reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

kondenzatory

xmx (3)|29.4.2007 22:49
Na maticnej doske p4xfcu mam vytecene a nafukle kondenzatory. Novu neviem nikde zohnat tak chcem vediet ktorou doskou by sa najlepsie vymenila tato? Mam tam ati radeon 9800 128mb, 512 mb ram, 40 gb hardisk , procesor je intel pentium 4 1.8 ghz.
ICEBOSS (3435)|29.4.2007 23:28
co si nechat za tri kila ty kondenzatory vymenit? s478 desku budes shanet blbe.
xmx (3)|30.4.2007 08:02
[QUOTE=ICEBOSS]co si nechat za tri kila ty kondenzatory vymenit? s478 desku budes shanet blbe.[/QUOTE]
Tu na slovensku mi to v nijakej firme opravit nechcu. Na to mi povedali: Viete, to je prenas riziko, lebo je velka pravdepodopnost ze oprava iba poskodi procesor. Jedine co vam ostava kupit novu maticnu dosku. Toto mi povedali asi v 6 firmach.
mech13 (5526)|30.4.2007 09:34
Novy kondiky ne! a jestli tak i novy zdroj. Mas urcite EC, ze? Bracha presne na te same desce mel kondiky meneny trikrat a pokazdy hned vytekly znova. Podiv se po inzeratech nebo si podej inzerat a sezen si kvalitnejsi desku (a ten zdroj by to taky chtelo...) divej se po Gigabyte, Asus, MSI... pokud mozno s intel chipsetem
Styryx (351)|30.4.2007 09:51
Našel jsem jenom tyhle 2, fakt už jich moc neni, CZC snad už je ani nenabízí:

http://www.lan-shop.cz/zakladni-desky/microstar/25506
http://www.lan-shop.cz/zakladni-desky/asus/22607
(mám dojem že posílají i na Slovensko)

- ty chipsety teda ale asi nic moc, nevím (i když VIA mám teď na desce Epox a v pohodě; u chipsetu asi nejde až tolik o výkon, ten je většinou relativně srovnatelnej, ale hlavně o stabilitu a někdy taky o kompatibilitu)

Anebo něco použitýho v bazarech a inzerci, jak už zmínil mech13.

(já osobně bych ještě taky zvažoval upgrade na novější socket a výkonnější sestavu)


// EDIT
Jo teď jsem si všimnul že ta Asus má PCI-E a ne AGP takže asi by pasovala jenom ta první, pokud je grafika do AGP.
xmx (3)|30.4.2007 13:50
Ked som tam mal predtym jetway p4xfcu tak sa mi to zmesti do bedne?
A tiez mozu nastat nejake problemy ked ju kupim a nahodim?
Styryx (351)|30.4.2007 16:52
[QUOTE=xmx]Ked som tam mal predtym jetway p4xfcu tak sa mi to zmesti do bedne?
A tiez mozu nastat nejake problemy ked ju kupim a nahodim?[/QUOTE]

Ta MSI? Vejde se tam určitě, protože jsou obě MicroATX (tj. menší než ATX, která je ta Jetway - takže taky záleží, kolik potřebujete PCI slotů, ta MSI jich má málo).

Záleží taky co máte za paměti, u tý Jetway p4xfcu píšou
# Supports up to 1 GB SDRAM (PC100/133)
# Supports up to 2 GB DDR RAM (DDR200/266)
ale ta MSI má 2x DDR 333/400 (max. 2GB) takže nevim teď takhle z hlavy, jestli tam můžou být paměti o nižší frekvenci (ale tipoval bych, že ano).
ICEBOSS (3435)|3.5.2007 10:36
[quote=xmx]Tu na slovensku mi to v nijakej firme opravit nechcu. Na to mi povedali: Viete, to je prenas riziko, lebo je velka pravdepodopnost ze oprava iba poskodi procesor. Jedine co vam ostava kupit novu maticnu dosku. Toto mi povedali asi v 6 firmach.[/quote]
co je to za lamy? imho se jim jenom nechce to prepajet, protoze koupit novou desku je mnohem jednodussi. a proc by se mel odpalit procesor? snad ho pred tou opravou vyndaji, ne? vzdyt prepajet kondiky zvladnu i ja, uplne elektrotechnicka lama.

[quote=mech13]Novy kondiky ne! a jestli tak i novy zdroj. Mas urcite EC, ze? Bracha presne na te same desce mel kondiky meneny trikrat a pokazdy hned vytekly znova. Podiv se po inzeratech nebo si podej inzerat a sezen si kvalitnejsi desku (a ten zdroj by to taky chtelo...) divej se po Gigabyte, Asus, MSI... pokud mozno s intel chipsetem[/quote]
nejspis pouzil nevhodne typy kondiku - vetsina - a presne takhle se to pak chova. Treba Jamicony nebo Hitana se tam vubec nehodi. -HoNY- tady na foru nekde psal, ktere typy jsou vhodne.
boboco (1987)|3.5.2007 15:32
Já na ty desky naplácal buď staré kondíky odpájené z jinak nefunkčních desek, nebo jsem v místě bydliště koupil to jediné o se sehnat dá - nějaké potvory za 10kč/kus -jinými slovy jedno řešení horší jak druhé, ale čas a finance jsou většinou (bohužel) rozhodující. Když se opravuje nějaká deska pro tuleně, kde celá sestava má hodnotu do 2000,- pak investovat do opravy desky stokoruny je hodně (navíc je to téměř vždy spjato s výměnou nevhodného zdroje). Musím ale říct, že všechny desky co jsem opravoval žijí - alespoň si nikdy nikdo nestěžoval. Ono asi pak hodně záleží i na zdroji...
[quote=ICEBOSS]co je to za lamy? imho se jim jenom nechce to prepajet, protoze koupit novou desku je mnohem jednodussi. a proc by se mel odpalit procesor? snad ho pred tou opravou vyndaji, ne? vzdyt prepajet kondiky zvladnu i ja, uplne elektrotechnicka lama.[/quote]
Nediv se, že mu doporučí tohle. Dnes v 90% počítačových firem sedí paka, co nevědí, co je pájka. Pro ně je 100x jednodušší říct, že to nejde a že objednaj novou desku, než na sebe brát nějaké riziko, kdyby ta oprava náhodou nevyšla... Je to běžná praxe, naštěstí se stále dá narazit na lidi, kteří počítačům rozumí a v podobných situacích dokáží člověku pomoct doslova za pár korun.
SCUTERJ (85)|24.6.2007 09:22
[QUOTE=xmx;33897]Tu na slovensku mi to v nijakej firme opravit nechcu. Na to mi povedali: Viete, to je prenas riziko, lebo je velka pravdepodopnost ze oprava iba poskodi procesor. Jedine co vam ostava kupit novu maticnu dosku. Toto mi povedali asi v 6 firmach.[/QUOTE]


No jistě,protože je to pro ně moc práce a málo peněz. Jednoduší je ti vnutit novou desku za x tisíc než se pájet s kondíkama. Každopádně to není žádný problém přepájet, stačí ti jen micropájka a hlavně nové kondíky příšlušných hodnot. Cena se pohybuje okolo 10Kč za kus,záleží na těch parametrech,takhle jsem si opravil MB A-Open kterou mi dal známý ,že ji jinak vyhodí. Po opravě deska běhá jako čert s 800MHz Intelem.
-HoNY- (557)|27.6.2007 21:57
Jsou to lamky a nemají skill :)
Kompletní výměna kondíku na desce mi trvá cca 1,5h při počtu cirka 40Ks na desku.Vcore kondíky 3300uF/6,3V stojí kolem 15Kč zbytek mezi 6-8Kč. Nechávám si vozit Samxony po stovkách kusů z Honkongu. ;-)

Průměrná cena opravy je 200-250Kč, fakt záleží kolik tam toho měním, pokud dělám PIII a pod. dávám na ně po 5Kč použitý (změřený a v pořádku) starý MBZ Rubycony, WG Sanya, KZG Chemikony a s opravou se nijak nes*ru :) - Žádný umytí lihem, oprava se pak vejde do 150Kč.