Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 25

Téma: RW: rewritable versus re-recordable

Občasný diskutér
    Registrace
    Mar 2007

Dnes jsem si byl koupit DVD-RW-cka od Verbatimu. V obchode meli vedle sebe dve verze. Jedna mela zelenej obal a na nem napsano "re-recordable". Druha oraznzovej obal a na nem napsano "rewritable". Obe verze staly stejne. Vi nekdo, v cem je rozdil?
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele Jiziii
    Registrace
    Feb 2008

DVD-RW rewriteable jsou dvd na která mužeš vypálit data a pak je smazat a znovu něco vypálit, to samý jako re-rewritable(měli by mít taky skratku DVD-RW)
    DVR-R recordable jsou DVD na která můžeš vypálit data ale už je z DVD nesmažeš
    Naposledy upraveno uživatelem Jiziii: 05-01-2011 v 17:51

Občasný diskutér
    Registrace
    Mar 2007

Obe verze byly oznaceny jako DVD-RW. Na jedny bylo ale napsano "RE-recordable", zatimco na druhy "RE-writable". Obe mely barevne odlisny krabicky. Cili chapu, ze oboji jsou prepalovatelny, ale zrejme tam nejaky rozdil byt musi. Proc jinak by to takhle odlisovali?

Vygooglil jsem obrazky tech krabicek
    re-recordable:
    http://www.comparestoreprices.co.uk/...d-4x-speed.jpg
    rewritable
    http://images.overclock.co.uk/produc...VERBATI183.jpg
    Naposledy upraveno uživatelem cuaron: 05-01-2011 v 18:11

Starousedlík SHW
    Registrace
    Sep 2007

Citace Původně odesláno od cuaron Zobrazit příspěvek
    Obe verze byly oznaceny jako DVD-RW. Na jedny bylo ale napsano "RE-recordable", zatimco na druhy "RE-writable". Obe mely barevne odlisny krabicky. Cili chapu, ze oboji jsou prepalovatelny, ale zrejme tam nejaky rozdil byt musi. Proc jinak by to takhle odlisovali?

Vygooglil jsem obrazky tech krabicek
    re-recordable:
    http://www.comparestoreprices.co.uk/...d-4x-speed.jpg
    rewritable
    http://images.overclock.co.uk/produc...VERBATI183.jpg
    jedny jsou +, druhy -. to je ten hlavni rozdil. ten nazev se mozna lisi kvuli tomuhle, ale spis bych se soustredil na + a -, ne na "prepisovatelne" psano dvema ruznymi zpusoby

Občasný diskutér
    Registrace
    Mar 2007

A jo, toho jsem si vubec nevsiml :-)
    Tim se nabizi otazka - mam radeji kupovat +, nebo -?

StD StD je offline
    Starousedlík SHW Avatar uživatele StD
    Registrace
    Feb 2007

A jo, toho jsem si vubec nevsiml :-)
    Tim se nabizi otazka - mam radeji kupovat +, nebo -?
    K tomu prvnímu by jsi si měl nejprve přečíst něco o tom, jak se liší způsoby zápisu medií "+" a "-".
    K tomu druhému si musíš ujasnit (ve spolupráci s manuály), který ten typ tvá zařízení ovládají, a současně si vyzkoušet na vzorcích, který jim (i softwaru, jenž máš) "chutná" lépe pro zápis i pro následné čtení...
    Suchá teorie praví, že jsou tato media přepisovatelná cca 1000x (díky kovové zápisové vrstvě, proto jsou dražší), ale "zelený strom praxe" říká také něco o tom, že při nevhodné kombinaci rekorderu a softu se také může jednat o disky na jedno až tři použití, které už nikde jinde nepřečteš. Proto s nimi opatrně, zbytečně nestřídat rekordery a soft... Příklad: vypálíš na jednom, přečteš; vymázneš na jiném a už ani nenaformátuješ.

Občasný diskutér
    Registrace
    Mar 2007

Ja pouzivam zasadne Nero (vypalovacku ani nevim, jakou mam, koupil jsem ji s pocitacem, ale obcas si neco vypalim (rodinny zabery treba) a pak si to pustim i na stolnim DVD prehravaci (Fergusson).
    Dosud jsem nad tim, jestli mam pouzivat + nebo - nikdy nepremyslel. Ted koukam, ze RW-cka, co mam doma, jsou DVD-RW, a dnes jsem Koupil DVD+RW, tak uvidime, jak to pujde :-)
    Naposledy upraveno uživatelem cuaron: 05-01-2011 v 19:36

StD StD je offline
    Registrace
    Feb 2007

Ja pouzivam zasadne Nero (vypalovacku ani nevim, jakou mam, koupil jsem ji s pocitacem, ale obcas si neco vypalim (rodinny zabery treba) a pak si to pustim i na stolnim DVD prehravaci (Fergusson).
    Dosud jsem nad tim, jestli mam pouzivat + nebo - nikdy nepremyslel. Ted koukam, ze RW-cka, co mam doma, jsou DVD-RW, a dnes jsem Koupil DVD+RW, tak uvidime, jak to pujde :-)
    ...tak se připrav na to, že se ti je (DVD+RW) bude okamžitě po zasunutí snažit naformátovat na UDF jeho součást InCD a pozmění ti zaváděcí stopu, tudíž je pravděpodobné, že už to medium v "non-Nero" stroji nepřečteš.
    Opravdu si o tom něco naštuduj, než na to nacpeš něco (...rodinné záběry) co už ti nikdo v případě ztráty nenahradí.

Občasný diskutér
    Registrace
    Mar 2007

Ok, zkusim o tom najit nejakej clanek. Nicmene, ja na ty RWcka vypaluju pouze provizorni veci (kdyz chci jen neco zkopirovat nebo si to prehrat na stolnim DVD prehravaci).
    Mel jsem si teda koupit spis DVD-RW, nebo si mam sehnat nejaky jiny software? Clovek aby se v tom vyznal

Nicmene ted jsem se schvalne dival, ze mam spoustu veci trvale vypalenych jak na DVD-R, tak na DVD+R. A nevsiml jsem si, ze bych mel nekdy nejaky problem...
    Naposledy upraveno uživatelem cuaron: 05-01-2011 v 19:54

StD StD je offline
    Registrace
    Feb 2007

Najdi si to na Wiki. Hlavně se dívej po strategiích vypalování a verzích formátu UDF, co je pro co...
    Třeba nezfinalizovaný (neuzavřený Session) UDF DVD+RW ti ten tvůj přehrávač na tutti nepřehraje.

Občasný diskutér
    Registrace
    Mar 2007

A u DVD-RW by se to nestalo?

StD StD je offline
    Registrace
    Feb 2007

...to právě najdeš v té "povinné četbě". Nemíním ti tu opisovat vše, co o tom vím. Na to jsem neskutečně líný.

Občasný diskutér
    Registrace
    Mar 2007

V pohode. Kdybys vedel o nakym dobrym linku, kde tohle nastudovat.... Na ty wikipedii toho moc neni...

StD StD je offline
    Registrace
    Feb 2007

V pohode. Kdybys vedel o nakym dobrym linku, kde tohle nastudovat.... Na ty wikipedii toho moc neni...
    Kouknu ráno v práci do služební mašiny, tam mám na to adresář.

Občasný diskutér
    Registrace
    Mar 2007

Super. Diky!

Tak podle techhle specifikaci by muj prehravac mel DVD+RW podporovat... (A ten souborovej system UDF nepouzivam, tak snad by to melo jit, ne? Zitra vyzkousim)
    http://www.ferguson-digital.cz/produ...ification.aspx
    Naposledy upraveno uživatelem cuaron: 06-01-2011 v 00:17

Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední

Podobná témata

1. ITX deska versus 8GB RAM
    Od RobertF v sekci Problémy s PC (HW/SW) a řešení
    Reakcí: 10
    Poslední příspěvek: 04-11-2010, 14:54
  2. Externí HDD: USB versus FireWire
    Od Lagus v sekci HDD, boxy, SSD
    Reakcí: 20