reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

statický náboj / čtyři pípnutí MB

meti (43)|31.12.2010 15:40
Zdravím Vás. Dneska jsem si chtěl pustit PC. Dotknul jsem se prstem hlavního tlačítka case a pravděpodobně jsem dal PC "ránu". Předpokládám, že jsem se nějak nabil od deky, nikdy dřív se mi to nestalo. Hned mě napadlo, že by mohlo být zle. Při zapnutí PC mi 4x pípne a nic se neděje. Běží zdroj, zdá se, že běží VGA i ventilátor na procesoru. Copak se mohlo odpálit?
Čtyři pípnutí, neznamená to vadnou VGA? Nebo že by to odpálilo přímo desku? Stalo se Vám to někdy?

Deska je Asus P5B E, ale tyhle signály budou všude stejné, předpokládám
meti (43)|31.12.2010 15:48
[quote=meti;426248]Zdravím Vás. Dneska jsem si chtěl pustit PC. Dotknul jsem se prstem hlavního tlačítka case a pravděpodobně jsem dal PC "ránu". Předpokládám, že jsem se nějak nabil od deky, nikdy dřív se mi to nestalo. Hned mě napadlo, že by mohlo být zle. Při zapnutí PC mi 4x pípne a nic se neděje. Běží zdroj, zdá se, že běží VGA i ventilátor na procesoru. Copak se mohlo odpálit?
Čtyři pípnutí, neznamená to vadnou VGA? Nebo že by to odpálilo přímo desku? Stalo se Vám to někdy?

Deska je Asus P5B E, ale tyhle signály budou všude stejné, předpokládám[/quote]

Tak jsem identifikoval problém - jedno dlouhé pípnutí a tři krátké = odpálená grafika (zřejmě její ramka). GTX 280 právě odletěla do křemíkového nebe.
DrZelenka (2491)|31.12.2010 18:06
[quote=meti;426249]Tak jsem identifikoval problém - jedno dlouhé pípnutí a tři krátké = odpálená grafika (zřejmě její ramka). GTX 280 právě odletěla do křemíkového nebe.[/quote]

A zkousel jsi jinou/tuto v jinym PC, nebo jsi ji vyhodil i kdyz to neni 100% jisty?
meti (43)|31.12.2010 18:23
Zítra ji vyzkouším v kamarádově pc a zkusim zapojit jeho starou. samozřejmě, že ji nevyhodim do koše. nejsem blázen :-)