reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Windows 7 na druhý notebook

Honza23 (490)|3.1.2011 19:03
Dobrý den, chtěl bych se zeptat na instalaci Windows 7 na druhý notebook.K prvnímu notebooku HP 8540w jsem dostal 3 DVD, na kterých je Windows 7 v 64 bit a 32 bit a Recovery driver.Proto by mě zajímalo, co by se stalo, kdybych nainstaloval tento Windows na jiný notebook.Bude to fungovat nebo se to bude nějak hádat ?
Jandaskunk (2330)|3.1.2011 19:31
Předpokládám, že je to OEM licence, takže by byla instalace na druhý notebook nelegální a navíc by ti už nešel autorizovat ten kód, kterej se váže na notebook (na ten, na který jsi ho nainstaloval poprvé). OEM musí být také na jedné faktuře s notebookem/PC, aby byla licence legální. Pokud je to retail verze (což snad k notebooku ani nedávají, i když zase 32bit a 64bit - obě verze - se dávají na retail), tak je potřeba nejdřív odinstalovat windows na původním notebooku a poté to můžeš nainstalovat na jiný PC/notebook.
Honza23 (490)|5.1.2011 10:52
Je mi jasné, že by to bylo nelegální, ale zajímalo by mě to.Zrovna jsem instaloval nový Windows 7 na ten můj první notebook, do kterého jsem si koupil SSD disk OCZ Vertex 2.Nejdříve jsem si myslel, že na těch DVD s Windows budou předinstalovaný Windows 7, jako na skrýtém oddílu na HHD.Jak jsem ale zjistil, tak na těch DVD je zcela čistý Windows 7 Professional 64 a 32 bit.Po nainstalování Windows 7 stačilo jen vložit recovery DVD pro nahrání ovladačů.
Mimochodem, ty Windows už jsou aktivovaný.
Proto moje otázka zní, pokud bych to nainstaloval na iný notebook, znemožní to nějak funkci toho prvního ?
zsdx (2098)|5.1.2011 10:57
[quote=Honza23;427077]Proto moje otázka zní, pokud bych to nainstaloval na iný notebook, znemožní to nějak funkci toho prvního ?[/quote]

Pokud se pominou pravni otazky tveho pocinani, tak ano, na jinem HP notesu to pojede uplne stejne.
Honza23 (490)|5.1.2011 11:09
Takže je tam omezení jen na HP notebooky ?Pokud bych to chtěl nainstaloval na jiný notebook, tak se instalace nedokončí ?
Předem děkuji :)
Aytech (475)|5.1.2011 11:09
[quote=Honza23;427077]Nejdříve jsem si myslel, že na těch DVD s Windows budou předinstalovaný Windows 7, jako na skrýtém oddílu na HHD.Jak jsem ale zjistil, tak na těch DVD je zcela čistý Windows 7 Professional 64 a 32 bit.?[/quote]

Win najinstalovany na DVD? :stupid

[quote=Honza23;427077]Mimochodem, ty Windows už jsou aktivovaný. [/quote]

Jak to? Pokud vim, tak jen Enterprise verze nepotrebuje aktivaci, opravte jestli se pletu...
Honza23 (490)|5.1.2011 11:14
[quote=Aytech;427083]Win najinstalovany na DVD? :stupid


Jak to? Pokud vim, tak jen Enterprise verze nepotrebuje aktivaci, opravte jestli se pletu...[/quote]



Tak tohle je můj první notebook, který má zároveň i DVD s Windows 7.To s tím předinstalováním jsem napsal poněkud nešťastně, ale čekal jsem, že tam v té instalaci budou zaimpletovány drivery a apod.

Ano, ten Windows už je aktivovaný.

Edit
A jen tak mimochodem, pokud provedete bitovou kopii Windows 7 ,tak to možné je.
zsdx (2098)|5.1.2011 11:56
[quote=Honza23;427081]Takže je tam omezení jen na HP notebooky ?Pokud bych to chtěl nainstaloval na jiný notebook, tak se instalace nedokončí ?
Předem děkuji[/quote]

To ne, ale bude treba zadat seriove cislo (a to ze spodku tveho HP nepujde) a pote Win aktivovat.
Cubra (24)|5.1.2011 14:55
[quote=Honza23;426748]Dobrý den, chtěl bych se zeptat na instalaci Windows 7 na druhý notebook.K prvnímu notebooku HP 8540w jsem dostal 3 DVD, na kterých je Windows 7 v 64 bit a 32 bit a Recovery driver.Proto by mě zajímalo, co by se stalo, kdybych nainstaloval tento Windows na jiný notebook.Bude to fungovat nebo se to bude nějak hádat ?[/quote]



Je to trochu složitější. Pokud jsi měl na prvním NB Win XP oem tak je Bios slic 2.0 a tudíš se nemohou Win7 na tomto NB aktivovat jako oem. Musel by jsi aktualizovat bios,který má slic 2.1. Tento bios,ale na stránkách výrobce NB nenajdeš.


PS. Pokud máš zájem mohu ti k tomu říci víc.
Slic 2.1.jpg
Richmond (8084)|5.1.2011 16:54
Boha jeho, co furt máte s tim SLIC? Je to naprosto jednoduché - recovery není instalační disk, z recovery se pouze odstartuje instalace ze skrytého oddílu, na něm je identifikace hw podle kterého systém jednoznačně identifikuje výrobce (různé značky mají jiná sériová čísla)... Pokud byste chtěl přenést tyhle windowsy jinam tak to jde, ale je to řekněme pracnější a ve výsledku byste stejně musel použít jiné číslo protože by nešly aktivovat (jak už tu někdo psal) :rolleyes:
Cubra (24)|5.1.2011 17:03
Vážení je to trochu jinak a to takhle.
Jde o to,že právě v biosu jsou zanesený informace o legálnosti oem systému.[]
Slic 2.1.jpg
zsdx (2098)|5.1.2011 17:05
[quote=Richmond;427155]Je to naprosto jednoduché - recovery není instalační disk, z recovery se pouze odstartuje instalace ze skrytého oddílu[/quote]

HP k temto lepsim notesum dava lehoulince upravene bezne instalacni medium a ne recovery disk.
Richmond (8084)|5.1.2011 17:27
Ano, i Compaq... Viz. vedlejší thread ;)
Každopádně v biosu není napsané jednoznačné číslo, bios slouží pouze k identifikaci výrobce a podle toho potom hledá instalace jistý klíč, čili jdou použít i jiná média než jsou ta přibalená. Taktéž lze použít System Builder Kit apod. Myslím, že ten komu funguje Google si zajisté cestu najde...
Cubra (24)|5.1.2011 17:35
Raichmonde ty kaňoure to je právě to o čem mluvím. Na Googlu toho najdu spousty,ale jde hlvně o všeliké aktivátory,kterým nemůžeš až tak moc důvěřovat.
Honza23 (490)|5.1.2011 17:35
[quote=zsdx;427161]HP k temto lepsim notesum dava lehoulince upravene bezne instalacni medium a ne recovery disk.[/quote]

Nevíš, jak upravené ?Mně to přišlo jako úplně normální instalačka s Windows 7 Professional.
Cubra (24)|5.1.2011 17:47
[quote=Honza23;427177]Nevíš, jak upravené ?Mně to přišlo jako úplně normální instalačka s Windows 7 Professional.[/quote]
Jsou tam licenční informace.

PsaL JSEM TI SOUKROMOU ZPRÁVU. ZKUS MI VĚŘIT
zsdx (2098)|5.1.2011 20:16
[quote=Honza23;427177]Nevíš, jak upravené ?Mně to přišlo jako úplně normální instalačka s Windows 7 Professional.[/quote]

7 jsem zatim podrobneji nezkoumal, ale v XP byly drobne rozdily (napr. oembios.*, unattended veci a zahrnuti AHCI ovladacu).