reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

DDR3 dual kit nejede v DCH v single ano

Jaco007 (5)|4.1.2011 14:59
Potřebuji poradit, co by mohlo způsobovat, že paměti nejedou v dual channl, v single jedou bez problémů. Sestava: Gigabyte GA-870A-UD3 rev. 2.0, AMD Athlon II X2 245e, 4GB DDR3-1333MHz Kingston CL9 kit 2x2GB KVR1333D3N9K2/4G, ATI Radeon HD 5500, WD6402AAEX, WD1600JS, WD800JD, zdroj Forton SAGA II 500.
V biosu jsem zkoušel nastavení na AUTO nebo jsem nastavil podle časování pamětí MANUAL, zkoušel jsem identické paměti Kingston z jiného PC - stejný problém, paměti v memtestu bez chyb, v jiném PC (ale Intel platforma) jedou v DCH.
Přečetl jsem moře disk. fór, hodně lidí mělo stejné problémy ale nikde jsem nenašel řešení. Paměti sice nejsou v Memory Support Listu, ale Gigabyte píšou že není v jejich schopnostech otestovat všechny paměti a navíc tam paměti od jiného výrobce s podobnými chipy Kingston jsou.
Tak se mi podařilo už PC nabootovat a rozjet systém W7 64 bit, dokonce i dva dny, ale pak se sekl a už to při bootu zase jen dlouze pípá....
Zbývá už zkusit paměť od jiného výrobce, ale nemám kde půjčit a kupovat nové kvůli tomu nechci. Nevíte někdo co s tím???? Má význam rozjíždět DCH kvůli navýšení výkonu?
johny__g (6387)|4.1.2011 15:07
Napětí je nastaveno správně? BIOS desky je aktuální? Jak dlouho jel ten memtest? Pro jistotu bych ještě zkusil Goldmemory.
Jaco007 (5)|4.1.2011 15:14
Bios je aktuální, napětí je nastaveno správně, zkoušel jsem i manuální i auto režim, stejný problém dělají i stejné paměti Kingston z jiného PC a ty moje v jiném jedou O.K. v DCH. Memtest jel dlouho nevím pár hodin... Goldmemory ještě zkusím, ale tudy cesta k vyřešení asi nepovede....
johny__g (6387)|4.1.2011 15:25
Jestli je to prostá nekompatibilita (dnes už celkem vzácná záležitost ale stát se může), tak jedině vyměnit v krámě kde jsi je koupil. Záleží na domluvě. Případně se smířit se SCH. Ještě jako poslední možnost jim zkus přidat napětí.

Edit: 2 hodiny na memtest je málo, chce to aspoň 6.
Oneeye_IO (14)|19.1.2011 13:13
Já mám tu stejnou desku ale revizi 2.1 a stejné paměti a jede mi to zatím 3. den bez problémů. Nic jsem nenastavoval. Sestavil a běží. Možná bude problém v tom?
r34ktor (7477)|19.1.2011 13:23
Podivné. Dle Kingstonu jsou s danou deskou kompatibilní.

Máš aktuální BIOS (F5a)?
Zkoušel jsi moduly různě přehazovat ve slotech?