reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Pripojeni Externiho USB disku. Nezobrazi se

Georginek (2957)|3.1.2011 17:28
Ahoj, hned prvni pracovni den po Novym roce a uz zas takovej orech.....

Mam externi disk FS Storagebird Solo 20-U Model GS3250 a nejde mi pripojit k notasu. Me jde a brachovi ne, ma nainstalovany nove XP, disk se poprve pripojil. Pripoji se napajeci kabel, datovej kabel, zazni typickej zvuk pripojenyho USB zarizeni, ale disk se v Tento Pocitac nezobrazi. Ani ve spravcich zarizeni se nezobrazi. Jak mam docilit toho aby se zobrazil obsah disku??????
Radil jsem po telefonu, automaticky nainstalovat to nejde (nenajde ovladac), rucne tam neni co zadat, ten PC neni pripojen k netu (zatim). Zkouseli jsme jeste preinstalovat chipset, zadna zmena.....

Nejake navrhy? Neni ve Winu nekde obsazen ovladac toho disku?
Je to TravelMate 4602WLmi.....
DrZelenka (2491)|3.1.2011 17:38
[quote=Georginek;426723]ma nainstalovany nove XP[/quote]

A ma tam SP3 + vsechny aktualizace?
Georginek (2957)|3.1.2011 17:51
Instaloval jsem to ja, SP3 tam je a aktualizace taky. Mozna,ze ten posledni balik chybi. Instalovano to bylo z original XP profi.
DrZelenka (2491)|3.1.2011 19:50
Jeste jedna blba otazka a pak uz me nic nenapada - v tom PC jina USB zarizeni (mys, klavesnice, flashky, ...) funguji normalne a jinej USB port/kabel nepomaha?
kevin00 (10238)|3.1.2011 20:18
Ten externí disk má vlastní napájení nebo je napájen z USB. Hledal jsem na netu a co jsem našel, tak je všude bez přídavného napájení :notsure Pokud tomu tak je, vyzkoušel bych zapojení do 2 USB pomocí Y USB kabelu.
Georginek (2957)|3.1.2011 20:49
To Dr.Zelenka: Jina zarizeni nema, zkousel akorat A-data Flash disk 16GB a ten jede normalne.
Ten disk ma pridavny napajeni. Zkousel to prohazovat,ma tam 3 USB, je to vsude stejne. Jako by to prej 3x udela ten zvuk pripojenyho USB zarizeni,ale disk se nezobrazi. Na jeho domacim PC jede normalne.
To Kevin00: je napajen z USB, ma vlastni napajeci kabel, tudiz zabira 2 porty USB. 1 data, 1 napajeni.

Ten odkaz co si poslal, k cemu je to dobry?

PS: Ja ten disk mam taky, a mam o 3 roky starsi notas nez on, a pri pripojeni toho disku mi to napise, ze napajeni USB prekrocilo limity rozbocovace, ale disk normalne funguje. Jemu to pred reinstalaci jelo taky normalne i bez ty hlasky. Zda se mi, ze tam nema nahranej ovladac, nebo to windows proste nerozpozna.
Uz samotna instalace XP byla problem,jelikoz Acer a jejich nulova podpora je priserna ( hlavne starych zarizeni) Co ja se natrapil s Bluetooth a s grafikou....
Ale zadny otaznik, co vykricnik ve spravcich neni, vse funguje normalne......
Georginek (2957)|3.1.2011 23:13
Co ho dohledat v nejakym spravci zarizeni, ci nejakym jinym programku, treba Acronis ci podobne?
zsdx (2098)|4.1.2011 09:10
[quote=Georginek;426812]Co ho dohledat v nejakym spravci zarizeni, ci nejakym jinym programku, treba Acronis ci podobne?[/quote]

Kdyz ho nevidi spravce zarizeni, mas smolika.
Takze
1. zkus Live CD linuxu
2a. v pripade neuspechu kartu pridavnych portu tuto nebo tuto :notsure /dle rozhrani v NTB/
2b. v pripade uspechu je to ve Win, ale ty mas nove preinstle...
Georginek (2957)|6.1.2011 19:39
Hele, takze sem dostal notas do ruky. Pripojil jsem k nemu muj disk (je totozny), normalne se nainstalovalo velkokapacitni zarizeni a disk slape, tj. kdyz ho pripojim cvakne jednou USB ( pripojeni zarizeni).
Ale kdyz tam pripojim ten jeho, tak to zapipa rychle 3x ale disk se nezobrazi. Kdyz vyndam kabel tak to cvakne normalne jednou jako pri odpojeni USB. Pri zapojeni vsak 3x.
Disk na ostatnich PC funguje normalne....


Edit: Tak uz to slape.... Po nekolikaterem pripojeni USB, se zobrazilo ve spravci Solo Storagebird U-20 s otaznikem, odebral jsem to a okamzite se nainstalovat automaticky Velkokapacitni USB disk.

Tedy problem vyresen....
kevin00 (10238)|6.1.2011 19:44
A je vidět ve Správci disků ?
Georginek (2957)|6.1.2011 22:48
[quote=kevin00;427387]A je vidět ve Správci disků ?[/quote]

Jo, ted uz to jede normalne.
Problem byl podle me v tom, ze pocitac nemel pristup k netu, tudiz se nedaly nainstalovat ovladace toho USB zarizeni. A dalsi vec, ze majitel pridal rucne nejake USB zarizeni ve spravci, ktere bylo nekompatibilni, tudis to delalo ten vykricnik. Stacilo odebrat zarizeni, disk znova zapojit a ovladace se nainstalovaly.
To je tak, kdyz se radi po telefonu nebo icq.....
kevin00 (10238)|7.1.2011 11:18
[quote=Georginek;427419]To je tak, kdyz se radi po telefonu nebo icq.....[/quote]

Georginek (2957)|8.1.2011 21:06
[quote=kevin00;427485][/quote]

To pouzivam.....ale na tom notasu nebyl net.... :D