Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 31

Téma: Notebook v ceně 10 000 - 12 500 Kč

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Jul 2009

Primární požadavky: výdrž baterie - v rámci ceny co nejslušnější parametry a ať se mi nerozpadne po dvou letech

Preferovaní výrobci: Asus HP Lenovo

Další komentář: Tak nějak trochu uvažuji o nákupu notebooku možná netbooku - ještě nejsem zcela rozhodnutý. Na nákup notebooku jsem ochoten dát max. 13000 za netbook asi spíš tak do 9tis možná pokud by to za to stálo i o něco víc. Velikost notebooku max. 15,6. Z notebooku mne zaujalo tohle:
    http://www.alfacomp.cz/php/product.p...00812K30001118
    Netbooky jsem ještě moc nehledal ale mám doporučení na asus eee konkrétní verzi ještě nevím. Ale nebráním se ničemu. Notebook by byl více doma jako druhý PC ale sem tam by se přenášel tak aby to bylo jakž takž na přenášení a aby baterka něco vydržela. Byl by převážno pro surfování na netu, sem tam zkouknutí filmu na dovolené např. na stažení fotek a hry jen v minimální míře nějaké webové nebo takové ty obyčejné co se v trafice prodávají za 50 Kč (od Špidly apod.) co hraje sedmiletý syn popř. na zkrácení dlouhé chvíle. Na náročnější hry je doma hlavní PC. Jako preferované značky jsem dal Asus (znám servisního technika v Asusu tak by s příp. opravou nebyl problém) a HP a Lenovo o kterých jsem tak četl že v rámci lowendu jsou jakž takž slušné. Ale ani tady na tom striktně netrvám. Jo a chci to včetně OS W7
    Naposledy upraveno uživatelem marpie: 30-12-2010 v 10:39
    Odpovídat lze po přihlášení

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Jul 2009

Jak koukám tak zatím nikdo neodpověděl. Uvažoval jsem i o Asusu K42 ale to mne odradil servisní technik přímo z Asusu že ta řada K moc vyvedená není a zvlášť K42 mají na reklamacích velmi často. Měl by teda někdo ještě nějaký nápad?

Starousedlík SHW
    Registrace
    Jul 2006

asus má ještě řadu P která vypadá co do provedení o dost líp než K

celeron se nemá rád s výdrží na baterku

z 15,6 ntb mi přijde dost dobrý probook
    http://www.mironet.cz/hp-probook-452...asna+dp115962/

u netbooků by asi stálo za to počkat na AMD fusion procesory

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Jul 2009

Ten probook nevypadá špatně. Koukl jsem na Alfu a zajímalo by mne jestli je mezi těmito dvěma nějaký rozdíl když mají jiný prodejní kód a ten co je v akci je stejně o 10 kaček dražší. http://www.alfacomp.cz/php/basket.ph...=_10WC0112IX01

Starousedlík SHW Avatar uživatele Jandaskunk
    Registrace
    Mar 2009

Popravdě žádný rozdíl mezi nimi nevidím, kromě data uvedení do prodeje, pokud tedy nemají špatně popisky.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Jul 2009

To datum jsem také jako jediný rozdíl objevil. A stojí teda ten probook za zvážení? Ještě jsem koukal že zhruba o 2 tisíce dráž je verze s i3 a 3Gb pamětí, stojí za to připlatit?Je to tak horní limit toho co jsem ochotný dát. http://www.alfacomp.cz/php/product.p...k&SearchType=1

A ten Asus řady P (ani P42 ani P52)včetně OS se mi už asi do limitu nevejde.
    Naposledy upraveno uživatelem marpie: 17-01-2011 v 21:28

Starousedlík SHW
    Registrace
    Jul 2006

Citace Původně odesláno od marpie Zobrazit příspěvek
    To datum jsem také jako jediný rozdíl objevil. A stojí teda ten probook za zvážení? Ještě jsem koukal že zhruba o 2 tisíce dráž je verze s i3 a 3Gb pamětí, stojí za to připlatit?

http://www.alfacomp.cz/php/product.p...k&SearchType=1
    za podobnou cenu je i 13" verze
    http://www.alfacomp.cz/php/product.p...00811ZU0CE120K
    za 1GB ram se to nevyplatí. za cpu možná jo navíc dostaneš HT, virtualzaci a nějaký ty megaherze
    ikdyž koukám na ty činnosti co jsi vypsal tak lepší cpu těžko využiješ

Registrace
    Mar 2009

Taky bych se pak spíš poohlídnul na tu 13" verzi (když se rozhoduješ mezi netbookem a notebookem 15,6" - tak rozdíl ve váze už je dost markantní, 13" notebook má výkon velkého notebooku a přenositelnost se blíží netbooku)

Moderátor Avatar uživatele speedsnail
    Registrace
    May 2006

Taky myslim ze ten P6100 a ostatni konfigurace stačí. Každopádně dle podrobných technických specifikací na CZC má tato specifikace grafiku ATI 530v. Ta druhá jen tu integrovanou v CPU.

Starousedlík SHW
    Registrace
    Jul 2006

Citace Původně odesláno od speedsnail Zobrazit příspěvek
    Taky myslim ze ten P6100 a ostatni konfigurace stačí. Každopádně dle podrobných technických specifikací na CZC má tato specifikace grafiku ATI 530v. Ta druhá jen tu integrovanou v CPU.
    a podle hpmarketu zase nemá
    http://www.hpmarket.cz/productOpt.asp?konfId=WT296EA

a když projdeš na czc popis tak tam je jen intel grafika a stejně tak ve specifikacích výrobce

Registrace
    Mar 2009

Podle Alfy taky nemá ATI 530v, tu má ale model WT170EA, který je ovšem bez Windows a díky té grafice má také menší výdrž (a výkon zas o tolik větší nebude - max. na hry, jenže jestli se nebudou hrát, tak je to bezpředmětný)
    Naposledy upraveno uživatelem Jandaskunk: 18-01-2011 v 17:41

Moderátor Avatar uživatele speedsnail
    Registrace
    May 2006

Tak museli změnit popisek, když jsem to porovnával tak tam ještě bylo ATI 530v.. Každopádně i to odpadá a rozdíl tedy nula nula (i cenu na alfě o těch 10kč dorovnali)

Nováček
    Registrace
    Jan 2011

Ahoj lidičky vím že to pišu do špatný sekce ale tady ta je nejaktivnější..
    Chtěl bych poradit ... scháním notebook max do 14 000 (bez dph)
    Nejraději bych byl za Intel core i3 (klidně i větší)
    ram : 4gp
    Grafika : netušim co je pro notebooky lepší jestli Atina nebo Geforce .... 1gb pamět
    HDD : stačil by asi tak 320gb (7 000 otáček) nebo i z větší kapacitou .. okolo 500gb.. to neni takový problém
    Na značce nezáleží , ale koukam že každej pomlouvá Acer a u Sony se platí hromada prachů jen za značku....
    Displej: Tak to netušim ale asi 15,6 . i když by mi větší nevadil ale za to jsou strašný pálky pak. .:-/

Notebook bych chtěl převážně na hry, ale i na učení..

Díky moc všem za odpovědi..

Registrace
    Mar 2009

Kubass2: Stolní PC....notebook na hry v této ceně nenajdeš...možná tak kompromisně nějaký notebooky, které mají grafiku, aby sis zahrál hry na nízké max. střední detaily za cenu horšího zpracování, nicméně stolní PC bude ve všech směrech lepší. (akorát ho nemůžeš přenášet, to je jediné - ale ten noťas by musel být stejně v podstatě téměř na nabíječce...)

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Jul 2009

Citace Původně odesláno od Jandaskunk Zobrazit příspěvek
    Podle Alfy taky nemá ATI 530v, tu má ale model WT170EA, který je ovšem bez Windows a díky té grafice má také menší výdrž (a výkon zas o tolik větší nebude - max. na hry, jenže jestli se nebudou hrát, tak je to bezpředmětný)
    No když bych nějakou hru zahrát vyjímečně chtěl ale určitě ne nějako extra graficky náročnou a klidně i na nízké detaily tak by rozdíl mezi tou integrovanou a ATI 530v znatelný byl? Primárně ale opravdu na hraní notebook nebude. A při porovnání ATI 530v a ATI 5470 je lepší která? A když bych tedy k tomu WT170EA OS přikoupil, je lepší vzít 32bit nebo 64bit? A náhodou nějaká 13 verze toho probooku s P6100 místo i3 náhodou k sehnání není? Já teda nenašel.
    Naposledy upraveno uživatelem marpie: 20-01-2011 v 10:14

Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Notebook v ceně 22 500 - 25 000 Kč
    Od devil84 v sekci Notebooky
    Reakcí: 11
    Poslední příspěvek: 26-08-2013, 09:50
  2. Notebook v ceně 7 500 - 10 000 Kč
    Od typek.cz v sekci Notebooky
    Reakcí: 12
    Poslední příspěvek: 04-03-2011, 16:26