reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

AMD L310 - virtualizace?

bodja (26)|23.12.2010 08:30
Zdravím,vlastním notebook acer 5538g osazený procesorem amd athlon x2 l310(1,2ghz).Rád bych věděl,zdali tento procesor podporuje virtualizaci.
Mám W7 ultimate,potřebuji ale zároveň Xp.Proto sem se rozhodl pro W7,který podporuje Xp mód.
Bohužel po nainstalování a spouštění Xp modu mi vyběhne hláška,že není zapnutá podpora virtualizace v biosu.V tomto notebooku je bios příliš chudý,něco o virtualizaci tam bohužel vůbec není.Vím,mohu nainstalovat jiný virtualizační prgm.,do něj pak instalovat W Xp,ale já si koupil W7 právě kvůli Xp modu.(snad sem nevyhodil tolik peněz pro nic).
Má otázka zní 1.podporuje tento procesor virtualizaci ano či ne?(na internetu jsem nic nezjistil).
2.pokud jí podporuje,jak a kde jí zapnout?
3.pokud jí nepodporuje,lze sehnat jiný procesor,který toto podporuje?(označení/typ)
4.pokud by toto podporoval jiný procesor,kde to potom zapnu?(pochybuji,že po výměně procesoru by mi bios najednou nabídl "virtualization ON/OFF).

Předem děkuji za jakýkoliv nápad.
Výst?ižek.PNG Výst?ižek1.PNG
johny__g (6387)|23.12.2010 08:41
[quote=bodja;424489]..
Má otázka zní 1.podporuje tento procesor virtualizaci ano či ne?(na internetu jsem nic nezjistil).
..[/quote]

Když se podíváš sem nebo sem, tak to vypadá že virtualizaci podporuje.

Co ti vypíše tento tool? EDIT: nebo tenhle.
bodja (26)|23.12.2010 08:51
Tak mi to vypíše že podporuje.(ty tvé odkazy jsem navštívil už před zakládáním tématu,ale na druhou stranu jsem taky narazil na nějaké forum v eng.,kde pisatel zjišťoval tu samou věc,ovšem bez dalších reakcí).
Takže je šance to s tímto procesorem rozchodit,ale kde to zapnout??V tom biosu nic takového není,navíc zrovna u procesoru je vše zašedlé(nelze nic měnit).
Lze to zapnout i nějakou soft.utilitou?

Ted se na cca hodinu vzdálím....
Jinak děkuji....
kevin00 (10238)|23.12.2010 09:14
Zkusil bych aktualizovat BIOS. Pokud se po aktualizaci neobjeví možnost zapnutí virtualizace v BIOSu, těžko s tím něco uděláš.
potrus (18)|23.12.2010 09:48
Jestli procesor podporuje virtualizaci nebo ne ti ukáže třeba CPU-Z hned v první záložce CPU a pole Instrukce. Nebo můžeš použít tohle.
bodja (26)|23.12.2010 10:16
[quote=kevin00;424498]Zkusil bych aktualizovat BIOS. Pokud se po aktualizaci neobjeví možnost zapnutí virtualizace v BIOSu, těžko s tím něco uděláš.[/quote]

Děkuji za tvůj příspěvek,vypadá že aktualizace biosu "asi" pomohla.Sice v tom biosu stále nic o virtualizaci není,avšak při spuštění Xp modu mi místo hlášky o povolení virtualizace naběhla instalace samotných Xpček do virtuálního prostředí,tak snad 3x sláva to Kevin00 :).Ale jak já říkám,neříkej hop,dokud nepřeskočíš.
Počkám na dokončení instalace a 1.spuštění a pak sem znovu písnu,zdali je všechno v pořádku.
bodja (26)|23.12.2010 21:02
Tak vše funguje tak jak sem si představoval,všem děkuji za rady.....:thumb:)