reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Jaký zvolit profi VGA kabel ?

Subtech (64)|17.7.2006 22:45
mel bych tu dotaz ohledne "klasickeho" VGA kabelu (pro CRT monitor/PC) tak jak ho zname asi vsichni. s kabelem je to tak, ze i on hraje svoji ne nezanedbatelnou roli v kvalite celeho procesu, zde prenosu a nasledneho zobrazeni. stejne je to napriklad i u audia (pokud mam high-endovy zesilovac a stejne kvalitni monitory tak prave spatne voleny kabel muze podstatne tuto kvalitu degradovat).
tedy dokonaly obraz.. to oceni predevsim ti, kteri pracuji v DTP/CAD. jsem jednim z nich a proto se chci na tomto miste zeptat zda-li je v ceskych teritoriich dostupny opravdu kvalitni profesionalni VGA kabel, respektive firma ktera takove kabely nabizi??
vim, ze na trhu je kabelu dostatek (noname..). a to je ono - neni kabel jako kabel..
pokud se zde bavime o kvalitnim kabelu, ktery mam na mysli tak kabel bez pozlacenych vystupu a kvalitniho stineni do ni urcite nepatri..
hledal jsem a narazil jsem na firmu BELKIN (http://www.belkin.com), ktera dle meho nazoru nabizi zrejme to o cem je tu rec..
nicmene, rad bych se dozvedel jake jsou dalsi alternativy a jsou-li na trhu jeste kvalitnejsi kabely (ekvivalent drazsi nevim jestli plati vzdy..), jednoduse takove ktere pouzivaji profesionalove??
jde mi o konkretni jmena vyrobcu/distributoru.

dekuji za odpovedi
SUB
Smeli (2302)|17.7.2006 23:17
Pavel Kovač (374)|20.7.2006 12:09
Profi kabely, to je těžká otázka. Nejdůležitější je, jak píšete, aby byl kabel dvojitě stíněn a hlavně s pořádnými konektory (nejlépe pozlacené). Bohužel eozdělit tyto kabely na hodně kvalitní a extra kvalitní je už dost velký problém. Pokoušel jsem se najít nějaké testy, ale prakticky bez úspěchu. Stále se pokouším najít nějaké reference ke konkrétním kabelů, ale moc toho neslibuji.
Každopádně co jsem se doslechl, tak krozdíl v těchto high-endových kabelech nebývá až tak velký.
Subtech (64)|20.7.2006 19:30
chapu, ze zdroje informaci odkazujici na vyrobce takovychto kavlitnich kabelu je limitovany stejne asi jako vyrobci sami..
nicmene, byl bych moc rad abyste mi pote, co zjistite maximum informaci k tomuto tematu udelal jakysi prehled tech kvalitnich a extrakvalitnich kabelu (konkretne se zde bavime o VGA, ale prepokladam, ze takovy vyrobce bude nabizet i dalsi varianty).

mockrat diky
SUB

p.s.: doufam, ze neco objevite :)
eraser (0)|20.7.2006 20:12
Pre profy by som bral monitor cinch.