reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

SHW31 - Strogg_CZ: OXY

Strogg_CZ (191)|30.12.2010 10:10
Kolik času zabrala tvorba: 5h
Pointa wallpaperu: Který koncept je lepší ?

Zcela vlastní tvorba: Ne

Bylo při tvorbě použito něco nevlastního?
3D model: ne
Brush: ne
Obrázek, fotografie nebo textura: ano
Tutorial: ne

Další komentář: který námět je lepší, případně co zlepšit ?
oo.png oxy555.png
lemplik (182)|30.12.2010 10:41
mi se vic libi ten pravy (je svetlejsi), ale zetony leve. Neslo by odstranit ty ostre hrany ?
czhunter (775)|30.12.2010 11:09
Nenasvěcuj prosím scénu jedním spotlightem.
To bylo in v době, kdy Pixar dělal Luxo jr., to jest tak v osmdesátým druhým. Pokud to nemůžeš udělat jinak (neznáš, neumíš, nelze), nastav to světlo aspoň tak, aby nebyly vidět jeho (ostré) okraje.
matak77 (11)|30.12.2010 12:06
[quote=czhunter;426001]Nenasvěcuj prosím scénu jedním spotlightem.
To bylo in v době, kdy Pixar dělal Luxo jr., to jest tak v osmdesátým druhým. Pokud to nemůžeš udělat jinak (neznáš, neumíš, nelze), nastav to světlo aspoň tak, aby nebyly vidět jeho (ostré) okraje.[/quote]

To mě se naopak tenhle styl líbí, má nádech takovýho toho nočního karbanu )). Přidal bych téma alkoholu a cigaret/doutníku - k "hazardu" i oslavám dnes neodmyslitelně patří ;o)
czhunter (775)|30.12.2010 12:24
matak77> No jo, jenže k tomu, aby taková scéna vypadala dobře, už musíš nutně pracovat s pojmy jako "indirect lighting", "global illumination", "light decay" atd.

Dá se to udělat (dokonce i trikem, právě když to světlo budeš mít rovnoměrně a pak už si to postprodukčně ztmavíš), ale ve skutečnosti nikdy, opravdu nikdy, nepřechází plné osvětlení do úplné černé (snad kromě nějakého laboratorního laseru).
Strogg_CZ (191)|30.12.2010 13:08
Přidal jsem tam světlo navíc + se pokusil o ten nerovnoměrný přechod stínu. Jestli to vypadá lépe , tak to si netroufnu říct.
rrr.png
matak77 (11)|30.12.2010 13:16
czhunter => to je právě ono - nemusíš, ale je to tvůj názor a nikdo ti ho nebere. Je mi jasný že pokud bys chtěl mít scénu co nejblíž realitě, tak se těmhle na výpočet náročným fintám nevyhneš (sám je používám), ale co když tyhle 80' byl záměr? Podívej se třeba jak maloval Picasso (kubismus), nebo artdeco, to nemá s realitou nic společnýho. Já z toho úplně cejtim proužkovaný sako a bílou šálu )). Taky nevíme jestli je to renderovaný (a v čem), nebo fotokrám. Nevíme jestli ten poměrně ostrý stín byl záměr, nebo jestli Strogg_CZ neumí měkké/plynulé přechody světel. Třeba nám autor napoví ;o).
czhunter (775)|30.12.2010 13:54
matak77> Tak pokud je to "80's computer graphic style", tak tam chybí skleněná koule na šachovnici :D

Strogg> Já myslím, že to vypadá líp. Strašně moc by tomu pomohly detaily (ohnutý rožky karet, popelník nebo doutníček, skleničky s ledem a whisky atd.).
Zatím si upřímně myslím, že nemáš šanci vyhrát, ale pokud se na tom něco naučíš, tak to bude taky dobré.
lemplik (182)|30.12.2010 14:08
no ja teda nevim, ale mi se to prvni nasviceni nezdalo nejak spatne. V cem je to vlatne vytvoreno ?
matak77 (11)|30.12.2010 14:28
czhunter => ja si teda pamatuju takovou tu konvici (Utah teapot) :D Ale máš pravdu že chyběj detaily.
teapot.jpg
Strogg_CZ (191)|30.12.2010 14:59
[quote=lemplik;426038]no ja teda nevim, ale mi se to prvni nasviceni nezdalo nejak spatne. V cem je to vlatne vytvoreno ?[/quote]

je to v Blenderu, já se v tom tak nějak pozvolna učím, když je čas, tak něco zkouším vytvořit.
Když kouknu na ten první a ten nově nasvícenej obrázek, tak se nezbavím dojmu, že každý má něco do sebe a rozhodnout se, který je lepší a který horší je těžké.
Možná ještě zkusím doutníček s popelníkem přihodit.
Prott (240)|30.12.2010 16:07
Ten první je lepší. :)
Strogg_CZ (191)|30.12.2010 17:01
Tak jsem to ještě trochu poupravil. Myslím, že kvalitativně se to už moc dopředu neposouvá.
tt.png