reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Existuje takovy NAS ci jine zarizeni?

Petr-II (10)|29.12.2010 14:03
Mam satelitni prijimac, ktery umi nahravat na externi HDD pripojeny pres USB. Chtel bych tento disk sdilet pres LAN. Existuje nejaky NAS, ktery mi umozni pripojit satelitni prijimac pres USB k NASu a nahravat na HDD uvnitr NASu a tento NAS byl soucasne pripojen-nasdilen pres LAN? Dekuji.
zsdx (2098)|30.12.2010 11:16
[quote=Petr-II;425866]Mam satelitni prijimac, ktery umi nahravat na externi HDD pripojeny pres USB. Chtel bych tento disk sdilet pres LAN. Existuje nejaky NAS, ktery mi umozni pripojit satelitni prijimac pres USB k NASu a nahravat na HDD uvnitr NASu a tento NAS byl soucasne pripojen-nasdilen pres LAN? Dekuji.[/quote]

Spise neexistuje, ale muzes to sledovat tady, kde Doctor shani neco podobneho.
Petr-II (10)|30.12.2010 11:50
[quote=zsdx;426005]Spise neexistuje, ale muzes to sledovat tady, kde Doctor shani neco podobneho.[/quote]

Jsem tu novy, tak se mozna drze zeptam: Nemels to napsat jemu do prispevku?
opicak666 (65)|30.12.2010 12:03
samozřejmě že existuje...v podstatě kterýkoliv NAS to umí..já mám toto:http://www.alza.cz/pc-sestavy/xtreamer/18842956-v2788.htm
speedsnail (4876)|30.12.2010 12:29
A když do toho USB připojíš NE disk, ale DVD rekordér (který se netváří jako disk, ale naopak očekává na druhé straně disk), tak můžeš z DVD rekordéru nahrávat do NASu?

Mam nas doma, USB má, ale nemam rekorder na vyzkouseni, ja mam pocit ze tohle fungovat nemuze, ale budu rad kdyz zjistim ze to jde :)
matyyy (2527)|30.12.2010 12:37
[quote=speedsnail;426024]A když do toho USB připojíš NE disk, ale DVD rekordér (který se netváří jako disk, ale naopak očekává na druhé straně disk), tak můžeš z DVD rekordéru nahrávat do NASu?

Mam nas doma, USB má, ale nemam rekorder na vyzkouseni, ja mam pocit ze tohle fungovat nemuze, ale budu rad kdyz zjistim ze to jde :)[/quote]
co když nas připojíš k pc a očekáváš, že bude fungovat jako usb disk
speedsnail (4876)|30.12.2010 12:43
Ted to nevyzkousim (akorat balim a mizim na silvestra :angel) ale po novem roce to zkusim. Ja si myslim ze to tak ale fungovat nebude.. uvidime.
Petr-II (10)|30.12.2010 15:15
Panove jsem rad za Vase reakce ale ... to opicak666 opravdu to tak bude fungovat? tzn. pro satelit se bude NAS tvarit jako externi USB disk a v LAN siti uvidim NAS jako disk? Ja si vybral tohle http://cz.airlive.com/product/product_3.jsp?pdid=PD1280143767821 a z ceske podpory Airlive me odpovedeli, ze to takhle nebude fungovat. Mas to tak doma skutecne zapojene, tak jak jsem popsal? Dik za odpoved.

to speedsnail Byl bych velmi vdecen, pokud bys to vyzkousel a napsal jake zarizeni mas. Diky!
|Mio| (1333)|30.12.2010 20:22
Samozrejme ze nebude.
Petr-II (10)|30.12.2010 22:33
[quote=|Mio|;426118]Samozrejme ze nebude.[/quote]

A duvod proc ne?
zsdx (2098)|31.12.2010 10:06
[quote=|Mio|]Samozrejme ze nebude. [/quote]

Diky za podporu :thumb
Nevim, co nechapou na tom, ze to nepojede...
Petr-II (10)|31.12.2010 10:12
[quote=zsdx;426005]Spise neexistuje, ale muzes to sledovat tady, kde Doctor shani neco podobneho.

Diky za podporu
Nevim, co nechapou na tom, ze to nepojede...

[/quote]

Ty si na tomto foru honis body ci co? Ja zas nechapu, kdo a cim ti tu vyjadril podporu? Asi jsem natvrdlej nebo neumim cist "mezi tvymi radky". Napred napises, ze spise ne ale at sleduji jine vlakno a pak se bijes v prsa, jakej ses borec, ze my nechapem co ty chapes. Tak nas neznale pouc.
zsdx (2098)|31.12.2010 10:23
[quote=Petr-II;426175]Ty si na tomto foru honis body ci co?[/quote]

Za chvili ti prijde SZ, kde ti vse objasnim.

//bude-li zajem, mohu odpoved poslat i sem
Petr-II (10)|1.1.2011 10:53
[quote=zsdx;426179]Za chvili ti prijde SZ, kde ti vse objasnim.

//bude-li zajem, mohu odpoved poslat i sem[/quote]

Ja nemam tajnosti, klidne to dej verejne.
matyyy (2527)|1.1.2011 20:02
no vcelku zásadní problém co mě předtím nenapadlo je že většina NAS boxů má USB A takže nějaká komunikace s pc po něm je vyloučena (za předpokladu dodržování standardů)

ale číňan vyrábí i kabice s USB B který to umožňuje namátkou první odkaz v googlu po hledání "usb b" rj45 hdd
http://tekgems.com/Products/et-57679-cse-hv335t.htm
ještě by to chtělo nějak ověřit že to umí současně usb i rj45 k disku, protože třeba tohle má usb b a jde přes usbčko přistupovat na disk ale ne současně s lankou
vejrisko (1)|1.1.2011 20:58
Mám nas evolve (no primárně je to mediaplayer, ale má i rj45 a je použitelný jako nas) který je možné připojit k počítači (nebo čemukoliv co to umí, třeba satelit) přes usb. Ale v okamžiku kdy se připojí tak se vypnou všechny ostatní funkce, a chová se jenom jako usb disk. Dle mého názoru není technicky možné aby k jednomu disku přistupovali zároveň dva operační systémy na úrovní bloků (systém v satelitu a systém v nasu), takže předpokládám že u ostatních zařízení jiných výrobců to bude stejné.
Petr-II (10)|1.1.2011 21:18
On totiz i ten Airlive co jsem si vybral a zde uvedl, ma ve specifikaci USB 2xhost a 1xclient. Proto me zajimalo, zda to USB i LAN jede spolu. Ceske zastoupeni psalo, ze ne. Pro jistotu jsem napsal primo vyrobci a cekam na odpoved.
JUCE (6)|3.1.2011 13:11
Aj mňa by taky NAS potešil.
Petr-II: zatiaľ žiadna odpoveď od výrobcu?
Petr-II (10)|3.1.2011 13:56
Zatim nic, urcite sem dam odpoved.
czhunter (775)|3.1.2011 14:30
Taky si myslím, že to není možné.
Jednak mají všechny rekordéry USB Host a 99% NASů má takz USB Host (což spolu propojit nejde), ale i pokud by měl NAS USB Client, tak pravděpodobně nemůžou přistupovat na disk zároveň.

Nejjednodušší řešení imho je buď mít rekordér, co má přímo v sobě HDD (pak bude zároveň sloužit jako ten NAS) nebo najít rekordér, který umí nahraná data posílat přes LAN (to možná ani neexistuje).
JUCE (6)|4.1.2011 23:44
[quote=czhunter;426693]
nebo najít rekordér, který umí nahraná data posílat přes LAN (to možná ani neexistuje).[/quote]
Modely B môjho TV dokážu nahrávať po sieti do zdieľaného adresára. A snáď sa to podarí (a možno aj už niekomu podarilo) na C modeloch. To len pre zaujímavosť :)
Petr-II (10)|5.1.2011 10:58
Tak dosud zadna odpoved, asi risknu objednani pres net, vyzkousim a pripadne vratim. Zarazi me totiz, proc ma ten "muj" Airlive ve specifikace uveden USB Client i Host. Ano muze byt problem s pristupem pres obe rozhrani (USB i LAN) k souborum soucasne, to je me jasne ale od toho by tam mel byt "NAS software", ktery soubor docasne uzamkne pro jineho uzivatele, pokud s nim nekdo pracuje. To je normalni fce pro praci s nizkourovnovou praci se soubory, proto predpokladam, ze dobry "NAS software" by to take mohl umet.

Dokonce by me nevadilo, kdyby NAS ulozite pracovalo s dvema disky v zrcadleni (coz "moje" zarizeni nema) a kazdy disk by byl pro jeden vstup-vystup (USB/LAN).

to speedsnail: Nevyzkousel jsi to?
Petr-II (10)|21.1.2011 08:49
Tak po nekolika urgencich Airlive odpovedel, ze to nelze. Nasel nekdo reseni?