reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

problém s grafikou

Zeph (12)|28.12.2010 09:48
zdravím mám takový problém v nepravidelných intervalech mi zčerna monitor asi na 3 sec (pouze ve hrach) pak se rozjede na plno chladič a hra jede dal druhý problém je že mi ve hre obcas vyskakují textury sestava Amd Phenom II x4 640, 4GB DDR3 ram, asus M488T-V EVO, a grafika je trochu starsi ati radeon x1900
NHKG (1136)|28.12.2010 09:52
Zdravím,
zjisti si jaké má teploty grafická karta v zátěži. Napiš i jaké hry blbnou, nebo to dělají všechny?
Doporučuju ji taky důkladně zkontrolovat a vyčistit. Pokud jsi zdatný i vyměnit pastu na chladiči. Další možností je zkusit jiné ovladače, akorát se ujisti, že nové podporují i tvoji kartu.
Zeph (12)|28.12.2010 10:02
[quote=NHKG;425498]Zdravím,
zjisti si jaké má teploty grafická karta v zátěži. Napiš i jaké hry blbnou, nebo to dělají všechny?
Doporučuju ji taky důkladně zkontrolovat a vyčistit. Pokud jsi zdatný i vyměnit pastu na chladiči. Další možností je zkusit jiné ovladače, akorát se ujisti, že nové podporují i tvoji kartu.[/quote]

mel by si nejaky programek na zjisteni tech teplot?:)
NHKG (1136)|28.12.2010 10:11
Zkus GPU-Z, sice s jeho měřením nemám zkušenosti, ale měl by to umět.

http://www.techpowerup.com/gpuz/
athens (724)|28.12.2010 10:14
nebo HWMonitor který měří max a min teploty
Zeph (12)|4.1.2011 11:01
byl jsem ted trochu mimo takze pokracuju...teplota se pohybuje kolem 56% coz si myslim ze je v poho...al vzdy kdyz se mi freezne obraz se ve win napise ovladac zobrazeni neodpovida byl obnoven enbo enco takoveho
NHKG (1136)|4.1.2011 11:15
Teplota se měří ve stupních celsia (farenhaita), v procentech se udávají třeba otáčky ventilátoru! Napiš tady maximální teplotu grafické karty jak ve windows tak v zátěži! Čistil jsi kartu? Jiné ovladače jsi zkoušel?
Nejsme jasnovidci, pokud tu nic nenapíšeš, těžko ti můžeme dobře poradit!
johny__g (6387)|4.1.2011 11:31
[quote=Zeph;426879].. vzdy kdyz se mi freezne obraz se ve win napise ovladac zobrazeni neodpovida byl obnoven enbo enco takoveho[/quote]

Řekl bych že to bude mít na svědomí funkce GPU recover. Příčin může být hodně, od přehřívání přes špatný zdroj po vadnou kartu. Nemáš kartu náhodu přetaktovanou?
Zeph (12)|4.1.2011 12:49
[quote=johny__g;426882]Řekl bych že to bude mít na svědomí funkce GPU recover. Příčin může být hodně, od přehřívání přes špatný zdroj po vadnou kartu. Nemáš kartu náhodu přetaktovanou?[/quote]

kartu taktovanou nemam, jiank zdroj sem otviral dival se po konidkach a zadny nejevil znamky anfouknuti....GPU recover? je k tomu nejake reseni?
Zeph (12)|4.1.2011 12:54
[quote=NHKG;426880]Teplota se měří ve stupních celsia (farenhaita), v procentech se udávají třeba otáčky ventilátoru! Napiš tady maximální teplotu grafické karty jak ve windows tak v zátěži! Čistil jsi kartu? Jiné ovladače jsi zkoušel?
Nejsme jasnovidci, pokud tu nic nenapíšeš, těžko ti můžeme dobře poradit![/quote]

takze ta teplota podle HWmonitor Value 48° C Min 47°C Max 51°C pri spustenem World fo warcraft grafiku jsme mel rozdelanou procistil jsem ji i kdyz tam moc rpachu nebylo... ovladace jsme zkousel asi dvoej nebo troje
DrZelenka (2491)|4.1.2011 13:56
[quote=Zeph;426904]takze ta teplota podle HWmonitor Value 48° C Min 47°C Max 51°C pri spustenem World fo warcraft grafiku jsme mel rozdelanou procistil jsem ji i kdyz tam moc rpachu nebylo... ovladace jsme zkousel asi dvoej nebo troje[/quote]

48-51C? Predpokladam, ze to je teplota vklidu (na teplotu v zatezi me to prijde az moc nizky). Stahni si furmark - zatizi GK a zaroven ti i ukaze teplotu (nech to bezet tak 20 minut).