reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Tvorba Recovery disku

Dash (60)|24.12.2010 21:48
Ahoj, nevíte jak se ve Win Vista dá vytvořit recovery disc? Nebo stačí jen udělat zálohu systémových souborů pomocí nástroje pro zálohování systému? Nebo použít nástroj od HP .... jestli se dá někde stáhnout ..

Měl jsem teď dva dny práce s obnovou málem ztracených dat na sestřiném HP Pavilion dv6000 a chci si pro příště trochu ušetřit práci. Recovery partišnu jsem odstranil. Byla tvořena HP někdy v roce 2008 a bez jakýáchkoliv updatů, bez SP. Po obnovení systému tímto způsobem jsem ztrávil ještě půl odpoledne updatováním a navíc .... chtěl jsem se zbavit těch x desítek předinstalovaných zbytečností od HP.

Děkuji všem ...
kevin00 (10238)|24.12.2010 21:51
Zálohu pevného disku provedeš pomocí Acronis True Image Home.
Richmond (8084)|25.12.2010 08:00
Ještě doplním, že současná verze Acronisu již umí zazálohovat i recovery oddíl (předchozí verze jej úspěšně likvidovali) ;)
Dash (60)|25.12.2010 10:57
[quote=kevin00;424893]Zálohu pevného disku provedeš pomocí Acronis True Image Home.[/quote]

Ano Trueimage znám, ale tím vytvořím bitovou kopii disku ne? Mě by stačilo něco jako Recovery DVD, jako dávají výrobci notebooku. Něco co se mi vleze na DVD a co budu moci použít v případě, že se nedejbůh pokákne něco v systémových souborech (na což teda stačí instalátor win), nebo když je potřeba reinstalovat ... je hezky reinstalováno i s doinstalovanými aktualizacemi a ovladači atd. Trueimage mi asi udělá jen kompletní zálohu ne?

Soplněno: aha už na to koukám .... zálohy systému atd... jojo díky :) ... jsems e díval, HP na svých stránkách dokonce dává ke stažení svůj HP Recovery Manager.