reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Změna měřítka GPU (převzorkování)

JirkaJJJ (2)|28.12.2010 22:56
Čau lidi.
Mám problémek. Chci hrát staré hry, které nepodporují širokoúhlý monitor (resp. širokoúhlé zobrazení) v jejich rozlišení, aniž by se mi zkreslil obraz (aby např 1280x1024 bylo opravdu 1280x1024). Mám monitor LG L204WT (20", 1680x1050), který tuhle funkci sám o sobě neumí (tlačítkem přímo na monitoru). Takže musím přes ovladače. Bohužel i když mám monitor připojený přes DVI a vím, kde to zapnout, volbu nemůžu zaškrtnout, protože je šedivá (viz obrázek - zakroužkovanou volbu potřebuju aktivovat) a to i když zaškrtnu políčko "Povolit změny měřítka GPU". Grafiku mám Radeon HD5870 na posledních driverech (prosinec 2010) a aktuálních W7, ale nešlo mi to ani u nVidie GF260GTX, kterou jsem měl před tím (resp. jednou se mi to ve Vistách záhadně povedlo, ale po formátu disku už zas bez úspěchu).
Nemáte někdo tušení, jak na to (úprava registerů?)? Na ty roztáhlý ksichty se fakt nedá koukat:)

Dík
zachovat pom?r stran.jpg
NHKG (1136)|28.12.2010 23:04
***SMAZÁNO***

EDIT: Asi bych měl pořádně číst co píšeš abych tu pak nepsal blbosti... :mistake
Omlouvám se za předchozí post, byly to nesmyslné rady.

Mám mnohem starší ovladače, zkus ale toto. Nastav ve windows rozlišení menší než nativní pro monitor, nejlépe to, co chce hra. Pak zkus najet na toho menu viz tvůj obrázek a mělo by to jít už měnit po zaškrtnutí. Za nic neručím, ale toto poradil google.

http://support.amd.com/us/kbarticles/Pages/UnableToSetGPUScaling.aspx
JirkaJJJ (2)|29.12.2010 12:07
Díky moc za radu, pomohlo to, opravdu po změně rozlišení pracovní plochy na 1280x1024 se po zaškrtnutí "Povolit změny měřítka GPU" zakroužkovaná možnost vysvítí a když jí zaškrtnu, udělá mi to po stranách černý pruhy, ale formát obrazovky odpovídá rozlišení, takže cajk. Jakmile vrátím rozlišení plochy na nativní (1680x1050), volba se vrátí do normálu (jako na obrázku, ale se zaškrtnutým "Povolit změny měřítka GPU"), což mě vyděsilo, ale jakmile ve hře nastavím 1280x1024, obraz se zhrkne a není zdeformovanej. Takže POMOHLO!!!!

Děkuju Děkuju Děkuju Děkuju Děkuju Děkuju Děkuju Děkuju Děkuju Děkuju Děkuju Děkuju Děkuju Děkuju Děkuju Děkuju Děkuju Děkuju Děkuju Děkuju Děkuju Děkuju Děkuju Děkuju Děkuju Děkuju Děkuju

Ani nevíš, jak dlouho jsem si s tím nevěděl rady (Když to budu počítat i s předchozí grafikou, tak cca 2 roky)
Maxtor (321)|29.12.2010 17:04
No ja bych to hlavne v tomhle pripade nezpinal jako "zachovat pomer stran", ale nechal bych to na stredove synchronizaci asi.. protoze zachovat pomer stran znamena zaplnit cely obraz pri stejnem pomeru stran.. prepocita se ti to z 1024 na 1050 na vysku.. samozrejme strany se v pomeru zmeni taky.. teda podle me.. jestli kecam optravte me nekdo.. stredova synchronizace by v tomhle pripade mela znamenat, ze pri 1280x1024 budes mit orizly obraz i z vrchu.. ale teda samozrejme jen o tech 13 + 13pix, coz samozrejme vubec nevadi, obraz by mel byt ale daleko lepsi.. proste srovna to pixely na plochu tak, jak opravdu jsou.. ne ze to bude emulovat nejaky ctverec ktery ma na vysku 1050..