reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Chyba disku?

Georginek (2957)|19.12.2010 15:15
Zdravim, snad mi s necim poradite, nejak si nevim rady.

Sel jsem si pujcit ke kamosovi redukci y 2,5 na 3,5HDD. Chvili ji hledal, a nasel ji zapojenou v PC, ( pouze napajeci kabel tzn. 4 pin), kterej vedl do samostatne vetve od zdroje ( nic jinyho k tomu nebylo zaponeny)
No, ja rikam, natlac redukci a on ji vypojil pri zapnutem PC, trosku jsem nad tim zauvazoval, nadechoval sem se, ale uz sem to nestihnul. No, ale rikal sem si, ze je to asi fuk.
Ale najednou se disk prepnul do PIO, PC slo ukrutne pomalu, restart a pri restartu to napsalo " z disku nelze cist", znova restart, vse OK, odebral sem radic, vratil zpatky UDMA a byl klid....
Ale den na to vola, ze prej mu to pri startu hodilo nejdriv BS ( nevi jakej ) a tak to teda restartoval, a zase to napsalo " z disku nelze cist"

Prikladam screen ze SMART ( ja na nem neslhledal nic spatne).
Ted jede Error Test ( prvne se to brutalne zpomalilo na 4 tem radku a rychlost byla 0,5Mb/s
Jedna se o Tamtung Spinpoint F3 500GB (rozdelenej na dva) Disk je stary 9 mesicu.

Takze se ptam, jdu ted pryc, necham to dojet a napisu vysledek.
Napada vas neco? Muze to mit souvislost s tim odpojenim te redukce?

Dikes
Bez názvu.JPG
matyyy (2527)|19.12.2010 15:19
jako že odpojení ide redukce zničilo sata disk?
Richmond (8084)|19.12.2010 15:20
Vyměnit kabel ;)
Georginek (2957)|19.12.2010 15:25
PS: Ten radek jak to predtim jelo 0,5MB/s po restartu a znovu spusteni testu to projelo normalne 100Mb/s

to matty: taky mi to prijde divny...
to Richmod: k tomu jsem se jeste nedostal ( akorat jsem prepojil SATA port)
Richmond (8084)|19.12.2010 15:28
C7 - Ultra DMA CRC Error Count - 707 = kabel vyměnit jako první

edit: co je to za redukci? ....nebo je to jen omáčka okolo? Jinak na Ťamťungy je lepší používat novější HD Tune... Občas krákaji, že je něco v nepořádku i u Unknown položek apod.
Georginek (2957)|19.12.2010 18:01
Podle toho SMARTu tam nic v neporadku neni, vsechno je tak v normalu. Kabel sem vzmenil, dal to do jinyho portu, zatim to jede.
Tady Unknown polozky nebyly.

PS: To je ta redukce ( Byl zapojenej jen ten napajeci kablik na volnou vetev zdroje) Prijde mi divny, ze to zpusobilo prepnuti do PIO a ten zasek... :notsure Jestli to nebyla jen shoda nahod