reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Tiche PC pro praci a obcasne hrani

drasha (26)|2.1.2011 21:58
Zdravim vsechny...

Prave mi odesel do vecnych lovist desktop, ktery se mnou byl cca 8 roku a rekl jsem si, ze se podivam po nahrade. A protoze se v pocitacovych komponentach prd vyznam, tak bych vas chtel pozadat o radu, z ceho si to slozit.

Pocitac by mel slouzit na praci, multimedia a obcasne hrani.
Vyhovoval by mi co nejmensi case, ale pokud nepujde neco rozumne slozit, tak bezna velikost bude stacit.
Chtel bych, aby byl co nejtissi, takze nemam nic proti tomu vymenit vykon napriklad u grafiky za nizsi hluk. Kdyz uz tedka hraju, tak je to stejne na Intel GMA4500, takze v podstate jakakoliv grafika bude zlepseni ;)

Cenu bych si predstavoval nekde nejvic mezi 15 a 20k. Pokud by to podle mych predstav melo lezt spis k tem 20k, tak bych asi zacal uvazovat o Fujitsu Esprimo Q9000 a jemu podobnych.
OS mam, takze se do ceny zapocitavat nemusi.

Diky za rady
NHKG (1136)|2.1.2011 22:24
Pokud nezapomenu, zkusím zítra něco navrhnout. Ale nejdřív si ujasni, co vlastně chceš. Něco ve stylu HTPC s designovou malou skříní a malým výkonem nebo spíše výkonné PC?
To Fujitsu se podobá prvnímu, ale pokud to PC není určeno do obývacího pokuje, navrhoval bych spíše to druhé s tím, že se koupí lepší skříň, zdroj a pasivní grafická karta.

Tady v rychlosti jsem udělal první návrh. Bude to ještě chtít pořešit, hlavně skříň a procesor. A pouvažovat o SSD: http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?items=_0IYL01121I0110EB010QRP010XTF01116S010ZZN010EI1020HKL010M7O010GQ6010R9701
drasha (26)|2.1.2011 23:43
Ahoj, diky za prvotni nastrel.

Moje hlavni predstava je tichy stroj, ktery nema prilis velkou spotrebu.

Jsem hodne ovlivneny notebookem, se kterym travim vetsinu casu a ktery mi pomerne staci. Je to Thinkpad T400s, ktery ma nasledujici specifikaci:

CPU: Core2Duo P9400 @ 2.4GHz
GPU: Intel GMA 4500
RAM: 4GB

Moje vize byla takova, ze bych si na desktop dal neco, co bude vykonejsi pri zachovani relativne male hlucnosti a spotreby.

Takze asi nejaky mladsi procesor, pasivni grafiku (ten radeon od gigabytu vypadal slibne) a kvalitni case, zdroj a chlazeni. SSD disk by se mi libil, ale prijde mi, ze pri soucasnych cenach by to jeste dost prodrazil. Mozna nejaky mensi na system a programy.

Jeste jednou diky moc.
johny__g (6387)|3.1.2011 08:47
Jestli by stačila i GMA 4500, tak bych tam vůbec dedikovanou grafiku nedával. Integrovaná HD 42x0 má oproti tomu Intelu několikanásobně vyšší výkon.

To už raději dát peníze do SSD, nebo pasivní "Gold" zdroj.
drasha (26)|3.1.2011 10:57
Sam se sebou to nemam jeste uplne urovnane... Na vetsinu veci mi ta grafarna staci. I ten Fallout New Vegas na tom jde hrat, kdyz cloveku nevadi obcasne sekani a male detaily. Co jsem se dival na srovnani syntetickych testu, tak ty HD42x0 vychazely zhruba 2x vykonejsi nez Intel.

Zkusel jsem si zbezne slozit neco ticheho, akorat si rikam, jestli to neni s tim casem od Fractal Designu zbytecny overkill, kdyz tam budou celkem nehlucne veci. Kazdopadne tady prikladam odkaz a vas zadam o zhodnoceni:

http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?items=_10IW010R9701116S010IYL010ZZN010Y37010WSB01127Z01
drasha (26)|4.1.2011 00:15
Tady jen drobna uprava sestavy od NHKG:

http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?items=_0Y370110IW010IYL010R97010ZZN01116S010XTF0110EB010QRP01

Hodil jsem tam taky ten case od Fractal Design a pridal jedno jadro procesoru.

Mel bych na vas v teto souvislosti par dotazu:
- ktery z navrhu pomaleji moralne zastara?
- jakou odhadujete spotrebu soustav v klidu a pri zatezi? Videl jsem nejake hodnoty, ale moc chytry jsem z toho nebyl.
- jakou byste doporucili strategii odvetravani? Case ma dva sloty vepredu a po jednom vzadu, nahore a na boku. Zvlast ta diskretni karta bude asi dost topit smerem nahoru k procesoru, takze by se tam hodil proud, ktery by to dobre odnesl.

Diky za odpovedi
kevin00 (10238)|4.1.2011 00:32
Jstli chceš tiché PC, tak bych vynechal grafiky Gigabyte, které mívají povětšinou problém s regulací ventilátoru a nejsou zcela nejtišší a připlatil si za MSI R5770 Hawk.
Jandaskunk (2330)|4.1.2011 00:33
kevin: Pozor, ta grafika je pasivní :)
kevin00 (10238)|4.1.2011 00:34
[quote=Jandaskunk;426833]kevin: Pozor, ta grafika je pasivní :)[/quote]

No vidíš to, já to nerozklikával, viděl jsem GB ... :D
NHKG (1136)|4.1.2011 06:58
Pokud chceš doopravdy tiché PC, tak originální ventilátory ze skříně je potřeba vyměnit nebo regulovat a pořešit omezení vibrací HDD. To PC jinak nebude tiché a nepomůže tomu ani Fractal, který navíc má dementně milión 3,5 pozic a jenom 2x5,25 pozici! Rozdíl ve výkonu mezi X4 a X3 neodpovídá rozdílu v ceně, navíc pokud umíš taktovat, tak se ti možná povede odemknout 4. jádro i u X3. Spotřebu sestavy bych odhadoval v zátěži do 250W s HD5770, do 180W s integrovanou GK. Chlazení ve většině skříní bývá nejlepší s větráčky pouze ve předu (intake) a vzadu (outtake) a ostatní místa na ětráčky zakryté.

Jinak rozdíl mezi těmi sestav ve výkonu mimo hry bude minimální (kromě GPU skoro stejné), ve hrách bude mít obrovský náskok ta s HD5770. Spotřeba bude lepší u sestavy bez GK, obzvláště v zátěži.
johny__g (6387)|4.1.2011 08:37
Hlavně aby se ta grafika do case vešla. Našel jsem rozměry:

H=39 L=275 W= 150mm
Skurutt (119)|4.1.2011 10:14
Pokud je základní požadavek na ticho a nízkou spotřebu, tak bych zmínil i přicházející architekturu Sandy bridge. Pak by to mohlo vypadat takhle:

http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?items=_10IU010ZX9010IYL0110EB010R97010ZZN01116S0112JJ01

S tím že je tam SSD a je třeba dodat procesor. Třeba I5-2300/2400, které budou cenově okolo 3,5-4k.
Na regulaci ventilátorů by asi byla lepší deska od Asusu, jak zde na fóru často doporučují, ale nejlevnější Asus deska s LGA 1155 je o 1k dražší.
Taky je pak na zvážení, jestli je k tomu potřeba i grafika, protože Intel HD 2000 integrovaná v CPU SB by mohla stačit. Pokud by se nějaká slušnější kupovala, tak Powercolor by měl uvést pasivní HD 6850, ale to už by se nejspíš nevlezlo do ceny (když by se kupovalo i SSD).
16cmfan (2153)|4.1.2011 10:33
[quote=johny__g;426854]Hlavně aby se ta grafika do case vešla. Našel jsem rozměry:

H=39 L=275 W= 150mm[/quote]

Fractal garantuje, že sa vojdú GK do max. dĺžky(L) 290mm
NHKG (1136)|4.1.2011 10:46
@Skurut: 30W v burnu (10W v idle) o kolik asi může mít nižší spotřebu nový Intel ticho absolutně neovlivní. A jenom bůh ví kdy dorazí a za kolik peněz. Podle mě by mělo smysl čekat jedině tehdy, pokud by se použil malý case a integrovaná grafická karta (má asi o 50% lepší výkon, než integrovaná ATi, ale stále dedikované jsou úplně někde jinde). Ale to zase můžeme čekat na nové procesory ATI s údajně ještě lepší grafikou a nekoupí nikdy nic. A pokud SSD, tak k němu jedině pomalý tišší green disk.
drasha (26)|4.1.2011 11:49
Ahoj,

diky vsem za podnety. Rozhodl jsem se poupravit navrhovanou sestavu takto:

- HD 5770 si necham, at to ma taky nejaky ten potencial pro hry. Nasel jsem, ze v idlu, ve kterem bude vetsinu casu, zere nejakych 18W, coz neni tak hrozne.

- Vymenil jsem Fractal case za Cooler master 690II. Bude mit dva tiche 14x14 vetracky vepredu a jeden vzadu. Pokud by ty dva orginalni nebyly dost tiche, tak bych je vymenil

- Dal jsem tam fanless zdroj

- Disk zustane v silenceru

Secteno podtrzeno - zvuk tam budou vydavat 14cm vetraky v bedne, vetrak na procesoru a tlumeny disk. Ten ma sice psano, ze pri vyssich otackach dokaze jit do hlasitejsiho, ale zatez v tu chvili, kdy bych chtel aby byl dostatecne tichy - tj. pri sledovani filmu nebo pred spanim - stejne moc zadna nebude.

Tady je odkaz na kosik: http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?items=_0IYL010R97010ZZN01116S0111T4010VVD01121I010HKL010U0W010XTF0110EB01

Papirove by melo teda jit o pro me dostatecne tichy a vykonny stroj. Jaka si myslite, ze bude realita?

Diky
16cmfan (2153)|4.1.2011 12:04
[quote=drasha;426884]
Papirove by melo teda jit o pro me dostatecne tichy a vykonny stroj. Jaka si myslite, ze bude realita?

Diky[/quote]

Realita bude taká, že HDD bude hučať a vibrovať a budete to počuť :)
Kupovať fanless zdroj za 3K je nezmysel... to by Ste museli mať celú bedňu bez jediného vetráku... to neustojí GK... vždy tam musí niečo hýbať vzduch... ale ten HDD to je aj tak največšia slabina, ale zase neviem, či počujete trávu rásť alebo to tu zbytočne hrotíme a bude Vám to stačiť, čo ja počujem, iný nevnímajú... každý sa nato pozerá inak... ale tá Case je "cedník", na chladenie ale gut.
Skurutt (119)|4.1.2011 12:08
Větrák na procesoru slyšet nemusíš. Při plánovaném průvanu v bedně to uchladí pasivně. Klidně můžeš vzít ten 120mm fan co tam je místo toho 140mm fractalu. Asi bude potřeba ho trochu zregulovat, ale jinak v pohodě.
Jandaskunk (2330)|4.1.2011 12:12
Nechci se opakovat, ale bude slyšet disk, který přehluší i fany....
drasha (26)|4.1.2011 12:17
Travu rust nemusim slyset. Chtel jsem jen, aby to bylo decentne tiche.

Filmy vetsinou taham pres sit z disku napojeneho do routeru, takze pri pousteni filmu (coz je hlavni doba, kdy bych chtel, aby to bylo zticha) se disk nemusi vubec ucastnit a hrabne si nejspis jen jednou za cas.

Jestli je fanless zdroj zbytecne moc, tak tam muzu dat bud toho seasonica, co tam byl predtim, nebo enermax, ktery ma napsane nizsi otacky v beznem provozu a mensi hluk.

Otazka je ale porad, do jake bedny to teda zabalit. Pokud pouziju dobre chladitelny cednik, tak to chce mit uvnitr tiche soucastky. Pokud to zadekluju do neceho zvukotesneho, musim to dobre uchladit...

Edit: Pokud me to opravdu bude stvat, tak se to SSD da kdykoliv dokoupit. Rozhodne to bude mensi problem nez spatne vybrany case nebo zdroj.
NHKG (1136)|4.1.2011 12:36
Jaká bude realita, dost záleží i na tobě. Každý vnímá hluk i výkon jinak. To co je pro někoho úplně dostatečné PC, co ho nebrzdí a není slyšet, tak druhému může přijít pomalé a hlučné ...
Podle mých subjektivních měřítek výkon bude stačit i s rezervou, ale bojím se hluku od disku, ještě jsem neměl tichý disky (pár jsem jich potkal, bohužel ne v mých PC), ale já jsem na hluk hodně náročný.
Skurutt (119)|4.1.2011 12:45
[quote=drasha;426893]Travu rust nemusim slyset. Chtel jsem jen, aby to bylo decentne tiche.

Filmy vetsinou taham pres sit z disku napojeneho do routeru, takze pri pousteni filmu (coz je hlavni doba, kdy bych chtel, aby to bylo zticha) se disk nemusi vubec ucastnit a hrabne si nejspis jen jednou za cas.

Jestli je fanless zdroj zbytecne moc, tak tam muzu dat bud toho seasonica, co tam byl predtim, nebo enermax, ktery ma napsane nizsi otacky v beznem provozu a mensi hluk.

Otazka je ale porad, do jake bedny to teda zabalit. Pokud pouziju dobre chladitelny cednik, tak to chce mit uvnitr tiche soucastky. Pokud to zadekluju do neceho zvukotesneho, musim to dobre uchladit...

Edit: Pokud me to opravdu bude stvat, tak se to SSD da kdykoliv dokoupit. Rozhodne to bude mensi problem nez spatne vybrany case nebo zdroj.[/quote]

Taky bych necpal peníze do fanless zdroje. Nějaký slušný kousek od Enermaxu, Corsairu, nebo Seasonicu bude v pohodě.

Bednu ybch volil mezi FD Define R3 a tím CM 690. Obě vypadají celkem pěkně. Jde jen o to uspořádat dobře airflow a zacpat/přelepit všechny přebytečné perforace/přípravy pro větráky. Obě tuším podporují systém 2x120/140mm intake vpředu a 2x120/140mm outtake vzadu/nahoře. To na cca 200W odpadního tepla stačí bohatě.
Jandaskunk (2330)|4.1.2011 12:51
Fractal R3 má 2x 120mm vpředu, 1x 120mm zespodu, 1x 120 vzadu, 1x 120 v bočnici a 2x 120 nahoře (140mm nepodporuje). Jinak boční a obě horní jsou zadělány plastovými krytkami s molitanem od výroby (jsou přišroubovány jako větrák). Mám ji doma a nejhorší na ní je to, že pokud disk vibruje, tak přenáší vibrace do skříně (hlavně horní část skříně to odnáší), osobně se chystám na gumové šroubky k disku... Jinak dobré je, že "chroustání" disku je slyšet minimálně.
drasha (26)|4.1.2011 15:25
Jo, o tech vibracich na Fractalu jsem cetl.

Tak jsem udelal (snad) posledni sestavu. Po dvoutisici jsem zmenil nazor na grafiku a nakonec jsem se rozhodl jit cestou integrovane. Pokud nekdy v budoucnu ucitim potrebu byt zase naruzivy hrac s velkymi detaily, tak tam novou kartu proste dokoupim. Stejne tak s diskem. Pokud me to bude stvat a pripadat mi to moc hlasite, tak si tam dokoupim SSD na system a programy a velky disk hodim na molitan nad spodni vetracek aby byl zticha. (U stareho PC mi houbicky na umyvani slouzily jako super ztisovadlo :rolleyes:)

Case jsem se rozhodl nechat ten Coolermaster. V tom se bude snadneji udrzovat chladek, ma vic vetsich slotu a v pripade potreby ho muzu dal odzvucnit.

Tady je kosik: http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?items=_0IYL010R97010ZZN010VVD01121I010U0W010WSB010ZU3010V0S010HKL01

Tak jak mi to rozmluvite tentokrat? :notsure :D
robky (3195)|4.1.2011 16:01
Disk radšej blue alebo black, prípadne Samsung F3 .... green verzia s 5400 otáčkami sa na systém veľmi nehodí

IMHO po regulácii nebudú osadené ventilátory nejako veľmi hlučné, takže by som vyhodil ten 140mm fractal, takisto aj ten hdd silencer - a kúpil radšej stišovací box na hdd do 5,25" pozície
NHKG (1136)|4.1.2011 16:10
Disk green je hodně pomalý, vzal bych blue. Jinak ta skříň má v základu 4 větráčky a vypadá jak cedník. To je spíše vhodné na silné chlazení, než na tiché PC. Ale slušné skříně se dneska moc nedělají. :mad: Možná Lancool K58? http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=1051400890UR1NYR7S
Zbytek OK, ale pokud to PC chceš mít zase na 8 let, možná by se vyplatilo počkat na Sandy bridge jak navrhoval Skurut. Ale počítej s čekáním minimálně měsíc a s cenou minimálně +2000Kč.
johny__g (6387)|4.1.2011 16:13
[quote=robky;426955]Disk radšej blue alebo black, prípadne Samsung F3 .... green verzia s 5400 otáčkami sa na systém veľmi nehodí

IMHO po regulácii nebudú osadené ventilátory nejako veľmi hlučné, takže by som vyhodil ten 140mm fractal, takisto aj ten hdd silencer - a kúpil radšej stišovací box na hdd do 5,25" pozície[/quote]

Přesně tak, disk bych dal do ztišovacího boxu, ten se eventuálně dá rovnou položit na kus molitanu na dně case, pak už disk bude (téměř) neslyšitelný.
drasha (26)|4.1.2011 16:44
Ok, dal jsem tam ten blue se ztisovacim boxem a vse usadil do Lancoola.

http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?items=_0IYL010R97010ZZN01121I010WSB010ZU3010R7S010HRX01116S01

Snad posledni vec co by zbyvala je ta regulace otacek vetracku na skrini (pokud bude potreba). Lancool nema predni 3.5" slot, takze ty predni desky moc nepripadaji v uvahu. Jedina pro me pouzitelna 5.25" jo od Zalmana na 6 vetraku: http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=1051K5006000000I8R. Stoji to za to? Nebo pouzit neco jako tohle: http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=10514008K2RF000U0X, nebo uplne neco jineho?
kevin00 (10238)|4.1.2011 16:52
[quote=drasha;426963]Snad posledni vec co by zbyvala je ta regulace otacek vetracku na skrini (pokud bude potreba). Lancool nema predni 3.5" slot, takze ty predni desky moc nepripadaji v uvahu. Jedina pro me pouzitelna 5.25" jo od Zalmana na 6 vetraku: http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=1051K5006000000I8R. Stoji to za to? Nebo pouzit neco jako tohle: http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=10514008K2RF000U0X, nebo uplne neco jineho?[/quote]

Scythe KM01-BK Kaze a nebo pokud chceš opravdový regulátor bez kompromisů, tak mCubed T- Balancer bigNG.
drasha (26)|4.1.2011 17:03
Aby nedoslo k omlyu, nechystam se na nejake OC orgie, ani mym snem neni mit svitive blikavou vec na krasne tmave bedne. Ta regulace byla v reakci na tento prispevek:
[quote=robky;426955]
IMHO po regulácii nebudú osadené ventilátory nejako veľmi hlučné, takže by som vyhodil ten 140mm fractal, takisto aj ten hdd silencer - a kúpil radšej stišovací box na hdd do 5,25" pozície[/quote]
Slo mi o to, jestli se ocekava, ze bez regulace to bude zbytecne hlasite. A pokud jo, co s tim. Mne osobne by nevadilo, kdybych regulatory na celnim panelu nemel, prave naopak. Proto se mi pozdavalo bud to reseni od fractalu, kde to akorat prepicham do spravnych der a ono to uz bude foukat spravne rychle.
kevin00 (10238)|4.1.2011 17:16
[quote=drasha;426965]Slo mi o to, jestli se ocekava, ze bez regulace to bude zbytecne hlasite. A pokud jo, co s tim. Mne osobne by nevadilo, kdybych regulatory na celnim panelu nemel, prave naopak. Proto se mi pozdavalo bud to reseni od fractalu, kde to akorat prepicham do spravnych der a ono to uz bude foukat spravne rychle.[/quote]

V tom případě je nejjednodušší ventilátory zapojit do základní desky a regulovat je z BIOSu.
robky (3195)|4.1.2011 17:17
[quote=drasha;426965]Aby nedoslo k omlyu, nechystam se na nejake OC orgie, ani mym snem neni mit svitive blikavou vec na krasne tmave bedne. Ta regulace byla v reakci na tento prispevek:

Slo mi o to, jestli se ocekava, ze bez regulace to bude zbytecne hlasite. A pokud jo, co s tim. Mne osobne by nevadilo, kdybych regulatory na celnim panelu nemel, prave naopak. Proto se mi pozdavalo bud to reseni od fractalu, kde to akorat prepicham do spravnych der a ono to uz bude foukat spravne rychle.[/quote]

Nepredpokladám, že osadené ventilátory budú nejaká extra trieda, ale po zregulovaní na nejakých 600-800 ot/min budú v pohode .....

A načo riešiť nejaký prídavný regulátor, keď to vybratá doska zvládne sama - či už voľbou v biose, alebo pomocou utility FanXpert priamo od výrobcu dosky ..... doska však reguluje len dva ventilátory+cpu fan, takže budeš musieť jeden ventilátor (najlepšie asi vrchný alebo predný:notsure) zregulovať manuálne na konštantné otáčky
drasha (26)|4.1.2011 17:25
Aha... super.
Diky vam vsem moc za rady a pomoc pri vyberu. Jdu to objednat a uz se tesim, az to doma zbastlim do funkcniho stavu.
johny__g (6387)|4.1.2011 19:32
Pokud by stačilo ventilátor trvale zredukovat, aby jen udržoval průvan v case, tak se dá použít jednoduchá redukce a zapojit ho na 5 V.
drasha (26)|8.1.2011 16:01
Zdravim vsechny,

tak uz mi prisly jednotlive soucastky a doma jsem si to slozil. Tady jsou vysledky pro ty, co by to chteli vedet:

- Z casu jsem odstranil rack na 3.5" disky a misto neho na spodek skrine na molitan umistil disk v krabicce
- 12 cm vetrak v zadu skrine, ktery byl nainstalovany jsem vymenil za 12 cm enermax, ktery jsem dostal ke zdroji
- V biosu jsem nastavil nizsi otacky pro vetraky na bedne a Scythe na cpu jsem nastavil na nejnizsi mozne
- Snizil napeti na procesoru z 1.35 na 1.285 (+/-)
- Nainstaloval Asus epu

Vysledek: v krabici je i pri zatezi pekny chladek a pocitac je temer neslysny i kdyz je v mistnosti ticho.

Ted bych jen potreboval poradit s odhlucnenim horniho vystupu na krabici. Je tam mrizka s pomerne velkymi rozestupy, pod kterymi se daji umistit dva 14cm vetraky. Protoze je tam ale nepotrebuju a neplanuju dat, bodlo by tam nejake ztisovadlo. Takhle je to v podstate otevrene a ty zbytky zvuku, ktere v krabici vznikaji se prece jenom dostavaji ven a trochu rusi.

Mate nejaky napad na dobry material, ktery se da koupit v rozumnych rozmerech?

Diky
Richmond (8084)|8.1.2011 16:04
My si napřed dohledáme co máš vlastně za bednu :runaway

edit: supeeer, takže 26ka platí

V tom případě dost dobře nechápu proč si dotyčný pořizoval cedník a ne uzavřenou bednu alá Sileo... Tak se přiznejte kdopak to zase radil :D
kevin00 (10238)|8.1.2011 16:07
[quote=Richmond;427766]My si napřed dohledáme co máš vlastně za bednu :runaway[/quote]

Podle posledního košíku s největší pravděpodobností Lancool K58 ;)
drasha (26)|8.1.2011 16:17
Jo, je to opravdu ten Lancool...
Richmond (8084)|8.1.2011 16:39
No tak to dej NHKGmu ať ti to zavaří a vycpe matrošem :thumb

Takže jedině vylepit to tlumícím materiálem, máš to bratru za 500,- nebo v případě tlučí bitumenový hmoty co se používá do aut za litr a výše...
drasha (26)|8.1.2011 16:55
To jsem mel presne v planu. Vycpat ten vrsek tlumicim matrosem. Akorat mi slo o to, ktery byste doporucili. Tj. znacka nebo typ.
drasha (26)|8.1.2011 21:29
Ok, diky za radu
Richmond (8084)|8.1.2011 23:19
...to Sileo už je vycpané, hmota je podobná počítačové Silentmax Slima (té nejtlusčí), ale ty do auta jsou lepší (těžší, některé jsou navíc sendvičové) ;)