Procesor: Pentium D 3GHz nebo AMD Athlon 64 X2 3600+ (Dual core) a lepší
RAM: 1,5 GB
Grafická karta: Nvidia GeForce 8600 / ATI HD2600 Pro nebo lepší
Pevný disk: 8 GB
Zvuková karta: DirectX 9.0c kompatibilní zvuková karta
Ostatní: Klávesnice a myš nebo Windows kompatibilní gamepad
r34ktor (7477)|17.12.2010 23:07
A jak jsi zmiňované hry vůbec rozchodil? Ke spuštění totiž vyžadují podporu Shader Modelu 3.0, který tvoje grafická karta nepodporuje. Pokud jsi použil nějakou berličku (např. 3D Analyze), nesmíš se takovým koncům divit.

Pokud si chceš slušně zahrát, bude to chtít celkový upgrade PC.
Honzátor (27)|18.12.2010 10:18
[quote=r34ktor;423457]A jak jsi zmiňované hry vůbec rozchodil? Ke spuštění totiž vyžadují podporu Shader Modelu 3.0, který tvoje grafická karta nepodporuje. Pokud jsi použil nějakou berličku (např. 3D Analyze), nesmíš se takovým koncům divit.

Pokud si chceš slušně zahrát, bude to chtít celkový upgrade PC.[/quote]
jěžiš oba dva jste to špatně pochopili tady vůbec nejde o GTA 4 A mafii2 já jsem napsal že tyto hry mi jdou, ale nenapsal jsem jaké (MAFIA1 a GTA SA) to mi jde. snad už jste to pochoili.
johny__g (6387)|18.12.2010 12:03
[quote=Honzátor;423486]jěžiš oba dva jste to špatně pochopili tady vůbec nejde o GTA 4 A mafii2 já jsem napsal že tyto hry mi jdou, ale nenapsal jsem jaké (MAFIA1 a GTA SA) to mi jde. snad už jste to pochoili.[/quote]

Zato ty zjevně chápeš velice rychle, že? :rolleyes: Pokus se číst i něco víc než poslední větu posledního příspěvku a odpovídat na všechny dotazy. Jinak ti těžko pomůžeme.