reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

AVER Home Free Duet - sekání přes WiFi

hlavnicka (0)|31.12.2010 21:17
Ahoj,

potreboval bych radu s nasledujicim problemkem.

Pripojil jsem do site tuner Aver Home Free Duet, ktery pouziva ke streamovani WinCap. Na vsech PC pripojenych pres UTP je vse OK, ale na vsech NB (pripojenych g,n) plna kvalita signalu, se obcas stane, ze se obraz cukne (zvuk ne, jen obraz). zkousel jsem pripojeni ke dvema AP a dela to na obou.

SMC WGBR14-N
ASUS WL-520gC s DDWRT v24-SP2

na SMC mi nepomohlo nastaveni WISH s nejvyssi prioritou
na DDWRT jsem malinko laboroval s http://wiki.pvfree.net/index.php/Nastaveni_short/long_preamble atd., ale bez vysledku.

zkusil jsem soucasne spustu WireShark a ve chvili, kdy to cukne se zachtne tento provoz....
no: 59385 time:165.900192 source:192.168.2.189 destination:192.168.2.177 TCP 49159 > irdmi [ACK] Seq=6209 Ack=32929 Win=68 Len=0

kde ...189 je NB a ....177 je tuner

Snad jsem to napsal srozumitelne ... diky za jakykoliv napad.

R.
AVerMedia_Czech republic (10)|24.1.2011 00:47
Dobrý den,
Vámi popisované sekání obrazu se může vyskytnout v případě použití některých bezdrátových routerů, jejichž výkon není kvalitativně a kvantitativně stálý. Tento jev není chybou zařízení AVerMedia HD HomeFree Duet.
V současné době se snažíme nalézt nějaké řešení, jak tento efekt alespoň minimalizovat, ale momentálně můžeme doporučit jedině vyměnit Váš WiFi router, za nějaký dvouanténkový kompatibilní s WiFi standardem 802.11n.
hlavnicka (0)|24.1.2011 06:40
Dekuji za reakci.

Jak jsem psal, jiz jsem to zkousel s vice typy, kdy mezi nimi byly i dva N-kove routery. Konkretne http://www.smc.com/index.cfm?event=viewProduct&cid=5&scid=118&localeCode=EN_USA&pid=1634 (tomu sem hodne veril) a http://www.asus.com/product.aspx?P_ID=WAa6AQFncrceRBEo. Na strane NB karty Intel® Wireless WiFi 4965AGN Network Connection (802.11a/b/g/Draft-n) a TP-LINK TL-WN961N, miniPCI, klient, 802.11n Draft 2.0.

Po te, co jsem peclive prostudoval :notsure Vase prezentacni videa na internetu, se ted upinam k reseni pouzit stejny typ routeru jako AverMedia. Dle videí, konkretne (37s), je to SMC WGBR14S-N Wireless 2T3R+4dBi 1000Mbps Router, ktery se v Evrope neprodava, ale uz jsou dva na ceste ke mne ;)

Zatim jsem to nevzdal a samozrejme napisi vysledek ;)

Díky, ze se tim take zabyvate.

R.
|Mio| (1333)|24.1.2011 09:15
Slacilo by zvetsit buffer, zapnout WMM na routeru i pc/ntb a vypnout QOS na strane PC

Castecne pomuze taky vyjimka ve firewallu, dat ip serveru do duveryhodnych.


Reseni typu kupovat jediny router na kterem to funguje je hovadina, nemluve o moznosti ze te proste nekdo rusi a bezdratovy prenos na jakemkoliv zarizeni se pri zaruseni na chvili prerusuje.
hlavnicka (0)|24.1.2011 11:28
[quote=|Mio|;431079]Slacilo by zvetsit buffer, zapnout WMM na routeru i pc/ntb a vypnout QOS na strane PC

Castecne pomuze taky vyjimka ve firewallu, dat ip serveru do duveryhodnych.


Reseni typu kupovat jediny router na kterem to funguje je hovadina, nemluve o moznosti ze te proste nekdo rusi a bezdratovy prenos na jakemkoliv zarizeni se pri zaruseni na chvili prerusuje.[/quote]

Ahoj,

to jsem take hledal, ale SMC co mam ma jen nasledujici nastaveni WiFi http://portforward.com/routergui/SMC/SMCWGBR14-N/Advanced_Wireless.htm, ostatni nastaveni je tady http://portforward.com/routergui/SMC/SMCWGBR14-N/ Fakt krome WISH, ktere jsem na tech portech s nejvyssi prioritou testoval, jsem nic nenasel :(
Kterej buffer konkretne si myslel.

Prave, ze to SMC co mi dorazi ma psanou podporu WMM, tohle co mam ne.

Jinak vyjimky pro Aver SW na FW jsou od zacatku. Co ma spolecneho IP toho streamru s duveryhodnyma serverama v IE, Kdyz to pouziva svuj protokol a aplikačku?

Diky R.
AVerMedia_Czech republic (10)|24.1.2011 11:42
Dobrý den,
oba Vámi zkoušené routery by měly bez problému fungovat...na zmíněném Asusu jsme dokonce tuner zkoušeli a problém se nevyskytnul. Obávám se, že Mio má naprostou pravdu...může např. docházet k rušení WiFi signálu, či jde o nějaký softwarový zádrhel na Vaší síti.
Předám Vaše doplňující informace technikům a snad je něco napadne.
Hezký den.
Slimák (1)|26.1.2011 13:44
Dobrý den, když tady vidím majitele Aver Home Free Duet a zástupce Avermedia, zeptal bych se na jednu věc, která je pro koupi zásadní.

Jde sledovat TV z tohoto zařízení pouze na úrovni místní LAN/WLAN nebo je možné v případě otevření nějakého portu na routeru sledovat TV mimo vnitřní síť? Třeba na cestách?

Jde mi o to, že mám iPad a sledování TV na tomto přístroji mi v domácích podmínkách příjde zbytečné. Uvítal bych sledovat TV právě mimo domov, ať už přes Wifi nebo 3G. ADSL router, který mám umožňuje směrovat porty na konkrétní IP adresu. Našel by software v iPadu TV tuner, pokud bych mu zadal mou veřejnou IP adresu? Jakým způsobem vyhledává software Aver v iPadu TV tunery, je tam nějaké nastavení, kde je možné definovat IP adresu?

Přemýšlím, zda je pro mě ideálnější koupit malé PC s TV tunerem a stremovat do sítě a na iPadu mimo domov sledovat (mám ověřené, že jde) nebo pořídit toto zařízení.
|Mio| (1333)|4.2.2011 20:14
Z principu sitove komunikace: Ano lze, ale je nutne mit od poskytovatele internetu verejnou IP adresu.

Ostatni jsou detaily ktere se resi softwarove a nastavenim routeru, presneji gateway do internetu.
hlavnicka (0)|13.2.2011 19:21
2Slimak ... musel bys mit ale pomerne slusnej upload 5Mbps a vic, coz nema zatim uplne kazdej.
A neni mi uplne jasne jak AVER aplikacka vyhledava dostupna zarizeni :notsure a nevim jak bys ji vnutil konkretni verejnou IP s otevrenym potrebnym portem :hmm

AKTUALIZACE meho problemu:

Pote co dorazly oba kusy WGBR14S-N a ja musel jeste koupit AC adaptery (pac asijske vidlice na 110V sem jaksi nemohl pouzit) jsem jeden pripojil a k me velke radosti funguje vse bez sekani. :thumb A co mne prekvapilo nejvic, ze se nesekaji ani notebooky s G kartama. :rolleyes:

Jeste jsem poridil Home Free Combo (kvuli UPC settopboxu) a spokojenost. Jen jsem musel instalovat verzi AverTV pro Combo a od te doby po spusteni nabehne naprosto nahdne jednou Combo, jednou Duet, bez zavislosti na tom co bylo pouzito naposledy. :rolleyes: , ale to je detail.

Takze od ted patrim ke spokojenym zakaznikum AverMedia diky na trhu opravdu jedinecnym produktum ;)
hofycz (2)|2.3.2011 16:52
Tak jsem si kvuli teto chytre krabicce tak emusel poridit lepsi router a to konkretne ZYXEL NBG-460N
Vse jiz maka jak ma, netrha se. Jen v tom softwarku pro IPAD mi to na vysilaci Bukova Hora (ustecky kraj) nenaslo rozsah, kde vysila CT, takze nemam CT1, CT2, CT4, CT24. Neslo by s tim neco udelat? Nebo delam nekde chybu a neco jsem prehledl? U softiku pro PC musim dat scanovat veskere frekvence a tam je to najde, ale pri rychlem defaultnim scanu to take CT nenajde.
Prosim o radu. Dekuji
hlavnicka (0)|2.3.2011 20:19
[quote=hofycz;438816]Tak jsem si kvuli teto chytre krabicce tak emusel poridit lepsi router a to konkretne ZYXEL NBG-460N
Vse jiz maka jak ma, netrha se. Jen v tom softwarku pro IPAD mi to na vysilaci Bukova Hora (ustecky kraj) nenaslo rozsah, kde vysila CT, takze nemam CT1, CT2, CT4, CT24. Neslo by s tim neco udelat? Nebo delam nekde chybu a neco jsem prehledl? U softiku pro PC musim dat scanovat veskere frekvence a tam je to najde, ale pri rychlem defaultnim scanu to take CT nenajde.
Prosim o radu. Dekuji[/quote]

Vyber Polsko ;) pak to rychlej scan najde

R.
hofycz (2)|3.3.2011 08:33
[quote=ROOOM;438888]Vyber Polsko ;) pak to rychlej scan najde

R.[/quote]
Dekuji za radu, tak jsem projel PL, ale naslo to zas jen rozsah CT. To vazn emusim jeden tuner mit pro CT a druhej pro ostatni? Neslo by to nejak vyresit universalne?

UPDATE: tam jsem dal GERMANY a je tam vsechno. Vyrobci SW asi maji protektoratni mapu :)
hlavnicka (0)|14.4.2011 18:12
2:AVerMedia_Czech republic

Zdravim Vas, vyuziji zde moznosti komunikovat primo se zastoupenim AverMedia. Prosim muzete zde dat k dispozici changelog jednotlivych FW verzi pro F200 a F210? (napr. rozdil 1.1.5 a 1.2.1)

Predpokladam, ze by (nejen mne) zajimalo k jakym zmenam / opravam doslo.

Diky za vstricnost.

R.

PS: Vas kontaktni formular na ofic. strankach je fakt tagicka zalezitost :rolleyes: to nemyslim zle, ale nejak jsem nepobral proc to nepada k Vam, ale nekam kde cesky neumi :D Nakonec vse samozrejme vyreseno k plne spokojenosti v anglictine, ale zaskoci to. Doufam, ze se kvuli temhle radkam neurazite chlapi ;)
AVerMedia_Czech republic (10)|28.4.2011 13:03
Dobrý den,
rozhodně se neurazíme...každá konstruktivní kritika je dobrá a občas se na základě ní dá i něco vyřešit. Nicméně jestli Váš dotaz nedorazil přímo k nám, na českou podporu, tak jste jej pravděpodobně zadával na anglické verzi našich stránek. Zadáte-li jej zde - http://www.avermedia.eu/avertv/cz/Support/ContactSupport.aspx - pak se stoprocentně dostane k nějaké česky mluvící osobě.

Co se changelogů týče, omlouvám se, že to trvalo tak dlouho, ale zde je odpověď z centrály:


F200 FW v1.1.0 -> v1.2.1
HomeFree Player can scan and watch H.264 SD channels.
Support iPad color adjustment
Support AC3
Fix channel scanning issue under weak TV signal
Fix CZ no EPG

F210 FW v1.1.5 -> v1.1.12
HomeFree Player can scan and watch H.264 SD channels.
Support iPad color adjustment
Support AC3
Fix CZ no EPG
Fix CZ FM mono problem
Fix RU audio jitter.
firesplit (1)|12.5.2011 11:52
Dobrý den,

chtěl jsem se zeptat, kde se dá programu AVer TV 6 HomeFree vnutit IP adresa? Jde o to, že síť máme rozdělenu do různých subnetů, tudíž při hledání přes HomeFree Manager se zařízení najde, ale zahlásí chybu, že není ve stejné síti LAN, tudíž pak nejde ani "naladit" přes AVer TV...
ping jde bez problému. Poradíte jak se ale dostat k obsahu? Děkuji
AVerMedia_Czech republic (10)|13.5.2011 14:34
to firesplit: Dobrý den,
s takovýmto případem jsme se zatím nesetkali, ale již jsem informace předal kolegům a ti by se jimi měli v příštím týdnu zabývat. V souvislosti s tím bych doporučoval pokračovat v komunikaci přes naše webové rozhraní zákaznické podpory.
hlavnicka (0)|8.6.2011 19:19
Zdravim vsechny ....

zkusil jsem napsat pres doporucene rozhrani helpdesku a uz to bude tyden (vim jsem netrpelivy :cool: ) ale neprislo mi ani, ze je pozadavek prijat :(

Tak se zeptam opet tady jestli se nekomu zobrazuje toto ...



Kdyz uz sem se rozhoupal, ze F200 flashnu tak se objevilo tohle a samo to nejde spustit.

Takze otazka zni, kde je problem?

Diky R.

PS: reinstalace komplet SW nepomaha
AVerMedia_Czech republic (10)|16.6.2011 18:12
Dobrý den,
jak jsme Vám již pravděpodobně odpověděli přes naše rozhraní zákaznické podpory, na vině je chyba našich serverů pro automatickou aktualizaci. Upgrade firmware na nejnovější verzi 1.2.5 lze provést dle návodu a se soubory dostupnými na následujícím odkazu: http://www.uloz.to/9392306/f200firmware-v1-2-5-zip
hlavnicka (0)|16.6.2011 18:51
Děkuji za odpověď, ve chvíli co se to dostalo do ruky Vám bylo řešení opravdu bleskové. :thumb