reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Extrémně dlouhý boot u Acer NB, vadný HDD?

Griffon (1)|18.12.2010 11:16
Zdravím všechny, obracím se na Vás s prosbou o radu. Můj (s největší pravděpodobností HW) problém je tento:
Poprosila mě známá, abych jí opravil notebook (asi dva roky starý acer aspire, win vista home) Problém spočívá v tom, že po zapnutí sice normálně nabíhá, ale když se má zobrazit přihlašovací obrazovka ve win, tak děsně dlouho je černo, hrabe disk, pak se buďto rozsvítí pozadí, disk pořád hrabe ale nic se nestane, nebo to padne s bsod. Považoval jsem to za zbořený systém, takže jsem vzal instalační dvd, ale když nabootuji z něj, tak nastane podobný problém - instalace se zasekne na "please wait", předtim než vyhodí to okno s výběrem jazyka atd., disk hrabe, ale dál se opět nic nestane. Když vyndam harddisk a z toho dvd nabootuji, tak se instalace v pohodě spustí, ale samozřejmě je mi to k ničemu. Při pokusu nabootovat win do nouzového režimu je výsledek stejný.
Je to vada hdd (nemám možnost otestovat)? Nebo desky? Nebo to může být ještě něco jiného? Děkuji všem za rady.
ex_ (170)|18.12.2010 11:28
Pravděpodobně vadný hd, zjistíš třeba takhle: stáhni si Hiren's BootCD nabootuj zněho, vyber hard disk tools, pak smart disk a otestuj hdd.
30502-hiren-s-boot-cd.gif