reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

DELL vs ACER

onomatopoa (4)|31.12.2010 18:16
Zdravím všechny uživatele fóra.
Rád bych se zeptal těch zkušenějších z vás, co byste mi doporučili. Mám výborné zkušenosti se značkou DELL, starou verzi jejich Inspironu používám dodnes. Přesto se teď rozhoduji, Jaky ntbook si pořídit. Padly mi do oka dva modely http://www.alza.cz/acer-aspire-5553g-n956g75mnks-d189454.htm a http://www.alza.cz/dell-inspiron-n5010-cerny-d197218.htm?kampan=zbozi.cz

prosím neberte to jako reklamu na alzu, jen je to tady pěkně přehledně vše sepsáno.

No, mám velmi povrchní znalosti co se týče hardware. Myslím, že tento model Aceru je výkonnější než model DELLu, ale chtěl bych se zeptat, je ten rozdíl až tak markantní? hlavně co se týče procesoru a grafické karty. naopak paměti má DELL lepší.

Druhá otázka je, z jakého důvodu je tedy ten Acer o tolik levnější, i když má (asi) rychlejší komponenty? vím že DELL má lepší servis a asi i delší životnost (několik kolegů má s Acerem neblahou zkušenost)

Chtěl bych nový ntbook používat i na hraní novějších her a jiných náročných aplikací na grafický výkon, ale na druhou stranu chci mít jistotu, že počítač nebude z nekvalitních materiálů a nerozpadne se mi pod rukama. Který tedy z těchto modelů byste mi doporučili?

Děkuji za jakoukoli pomoc.

S pozdravem,
jarin - onomatopoa
xmarek (1676)|31.12.2010 20:01
Poslední dobou slýchávám, že Dell je Acer s NBD. Ale už právě kvůli tomu NBD bych volil raději Dell. Přece jen mi v hubě zůstala pachuť toho co jsem si zažil s notebooky Acer. :(
onomatopoa (4)|31.12.2010 20:22
hmmm, co to je NBD?:)

a je tedy tenhle model Aceru hodně výkonnější, než ten DELL na těch odkazech co jsem tady dal??
onomatopoa (4)|31.12.2010 20:25
tak už jsem si zjistil co je to NBD, ale co tedy ten výkon?
ICEBOSS (3435)|1.1.2011 00:08
notas postaveny na ctyrjadru AMD bych si nekoupil. pokud nechces hrat na notebooku hry, coz je z principu blbost, tak ti to dvoujadro dellu bude bohate stacit.
onomatopoa (4)|1.1.2011 00:44
[quote=ICEBOSS;426330]notas postaveny na ctyrjadru AMD bych si nekoupil. pokud nechces hrat na notebooku hry, coz je z principu blbost, tak ti to dvoujadro dellu bude bohate stacit.[/quote]
semtam si chci právě zahrát hry:)
a důvod proč ne čtyřjádro je nedostatečné chlazení,vycházející z principu stavby ntbooku? nebo jen obecně se razící teorie že AMD je "shit":)
ještě bych poprosil o vyjádření se ke grafickým kartám výše zmíněný ntbooků a o celkové porovnání výkonu obou sestav, abych si udělal obrázek....