reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Onkyo HTX-22HDX

martin155 (154)|2.1.2011 14:50
Ahoj,
chtěl bych si koupit aktivní 2.1 repro a tyto Onkyo HTX-22HDX se mi docela líbily, a tak jsem se chtěl zeptat, jestli s nimi máte kladné zkušenosti. Případně jestli byste mi do hranice 8-10k doporučili jiné.

A ještě bych chtěl požádat o doporučení zvukové karty.

Děkuji
meeee (1110)|2.1.2011 14:57
Určení? TV, PC, hry, hudba,..?
martin155 (154)|2.1.2011 15:39
filmy, hudba, hry - od všeho trochu. Asi nejvíc na filmy.
meeee (1110)|2.1.2011 15:57
Tak potom je tohle univerzální Onkyo asi dobrou volbou. Jen je třeba si zodpovědět otázku, jestli budou ty bohaté možnosti připojení nějak smysluplně využity nebo by za ně člověk připlácel zbytečně.

Zvuková karta by pak stačila integrovaná, HTX-22HDX má digitální vstupy a ta kvalita zvuku IMHO není tak vysoká, aby se vyplatilo kupovat třeba lepší zvukovku + externí hodiny.
martin155 (154)|2.1.2011 16:23
[quote=meeee;426549]Jen je třeba si zodpovědět otázku, jestli budou ty bohaté možnosti připojení nějak smysluplně využity nebo by za ně člověk připlácel zbytečně.[/quote]

Žádné extra možnosti připojení nepotřebuji. Klidně bych se spokojil i s levnějšími reproduktory s méně vstupy. Měl jste na mysli nějaké konkrétní, zvukem srovnatelnými s těmito?
meeee (1110)|2.1.2011 16:53
O takových nevím. Spíš jsem měl na mysli aktivní monitory, které budou mít za podobnou cenu zvuk podstatně lepší (na druhou stranu nebude tak efektně naladěný - ale zase pěkně reagují na zásah ekvalizérem). Příkladem budiž třeba pár M-Audio BX8A Deluxe.
martin155 (154)|2.1.2011 17:26
K těmto M-Audio BX8A Deluxe byste již zvukovou kartu doporučil?

Nebude potřeba monitory doplnit subwooferem?
meeee (1110)|2.1.2011 17:45
U takových už by rozdíl mezi integrovanou a nějakou slušnější poznat rozhodně byl, mají jenom analogové vstupy. Pak je u takové externí karty fajn, že má ovládání hlasitosti na sobě a tedy poruce.


Ale je třeba si uvědomit, že takové řešení má taky svoje úskalí.
Třeba je záhodno ty monitory mít na prodlužovačce s vlastním vypínačem, zapínání/vypínání každé bedýnky zvlášť na každé z nich zezadu je otravné.
Potom je třeba na ně mít prostor a tyhle konkrétní nedávat blízko ke zdi kvůli basreflexu vzadu.
Pak je tu faktorem ona cena, kdy je třeba k nim připočítat kabely a případně i tu zvukovou kartu (neříkám, že by se nedaly používat s integrovanou a nějakými "tkaničkami", ale jejich potenciál by byl hrubě nevyužit).


Zkrátka nechci říct že jsou řešením lepším, spousta lidí radši koupí all-in-one Onkyo, se kterým nebude mít další práci (snad kromě nalezení vhodné pozice pro subwoofer), jenom nabízím alternativu


//Subwoofer je možno doplnit, ale tyhle "osmipalce" jsou schopny snad hlubších basů než to Onkyo.
K monitorům s pětipalcovým středobasem by byl subwoofer už dost vhodný vzhledem k určení na hry a filmy.
martin155 (154)|2.1.2011 17:59
Přiznám se, že se v audio technice moc neorientuji, tak kdybyste napsal konkrétní kartu, ty kabely a případně i ty prodlužovačky, které by nedegradovaly jejich zvuk.

Jak daleko by měly být od zdi?
meeee (1110)|2.1.2011 18:26
Od zdi bych je dal minimálně půl metru.


Karta - jako nejlevnější možnost bych viděl Lexicon Alpha, kabely symetrické (kvůli eliminaci rušení), minimálně něco takového (2x) (žel ty konektory stojí celkem za prd, ale v tomhle případě nehrozí časté rozpojování/připojování).
Pozn. U kabelů je stejně nejlepší mít poruce někoho, kdo umí zacházet s páječkou a nechat si je udělat na míru ze slušných konektorů a metráže pořádných kabelů.

Řešit nějak podrobněji kvalitu prodlužovačky bych si asi nechal k audio sestavám jiných cenových segmentů.


Samozřejmě mohu navrhnout jak vhodnější monitory (třeba s basreflexem vpředu a tedy možností dát je blíž ke zdi), tak lepší kartu nebo kabely, je to jenom o rozpočtu.
martin155 (154)|2.1.2011 18:47
[quote=meeee;426567]Samozřejmě mohu navrhnout jak vhodnější monitory (třeba s basreflexem vpředu a tedy možností dát je blíž ke zdi), tak lepší kartu nebo kabely, je to jenom o rozpočtu.[/quote]

Zase takový nadčenec nejsem, myslím, že celková suma okolo 10k pro mě bude ta akorát. A
asi cokoliv bude lepší než to co jsem měl do teď :-) .

Nevadí, že budu od monitorů asi jen 1 metr?
meeee (1110)|2.1.2011 18:54
Tak za deset by to bylo v té sestavě, co tu padla (BX8a Deluxe, Lexicon Alpha a 2xCordial CFM 3 VV (případně CFM 1,5 VV poloviční délky)) akorát.

Teď je to jenom o tom rozhodnutí, jestli nenáročné AIO nebo "skládačku", která potřebuje adekvátní prostředí.
martin155 (154)|2.1.2011 19:21
Tím adekvátním prostředím máte na mysli jestě něco kromě vzálenosti monitorů od zdi?
xmarek (1676)|2.1.2011 19:21
[quote=martin155;426554]K těmto M-Audio BX8A Deluxe byste již zvukovou kartu doporučil?

Nebude potřeba monitory doplnit subwooferem?[/quote]Vzhledem k 8" woofer-u subwoofer IMHO nebude potřeba. Ale je tu takové drobné upozornění. Pokud uvažujete nad tím, že je umístíte někam vedle monitoru k počítači tak mají rozměry 305 x 254 x 381 mm a to není zrovna málo. ;)

Jako zvukovou kartu bych raději zvolil: E-MU 0202 USB 2.0.

[quote=martin155;426554]Nevadí, že budu od monitorů asi jen 1 metr? [/quote]Ne, ale bylo by dobré kdyby byly tweeter-y ve výšce vaších uší.
meeee (1110)|2.1.2011 19:40
[quote=martin155;426577]Tím adekvátním prostředím máte na mysli jestě něco kromě vzálenosti monitorů od zdi?[/quote]

Jak píše xmarek - umístit je do optimální výšky. Manuál spíš než tweetery (výškové měniče) proti uším doporučuje střed mezi tweetery a středobasy.

A metr od nich je v pořádku, ty bedýnky jsou přímo určené pro blízký poslech.
[SPOILER=U mě to třeba vypadá takhle][/SPOILER]

//Robkymu díky, upraveno. BTW nějak mi nefunguje tag SPOILER, nějaká nová feature..?:notsure ///Tak snad funguje.
martin155 (154)|2.1.2011 20:07
Jak se liší ty symetrické kabely s označením CFM, CPM, CRM?

V čem je lepší ta E-MU 0202 USB 2.0 ?
meeee (1110)|2.1.2011 20:15
[quote=martin155;426586]Jak se liší ty symetrické kabely s označením CFM, CPM, CRM?[/quote]
CPM A CRM mají lepší konektory, které jsou propojené lepším kabelem. CFM je "Fair Line" (základní řada), CPM je "Pro Line" (studio), CRM je "Road Line" (stage).


//K té E-MU - mám pocit, že tam ty výstupy jsou nesymetrické, pak by to asi chtělo nesymetrické kabely.:notsure ///Výrobce ve specifikacích udává symetrické, ale v manuálu v diagramu připojení má nesymetrické.:runaway
[SPOILER=specifikace][/SPOILER]
[SPOILER=diagram][/SPOILER]
xmarek (1676)|2.1.2011 20:47
[quote=meeee;426587]//K té E-MU - mám pocit, že tam ty výstupy jsou nesymetrické, pak by to asi chtělo nesymetrické kabely.:notsure ][/quote]Umožňuje použití obou typů kabelů (stejně jako Lexicon). Co se týče E-MU tu bych zvolil už z důvodu dobré zkušenosti. V dané kategorii dobrý zvuk a vzhledem k tomu, že je vlastník Creative bych předpokládal i relativně dobrou podporu ze strany výrobce (ale mohu se mýlit).
martin155 (154)|2.1.2011 23:14
Mohli byste sem ještě napsat návrh na nějaké aktivní monitory s basreflexem vpředu, vzhledem k jejich velikosti je asi nebudu mít možnost dát půl metru od stěny.
meeee (1110)|3.1.2011 08:13
Samson Resolv A8 (těm dost klesla cena poslední dobou), Prodipe Pro8 (to je to, co je vidět na obrázku v postu #15), Behringer B3030A (s o kousek menším wooferem, ale zase páskovým tweeterem)...
xmarek (1676)|3.1.2011 08:16
např. http://www.audiotek.cz/product-31198-krk-rp-8-g2 Bohužel cena je za 1 ks. KRK RP6 mám doma (viz. podpis). Osobně je používám na hudbu a film. Basová složka je pro mě dostatečná. V minulosti jsem je provozoval na E-MU 1616m (propojeno unbalanced Jack TRS kabely). Dnes už je mám napojené na Benchmark DAC1 USB (XLR kabely).
martin155 (154)|3.1.2011 18:53
Zatim jsem objednal E-MU 0202 a ty CFM kabely, nemůžu se rozhodnout jaké monitory. O jakých ze zde uváděných se vám zdají nejlepší středy?
Co si myslíte o těchto Behringer B3031A a M-AUDIO DSM-1 (je to cena za pár, asi ne co :-) ?) ?
Nevíte o nějaké prodejně, nejlépe v Praze, nebo v již. Čehách, kde by byla možnost si monitory poslechnout?
meeee (1110)|3.1.2011 19:09
[quote=martin155;426743]Co si myslíte o těchto Behringer B3031A a M-AUDIO DSM-1 (je to cena za pár, asi ne co :-) ?[/quote]
Podle toho jaká cena. Ty Behringery jsou kolem 10k za pár.

[quote=martin155;426743]Nevíte o nějaké prodejně, nejlépe v Praze, nebo v již. Čehách, kde by byla možnost si monitory poslechnout?[/quote]
Třeba tady je možno si nějaké poslechnout.
//Bacha, buď poslouchat řádně zahořené kousky nebo si odmyslet kus "tuposti" ve zvuku (hlavně rozduněné zahuhlané basy budou asi u všech než závěsy membrán povolí).
martin155 (154)|4.1.2011 21:06
Teď jsem zjistil, že kytary.cz nemají v nabídce Prodipe Pro 8. Nevím, jestli se mi podaří tyto monitory v nějakém obchodě poslechnout. Myslíte, že to stojí za to, nebo že mám vybírat mezi BEHRINGER B 3031A a KRK Rokit 6G2 FG?
meeee (1110)|4.1.2011 21:17
Pokud mají KRK Rokit 8G2, tak to jsou prakticky inovované Prodipe Pro8 (ty jsou shodné s Rokit 8G1), změna celkem malá, pro představu by byly dobré.

Jinak pokud vám sednou B3031A nebo KRKy 6G2, nevidím důvod je nevzít a riskovat, že Prodipe kupované "nahlucho" nebudou tím pravým.