reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

napřetržitě svítí kontrolka od HDD počítač ale nenabíhá

Scripio (10)|5.1.2011 20:58
zamrznul mi počítač a po restartu nepřetržitě svítí červená kontrolka od HDD....ventilátory běžej jinak počítač ani nepípne...nenaběhne ani monitor....opticky na desce...procesoru...pamětech není žádná známka poškození...nevíte někdo kde může bejt problém? předem děkuju za nápady:)
Georginek (2957)|5.1.2011 21:11
Rozpoj konektory, hlavne datove kabely a zase zapoj.
Odpoj vse, co neni potreba, tj mechaniky, nech jen jeden disk a jednu RAM ( ty muzes zkusit prohodit v ruznych slotech), pokud mas integrovanou grafiku a zvukovku, vyndej pridavne, odpoj veskera ostatni zarizeni USB mimo klavesnice.......
Pokud to nepomuze, muzes zkusit zresetovat BIOS pomoci JUMPERu, nebo vyndanim baterky na par minut.
PS: Proc PC zamrzlo? Ze by taktovani?
Co je to za stroj?:rolleyes:
Scripio (10)|5.1.2011 21:20
nene taktováním to nebylo..je to už starší kousek...na desce jsem už vyměňoval i kondíky...RAMky jsem už zkoušel to mě napadlo jako první a bez výsledku(leda že by odešly obě:D) jinak mě napadlo jestli to nemůže bejt právě tim zdrojem je to nějaká bezejmená mrcha.....předtím než to zamrzlo to kolikrát dělalo problémy i při nabíhaní...počítač normálně naběhl skoro až k výběru uživatelského účtu a pak se to automaticky restartovávalo pořád dokola a když jsem to chvíli nechal bejt tak to zas normálně naběhlo až do windows
StD (1963)|5.1.2011 21:50
[quote=Scripio;427245]...nevíte někdo kde může bejt problém? předem děkuju za nápady:)[/quote]
Odcházející HDD nebo škodivé virové breberky... (nedej Bůh snad ne Rootkit) :angel
Scripio (10)|5.1.2011 23:14
tak jsem si to celý rozložil na podlahu a pustil....zjištění je že se netočí větrák od procáku....v bedne jsem to bohužel nepoznal protože mě tam ofukoval zdroj:D mam totiž procesor tak šikovně schovanej:D zejtra seženu novej větrák a uvidíme jestli se neodporoučel procesor
DrZelenka (2491)|5.1.2011 23:41
[quote=Scripio;427269]tak jsem si to celý rozložil na podlahu a pustil....zjištění je že se netočí větrák od procáku....v bedne jsem to bohužel nepoznal protože mě tam ofukoval zdroj:D mam totiž procesor tak šikovně schovanej:D zejtra seženu novej větrák a uvidíme jestli se neodporoučel procesor[/quote]

Zkus a uvidis - zalezi na stari CPU, pokud neni nejak prehnane starej, tak by mel mit ochranu proti prehrati a s nejvetsi pravdepodobnosti prezil.
Scripio (10)|6.1.2011 16:30
no nic větrák se točí disk bzučí ale bootovací obraz stále nikde nejspíš umřela deska:/ byla to JetWay V266B budiž jí země lehká...snad sebou nevzala i něco jinýho.....nemá tu z vás někdo naprodej stejnou desku nebo alespoň stejnej chipset? je to Chipset VIA KT266A + VIA VT8233