reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Nefunguje mi monitor u notebooku

romcza_cz (35)|20.12.2010 17:28
Ahojky, když zapnu notebook, všechno normálně nastartuje (resp. systém - je slyšet zvuk, apod.), ale hned po zapnutí notebooku monitor jen zlehka cvakne, problikne a pak už nesvítí... Když použiju funkci auto adjust brightness, tak monitor opět jen zlehka asi tak do půlky problikne a zase nesvítí. Předtím byla v pravém dolním růžku malinká asi půlcentimetrová černá skvrnka.
Ten notebook není můj, kámoška mi ho dala, abych se na něj kouknul. S hardwarovými problémy si ale moc neporadím. Vypadá to ale, že už jí ten noťas párkrát spadl na zem, protože jsou na něm vidět porůznu šrámy.

Je to Dell Latitude D620, tady je odkaz na servisní manuál

http://support.dell.com/support/edocs/systems/latd620/en/SM/index.htm

Nevím teda, jestli se tam jen neuvolnil nějaký kablík, nebo jestli je v háji celý monitor, popř. je zakopaný pes jinde? Co vy na to? Kolik by kdyžtak stála oprava monitoru, koho by jste doporučili (jsem z Brna). Díky za radu
kevin00 (10238)|20.12.2010 18:08
Je notebook v záruce ? Pokud ano, vůbec bych se tím netrápil a odeslal na reklamaci. Pokud ne, pokusil bych se problém odstranit doma, jelikož cena opravy v autorizovaném servisu bude velmi přemrštěná. Tj. podle servisního manuálu notebook rozebrat, zkontrolovat konektory k displeji, vizuálně prohlédnou samotný displej, zda-li není poškozen, apod. Pokud bude displej vadný, lze jej objednat např. z eBay.

Po připojení externího monitoru je notebook normálně funkční ?
romcza_cz (35)|20.12.2010 19:24
Jooo, kdyby tak byl v záruce, tak to taky řešit nebudu... externí monitor jsem připojoval, ale předpokládám, že to chce nějaké potvrzení ve windows na notebooku, aby to vůbec šlo, takže vzhledem k tomu, že mám černý monitor, to ani nemohu nastavit.. Poslepu to nedám :)
Právě se mi to moc nechce rozebírat, abych tam ještě nedokonil něco víc... No asi teda na to kouknu, uvidím co a jak..
DrZelenka (2491)|20.12.2010 19:37
[quote=romcza_cz;423920]Jooo, kdyby tak byl v záruce, tak to taky řešit nebudu... externí monitor jsem připojoval, ale předpokládám, že to chce nějaké potvrzení ve windows na notebooku, aby to vůbec šlo, takže vzhledem k tomu, že mám černý monitor, to ani nemohu nastavit.. Poslepu to nedám :)
Právě se mi to moc nechce rozebírat, abych tam ještě nedokonil něco víc... No asi teda na to kouknu, uvidím co a jak..[/quote]

U F8 mas modry popis "LCD/CRT". Zkus nechat ntb chvilku cas, aby nabehl do win a pak zmackni Fn+F8 - melo by to prepnout na externi monitor.
romcza_cz (35)|20.12.2010 22:07
Jop, externí monitor s pomocí F8 funguje.. Takže problém je monitor v notebooku, vypálená lampa asi? (omluvte můj technický termín, nevím, jak se tomu přesně říká..)
DrZelenka (2491)|20.12.2010 22:16
[quote=romcza_cz;423972]Jop, externí monitor s pomocí F8 funguje.. Takže problém je monitor v notebooku, vypálená lampa asi? (omluvte můj technický termín, nevím, jak se tomu přesně říká..)[/quote]

Kdyz si pohrajes s osvetlenim v mistnosti a uhlem pod kterym na monitor budes koukat, tak uvidis zda odeslo jen podsviceni, nebo celej monitor (zda uvidis naznaky obrazu, nebo ne).

Ale myslim, ze co se tyce opravy, tak se stejne vymenuje celej monitor a je to jedno co odeslo. Co jsem cetl rady v jinych tematech, tak casto lidi odkazuji na ebay kde se samotny display da koupit - presneji poradi nekdo kdo se v tomhle vyzna lip nez ja. Jakmile mas display, tak uz jen podle manualu odmontujes ten stary a namontujes novy - pokud jsi aspon trosku zrucny, tak to zvladnes.
romcza_cz (35)|20.12.2010 22:29
Náznaky obrazu tam jsou - vidím obrysy oken, která vyskakují ve Windows. Taky si myslím, že je to jen podsvícení... ale jestli se to teda stejně neopravuje zvlášť, zkusím tedy kouknout po tom náhradním monitoru - dík za radu..
kevin00 (10238)|20.12.2010 22:30
Ono už je celkem jedno co na displeji odešlo, koupit se bude muset stejně nový. Objednával jsem displeje z eBay a nebyl v tom žádný problém. Přišly vždy zabalené a v pořádku. Hlavní je notebook demontovat a kouknout se na typ displeje a podle toho vybrat nový, aby nedošlo k náhodné mýlce.
johny__g (6387)|21.12.2010 08:27
Pokud nejde podsvícení, ale jak říkáš na vteřinku obraz alespoň problikne, mohl by to být vadný invertor. Takže by stačilo vyměnit jen ten. Případně bych ještě zkontroloval ten plochý kabel co vede k displeji od grafiky, už jsem zažil že podsvícení nefungovalo díky němu. Pokud odešla výbojka, je asi lepší pořídit celý nový displej, i když i ta se dá sehnat samostatně a vyměnit (jednu takovou doma mám).
romcza_cz (35)|29.1.2011 11:29
Tákže notebook už mám opravený - jen bych se chtěl podělit o pár postřehů - když jsem notebook zaslal do normálního klasického servisu, řekli mi samozřejmě, že je vadná podsvitová trubice (CCFL lampa), ale že "neumí" neshnat náhradní díl za tři stovky, takže mi musí vyměnit celý displej - tak tohle je teda odrbávárna, opravu mi vypočetli na 4800 bez dph (když jsem jim psal, že si ten díl seženu a pošlu jim ho, jenom se vykrucovali).
Opravit jsem si to tedy nenechal a sháněl jsem na netu někoho, kdo by mi to opravil levněji a nakonec jsem našel - jednu firmu z Brna, velmi solidní jednání - zabývají se přímo opravou lcd displejů a monitorů. Nejen, že mi tam vyměnili právě tu vadnou součástku, takže jsem platil jen 500, ale také mi nabídli výměnu displeje za třetinovou cenu, než v původním servisu.
Rada na závěr - pokud máte problém s displejem, nenechte se odrbat servisními centry, zkuste najít přímo někoho, kdo se tomu věnuje - když mi napíšete mail, rád vám pošlu kontakt na tu firmičku, sídlo má v Brně.
DrZelenka (2491)|29.1.2011 11:59
[quote=romcza_cz;432105]Rada na závěr - pokud máte problém s displejem, nenechte se odrbat servisními centry, zkuste najít přímo někoho, kdo se tomu věnuje[/email][/quote]

Tohle je bohužel naprosto běžná praxe. Kašlou na opravy a jen vyměnujou celý kusy HW za originální s šílenou marží, protože to je pro ně jednodušší a výnosnější.

Někde tu je pár dní starý topic kde někomu nabízeli výměnu desky (socket 478) za starou, bazarovou - cena 1500kč, což je cena za téměř celý bazarový PC. Nová deska se dá sehnat za 1200.
Hynkio (1)|4.6.2014 02:16
[QUOTE=romcza_cz;423892]Ahojky, když zapnu notebook, všechno normálně nastartuje (resp. systém - je slyšet zvuk, apod.), ale hned po zapnutí notebooku monitor jen zlehka cvakne, problikne a pak už nesvítí... Když použiju funkci auto adjust brightness, tak monitor opět jen zlehka asi tak do půlky problikne a zase nesvítí. Předtím byla v pravém dolním růžku malinká asi půlcentimetrová černá skvrnka.
Ten notebook není můj, kámoška mi ho dala, abych se na něj kouknul. S hardwarovými problémy si ale moc neporadím. Vypadá to ale, že už jí ten noťas párkrát spadl na zem, protože jsou na něm vidět porůznu šrámy.

Je to Dell Latitude D620, tady je odkaz na servisní manuál

http://support.dell.com/support/edocs/systems/latd620/en/SM/index.htm

Nevím teda, jestli se tam jen neuvolnil nějaký kablík, nebo jestli je v háji celý monitor, popř. je zakopaný pes jinde? Co vy na to? Kolik by kdyžtak stála oprava monitoru, koho by jste doporučili (jsem z Brna). Díky za radu[/QUOTE]

Zřejmě vadný LCD panel - poškozená zářivka, dá se vyměnit, pár servisů to dělá, např. http://www.kuku.cz/KUKU-notebook-servis-Praha-levne-opravy-notebooku.html Občas může být chyba i ve VN měniči - invertoru.
enfat (1)|10.2.2017 16:19
[QUOTE=romcza_cz;432105]Tákže notebook už mám opravený - jen bych se chtěl podělit o pár postřehů - když jsem notebook zaslal do normálního klasického servisu, řekli mi samozřejmě, že je vadná podsvitová trubice (CCFL lampa), ale že "neumí" neshnat náhradní díl za tři stovky, takže mi musí vyměnit celý displej - tak tohle je teda odrbávárna, opravu mi vypočetli na 4800 bez dph (když jsem jim psal, že si ten díl seženu a pošlu jim ho, jenom se vykrucovali).
Opravit jsem si to tedy nenechal a sháněl jsem na netu někoho, kdo by mi to opravil levněji a nakonec jsem našel - jednu firmu z Brna, velmi solidní jednání - zabývají se přímo opravou lcd displejů a monitorů. Nejen, že mi tam vyměnili právě tu vadnou součástku, takže jsem platil jen 500, ale také mi nabídli výměnu displeje za třetinovou cenu, než v původním servisu.
Rada na závěr - pokud máte problém s displejem, nenechte se odrbat servisními centry, zkuste najít přímo někoho, kdo se tomu věnuje - když mi napíšete mail, rád vám pošlu kontakt na tu firmičku, sídlo má v Brně.[/QUOTE]

Prosím o kontakt na tu firmičku
Ventero (1280)|10.2.2017 18:20
Za 4800,- bez DPH koupíš 3 takové fukční NTB celé ... Víc než 500,- do toho nemělo smysl vrážet ...