Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Zobrazené výsledky: 1 až 7 z 7

Téma: Notebook v ceně 10 000 - 12 500 Kč

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Oct 2007

Primární požadavky: různorodé -

Preferovaní výrobci:

Další komentář: Zdravím, chystám nákup dalšího Notebooku a chtěl bych se poradit s místními odborníky.
    Notebook je určen pro přítelkyni, tzn. multimedia, internet, skype, fotky, občas možná i nějaké hry typu The Sims (hry ale nejsou prioritní). Notebook by měl být asi i designově hezký - je to pro holku (prioritu beru ale vybavenost). Procesor bych si přál od intelu, nejlépe i3. Cenu bych si představoval do 14 tis. max. S grafickou kartou jsem na vážkách, váhám, zda sáhnout po integrované či ne. Byl bych radši, aby se to méně zahřívalo (bude to určitě brát do postele), ale aby to mělo případný výkon, kdyby si měla chuť něco zahrát a nevím jak moc grafická karta topí, když není v zátěži. Další požadavek je numerická klávesnice, BT, WiFi, kamera. OS není potřeba. Snad jsem na nic nezapoměl, případně doplním.

Sám mám nějaké tipy, např:

s grafickou kartou:
    http://www.alfacomp.cz/php/product.p...00812K30CE11VO
    http://www.alfacomp.cz/php/product.p...000J00000012J0

bez grafické karty:
    http://www.alfacomp.cz/php/product.p...00812K30CE1077

Díky za jakékoliv Vaše rady, nápady a návrhy.
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele Salamander
    Registrace
    May 2006

Tak na Sims apod. stacibohate integrovana ... pripadne pokud bys byl ochoten chvilku pockat, tak neco s novymi CPU Intel Sandy Bridge, ale ty neprijdou hned ...

Jinak nestacilo by pritelkyni neco mensiho ? http://www.alfacomp.cz/php/product.p...00811ZU0CE120K
    ona je 15" celkem padlo ...

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Oct 2007

Osobne si myslim, ze by ta 14" stacila a byla i lepší, musim ale rict, ze to HP se me zrovna moc nelibi designove. Holky na tohle berou hodne ohled a ono tohle má být jako dárek a tudíž překvapení. Jinak čas by realtivně byl, oni na to spíchají její rodiče. Ještě to s nimi proberu a uvidí se, každopádně děkuji za radu.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Oct 2007

Tak jsem jeste koukal po nejakem "hezkem" notebooku, co by se mohl pritelkyni libit a nasel jsem jeste tohle:
    http://www.asus.as/asus-k52f-ex476v-...&listorder=asc

Je to sice uz pres cenu, ale co bych pro svou pritelkyni neudelal :-) Jen me zarazila jedna minirecenze, co jsem nasel. Cituji:

"Já osobně mám notebooky od firmy Asus rád, ale tohle ve mě trochu mění celkový názor na věc. Tento notebooky nezvládá, jak hry, tak náročnější programy nemluvě o tom, že na 64- bitovém systému toho moc nespustíte. Samozřejmě jsou programy na to, aby to fungovalo, ale copak si není lepší koupit 32-bitový ? Další věc je frekvence procesoru. Ta je celkem vysoká, ale k čemu vám to je, když máte operační paměti 3GB. NA NOTEBOOKU. Takže hry ani omylem a sem tam nějaký program možná spustíte. Já jsem za něj peníze naštěstí nevyhodil, ale má ho můj bratranec a často jsem se na něj koukal. Já sám osobně bych ho nechtěl !
    Pro:

* - dobrý na cestu- baterie docela drží
    * - pěkný vzhled
    * - rychlý disk - velikostně je na úrovni
    * - kvalita rozlišení displeje
    * - má veškerou bezdrátovou komunikaci - Wi-fi
    * - Bluetooth
    * - Blu-ray mechanika
    * - kvalita od ASUSU

Proti:

* - jen 3 GB operační paměti - za tuto cenu bych čekal větší velikost
    * - není vhodný na hry
    * - sdílená grafická karta
    * - je pomalý i co se týče trochu náročnějších programů
    * - 64-bitový systém Windows 7, spustíte tam málo programů
    * - vysoká cena na takové parametry"

Myslite, ze ma tato recenze pravdu? Protoze tohle se mi zda jako idealni volba pro svuj protejsek.

Starousedlík SHW Avatar uživatele Salamander
    Registrace
    May 2006

No ta recenze teda je

Jako jestli ti nevadi, ze je to plastak, od Asusu bych zrovna moc kvality necekal, ale to v tehle cenove hladine nebude o moc lepsi nikde. Je cervenej, jestli se libi, tak proc ne ...

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Oct 2007

Je to plastak, bohuzel, moc na vyber zde neni. Jen jsem jeste nasel jeden, ktery by mel mit na povrchu hlinik, netusim, zda to ma ale vyrazny vliv na konstrukci. Zde je: http://www.asus.as/asus-p52jc-so043-...&listorder=asc

Bohuzel ale se me tam moc nelibi ty 2GB Ram, to uz me prijde docela malo, kdyz vidim, ze me na NTB zere bezne system s aplikacemi co bezi na pozadi 1,5 GB.

Starousedlík SHW Avatar uživatele Jandaskunk
    Registrace
    Mar 2009

2 GB je na běžnou práci dostačující. Pokud máš systém na NTB Visty nebo Win7, tak ty mají pokročilou správu pamětí (tzv. SuperFetch), kdy si systém nahraje do paměti často používané programy, které pak mají kratší dobu odezvy, než kdyby se musely načítat z HDD. Pokud bude paměť potřeba jinde, tak to samozřejmě vyhradí místo pro potřebné programy v danou chvíli.

Jinak ten hliník na tom ASUSu bude spíše jen taková fólie na víku a možná na opěrkách, ale to je asi tak vše (spíše kosmetická úprava). Ale četl jsem recenzi na jeden z těch nových Probooků (byl to model 5320m mám dojem) a ten ty plátky má docela pevný, že notebook je skutečně pevný (nevím ale jak u řad 4320s apod.).

Podobná témata

1. Notebook v ceně 22 500 - 25 000 Kč
    Od devil84 v sekci Notebooky
    Reakcí: 11
    Poslední příspěvek: 26-08-2013, 09:50
  2. Notebook v ceně 7 500 - 10 000 Kč
    Od typek.cz v sekci Notebooky
    Reakcí: 12
    Poslední příspěvek: 04-03-2011, 16:26
  3. Notebook v ceně nad 30 000 Kč
    Od khedeja v sekci Notebooky