reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Procesory: Při nabíjení procesor využit na 100%

Neregistrovaný (0)|4.1.2011 12:46
Tazatel: Mates

Znění dotazu: Zdravím všechny, mám problém s notebookem. Při napojení na adaptér se počítač "zasekne" a využití procesoru se pohybuje ke 100%, ale když adaptér ze zásuvky odpojím, tak vše běží jak má. nevíte někdo co s tím? Děkuji!
Pokud bude rada užitečná a problém se vyřeší tak zaplatím!

HW a SW počítače, jehož se dotaz týká: HP 6730b
johny__g (6387)|4.1.2011 14:52
Zkusil bych nějaký live linux abych vyloučil SW závadu a pokud se to potvrdí, asi jedině servis.
Neregistrovaný (0)|4.1.2011 15:44
O live linix jsem ještě neslyšel, ale díky, zkusím si o tom někde něco najít.
johny__g (6387)|4.1.2011 15:50
[quote=Neregistrovaný;426941]O live linix jsem ještě neslyšel, ale díky, zkusím si o tom někde něco najít.[/quote]

Překlep. Chtěl jsem napsat live linux. Více třeba zde. Krátce: stáhneš iso, vypálíš na CD, nabootuješ z něj a zvolíš že chceš jen zkusit ubuntu bez instalace. Chvíli to chroustá a pak ti najede plnohodnotný systém, včetně aplikací typu firefox, open office atd. Na pevný disk to vůbec nehrabe, vše jede jen z RAM a CD.
Neregistrovaný (0)|4.1.2011 18:21
Tak ubuntu funguje skvěle a za těch pár minut jsem si jeho prostředí docela oblíbil, taková příjemná změna. Pak jsem připojil adaptér a opět ten stejný problém. Škoda, že před chvilkou uplynula roční záruka a servis bude stát asi půlku toho co nový notebook...

Děkuji za pomoc
johny__g (6387)|4.1.2011 19:36
Ještě bych zkusil jiný adaptér. To by v servisu mohli zvládnout i zadarmo. Bohužel, pokud je chyba někde v napájecí části, znamenalo by to asi výměnu základní desky. A ta bude drahá.
Neregistrovaný (0)|4.1.2011 21:43
Adaptér bylo to první co jsem zkoušel... bohužel no...
Stejně dík moc za profi přístup!
Jo a koukám, že se tu sbírají nějaký body. Je možný ti někde dát hlas nebo ohodnotit tvou pomoc?