reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Bezdrátová sluchátka k PC cca 2000 Kč

Kalasnikov (7)|1.1.2011 11:39
Ahoj, mohl by mi někdo doporučit nějaká bezdrátová sluchátka k PC?
Hledám nějaké přes celé uši, pokukoval jsem po Sennheiser rs 120 ale pak jsem se dočetl že pokud chvíli nedostávají zvukový signál tak se vypnou a u toho zašumí a to bych asi nezvládl. Nejsem audiofil zvuk nemusím být dokonalý ale hlavně žádné ruchy, šumy a praskání. Dá se něco takového najít v ceně 2 až max 2,5 tisíc?

Předem díky.
meeee (1110)|1.1.2011 12:03
[quote=Kalasnikov;426372]...ale hlavně žádné ruchy, šumy a praskání...[/quote]

Pak potřebuješ sluchátka s digitálním přenosem. Ale do dvou a půl mě žádná taková (v circumaurálním provedení) nenapadají. To bys musel rozpočet navýšit.

Je ten dezdrát nutný? Nestačil by delší kabel?
Kalasnikov (7)|1.1.2011 12:17
Díky za odpověď

Bezdrát nutný je, já jsem totiž strašně nemotorný a buď si kabel rozjezdím židlí, nebo se mi někde zachytí za židli a pak když si jdu zapálit k oknu tak letí celé sluchátka z hlavy a v horším případě letí jenom kabel vyrvaný ze sluchátek.

Teď se dívám na tyhle http://www.pcsklad.cz/p18287-sennheiser-bezdratova-sluchatka-rs-160/

v závislosti na obchodě se pohybují od 2500 do 3200 Kč což bych ještě akceptoval pokud to bude stát za to.
meeee (1110)|1.1.2011 12:35
Jo, na RS 160 začínají.
Ty mají pár mušek (potí se v ních uši, vysílač se po určité době nečinnosti vypíná i když jede na adaptér, sluchadla nenaskočí po zapnutí okamžitě, ale až po 1-2s, když je nevypneš delším podržením tlačítka, tak jsou jenom mutnutá, ale pořád žerou baterky...), ale jsou pohodlná, mají slušný dosah, zvuk ujde, nešumí,...
Kalasnikov (7)|1.1.2011 16:46
prohledal jsem ještě net asi zkusím ty RS160, RS170 jsou už moc drahé a jiné značky nic v té cenové hladině nedělají.
Kalasnikov (7)|1.1.2011 16:52
prohledal jsem ještě net asi zkusím ty RS160, RS170 jsou už moc drahé a jiné značky nic v té cenové hladině nedělají.
meeee (1110)|1.1.2011 17:46
Tady máš pěkně pohromadě vypsané rozdíly mezi jednotlivými Senny RS.



Pokud se ti podaří je sehnat kolem těch 2,5k, tak asi není co řešit.
SONY v digitálním bezdrátu jsou o kus dražší a u nás jsem na ně nenarazil. Pak by se dalo sehnat pár modelů i od jiných výrobců, ale ne v circumaurálu a tak s podstatně horším pohodlím.

Nic lepšího než RS160 podle požadavků IMHO fakt vymyslet nejde.
Kalasnikov (7)|1.1.2011 18:19
Jdu je objednat. Díky za rady.
Kalasnikov (7)|8.1.2011 21:45
Nakonec jsem teda koupil RS170, tak sem přidám nějaké reference. Hlavní důvod proč jsem si nakonec připlatil je samozřejmě nabíjení po odložení na vysílač, to je super. Jinak sluchátka hezky sedí na hlavě, perfektně tlumí okolní zvuky. Hrají velmi hezky. Dosah jsem čekal o něco lepší, vysílač mám v prvním patře, a v přízemí už to vypadává, malý domek (150m2) to tedy nepokryje, ale možná je to tím že pracují v pásmu 2,4 Ghz stejně jako Wi-Fi a můj dům je vcelku Wi-Fi peklo. Vysílač by se nemusel sám od sebe vypínat ale chápu že v době aut na baterky s tím moc neudělám. Sennheiser chce taky působit ekologicky. Na youtube se v recenzích často opakuje že mají lidé problém s nahmatáním správného tlačítka na sluchátcích pro štelování hlasitosti atd. S tím tedy nemám problém, je pravda že tlačítka nejsou výškově rozdílná ale vol+ a vol- jsou ve tvaru trojúhelníku mezi nimi hranaté mute/on/off a bokem bass a surround. Bass se hodí u metalu,elektronické hudby, surround mi přijde nepřirozený a nepoužívám ho. Někteří si také stěžují na brum z pravého sluchátka při vyšších hlasitostech, to se u mně neprojevuje ale zato při zesílení zvuku v ovladačích zvukové karty (X-Fi Extreme Gamer) nad 80 % se ozývají pazvuky v rytmu procesoru, ale sluchátka jsou dostatečně řvavé takže nemám důvod jít nad tuto hlasitost.

Celkově jsem spokojen a k drátovým sluchátkům už bych se nevrátil, není nad to nebýt připoutaný k PC jako pes k boudě.